UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dyskusja ogólna

ROZWIĄZANE
-
Nie dotyczy
1070 0 58

Re: Poszukiwania nowego routera

@MrPepka i droższy prawie 2 krotnie....

@Pablo dobrze gada...w sumie ten switch co @MrPepka podałeś jako pierwszego i adapter PoE.....

-
Nie dotyczy
1070 0 58

Miałem ten ASUS RT-AC58U na testy na 1 dzień i wifi to on ma gorsze od  szmelca connectboxa :(

Porównywalne do horizona miał wifi jak dobrze pamiętam, opinie ma niby bardzo dobre, ale jednak przy żelbetonie u mnie nie dał rady i musiałem oddać :(

Ale chyba najlepiej kupić potestować i ewentualnie zwrócić, akurat xkom nie robi problemów ze zwrotem sprzętu

Nauczyciel
564 391 48

Ma być dobrze ?
To bym to zrobił tak:
Po 1 primo, olał bym tego asusa... zastąpił bym go (z reszta to tak u siebie zrobiłem po tym jak asus po raz kolejny mnie wku***ł)
https://www.morele.net/router-mikrotik-hex-routeros-l4-64mb-ram-5xgig-lan-mt-rb750gr3-1061540/
Na tym sprzęcie możesz zrobić wszystko, każdą możliwą konfigurację jaka Ci do głowy przyjdzie.

Po 2 primo zmienił bym ap na wersję LR
https://www.morele.net/access-point-ubiquiti-uap-ac-lr-long-range-uap-ac-lr-779891/

Masz zestaw który jest w pełni konfigurowalny tak jak to Ty chcesz, mega zasięg. Nic tylko skonfigurować i zapomnieć.

PS. Jak za mało portów to sprawę załatwiasz byle jakim gigabitowym switchem (może być najtańszy, w domowym użytkowaniu nie odczujesz różnicy)

-------------------------------------------
Nie jestem nauczycielem, nie jestem wsparciem technicznym. Jak się nie znasz to skontaktuj się z kimś kto się zna i za odpowiednie wynagrodzenie zrobi wszystko tak jak powinno być.

hosting
Moderator
932 600 151

Co do switcha to w tym co podałem nie ma obsługi LAN 1000 więc odpada (dopiero teraz zauważyłem). No i zgadzam się z Wami - niepotrzebne koszta w kwesti tego PoE dlatego kupię takie bez.

@Pablo mikrotik taki dobry? Jak z konfiguracja jego, bardzo skomplikowana? 

Tak w ogóle czy konieczne to ubiguiti musi być zainstalowane do sufitu? Opcja powieszenia go na ścianie (załóżmy ze te wysoko) nie wchodzi w grę? Ktoś ma jakaś wiedzę w tym temacie?

Specjalista
56 9 2

@GMateusz na ścianie wisi bez problemu - mam takie dwa u siebie

Nauczyciel
564 391 48

@GMateusz napisał(a):

Co do switcha to w tym co podałem nie ma obsługi LAN 1000 więc odpada (dopiero teraz zauważyłem). No i zgadzam się z Wami - niepotrzebne koszta w kwesti tego PoE dlatego kupię takie bez.

@Pablo mikrotik taki dobry? Jak z konfiguracja jego, bardzo skomplikowana? 

Tak w ogóle czy konieczne to ubiguiti musi być zainstalowane do sufitu? Opcja powiedzenia na ścianie (załóżmy ze te wysoko) nie wchodzi w grę? Ktoś ma jakaś wiedzę w tym temacie?

Teraz w mikrotiku jest już konfigurator startowy który Cie prowadzi jak małą dzidzię przez podstawową konfigurację Od którejś wersji także w końcu prawidłowo działa zarządzanie przez www choć ja nadal jestem zwolennikiem winboxa (apka mikrotika która służy do znajdowania urządzeń w sieci oraz do konfiguracji)
Zwiecha na mikrotiku ? nie uświadczyłem, używam w domu, u klientów (jak raz dobrze skonfigurujesz to nie masz co się martwić, tylko raz na jakiś czas robisz update)
Obsługa skryptów które dają Ci nieograniczone możliwości (mnóstwo gotowców a jak popatrzysz na składnie to i sam coś wyklikasz)

Co do unifi na ścianie, sprawa wygląa tak, to działa, nie tak super jak na suficie ale jest ok.
Czemu na suficie jest najlepiej ? Wynika to z budowy urządzenia a idz dalej tak najlepiej propaguje.

-------------------------------------------
Nie jestem nauczycielem, nie jestem wsparciem technicznym. Jak się nie znasz to skontaktuj się z kimś kto się zna i za odpowiednie wynagrodzenie zrobi wszystko tak jak powinno być.

hosting
Profesor
1621 418 83

Może coś takiego?:

https://unifi-mesh.ubnt.com/#home

https://zanimnapiszesz.info
Wykładowca
754 175 32

Ubiquity może wisieć na ścianie. UAP-AC-LR lub UAP-AC-Pro (ma dwa porty eth co czasem mocno usprawnia instalację).Polecam do tego router rownież od Ubiquity, np EdgeRouter ER-X. Wszystko skonfigurujesz sobie z jednej strony, świetne statystyki. U mnie taki tandem (z 2 AP) działa już bez resetu ponad rok.

Do tego można podpiąć malinę z softem do zarządzania. Nie jest to konieczne, ale ułatwia sprawę. 

-
Nie dotyczy
1070 0 58

Mam w pracy kilka mikrotików....jakie zwiechy? Jak dla mnie to jest router cudo.....

Moderator
932 600 151

@zylx jaka malinę?

I prośba do wszystkich z Was jak ktoś posiada AP z ubiguiti to zarzućcie proszę zdjęciem jak to u Was wygląda na ścianie/suficie - może być tu w temacie jak nie macie nic przeciwko, a jak nie chcecie tutaj to proszę na priv.

Wykładowca
754 175 32

Co prawda nie na ścianie, ale wygląda to tak:

39891280_2203140569713724_3131777048574427136_n

W zestawie z AP jest "mounting bracket" który przykręcasz do ściany na dołączonych kołkach. Na to zakładasz AP. W każdej chwili możesz zdjąć AP, działa to na zatrzask. Kabel może być poprowadzony zewnętrznie, jest zaślepka która to umożliwia. 

manual-de-configuracin-de-ap-ubiquiti-6-638.jpg

Co do maliny, to chodzi o to, ze do konfiguraci i zarządzania sprzetem ubiquity najwygodniej wykorzystać darmowe oprogramowanie UniFi Controler, można je zainstalować na każdym komputerze, który nie musi pracować cały czas (PC/Win/lin), lub na dedykowanym do tego celu sprzęcie. Ubiquity sprzedaje w tym celu CloudKey w kosmicznej cenie ponad 300zł, ale to samo można osiągnąć znacznie taniej korzystając z RasberyPI czy niektórych NASów. Oczywiście nie jest to wymagane by system dobrze działał. 

Specjalista
56 9 2

@GMateusz tak to wygląda

IMG_20180823_133245.jpg

IMG_20180823_133259.jpg

Pod spodem jest zwykła puszka montażowa, skąd jest wyprowadzony kabel, dlatego udało się go zamontować w pełni na płasko ze ścianą. 

Specjalista
56 9 2

Do domowej obsługi w zupełności wystarcza apka mobilna

Moderator
932 600 151

Mam skrętkę każdym jednym pokoju, wszystko przemyślane 100 razy podczas generalengo remontu, ale o opcji, żeby przeciągnąć skrętkę w jakiś punkt na suficie nie pomyślałem niestety  Zaczynam mocno kombinować jak to zrobić i w, którym miejscu w mieszkaniu to zamontować. Pytanie czy szli byście koniecznie w wersję LR czy nie wystarczy LITE? W 1 poście opisałem jak moje mieszkanie jest zbudowane. @Pablo ty polecałeś LR powiedz co myślisz?

Poczytałem trochę i modem z mikrotika to na prawdę dobry pomysł, myślę, że w połączeniu z AP z ubiguiti zrobi to mega robotę. Teraz tylko przekonać żonę, znaleźć czas i można działać 

Moderator
932 600 151

@zylx dzięki za zdjęcie szafki olśniło mnie gdzie to powiesić tak, żeby żona mnie nie zabiła, a jednocześnie będzie to świetne miejsce bo centralny punkt w domu