UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dyskusja ogólna

ROZWIĄZANE
Wykładowca
754 175 32

Re: Poszukiwania nowego routera

@GMateusz, w moim przypadku LR znacznie lepiej się sprawował niż Lite, zwłaszcza w 2.4 GHZ. Router Mikrotik dobry, Ubiquity nie gorszy, a konfiguracja prostsza bo zarówno AP jak i Routerem będziesz zarządzał z jednego miejsca. Sprzęt Ubiquity lubi się z innym sprzętem Ubiquity

Co do zarządzana prze apkę, to jak najbardziej wystarczy, ale zależy jakie kto ma potrzeby. Przez apkę nie da się skonfigurować bardziej zaawansowanych opcji jak band stearing, roamning czy airtime fairness. Zwłaszcza jeśli ktoś planuje automatykę domową to UniFi controler się przydaje. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie by dołożyć go później. 

Specjalista
56 9 2

@zylx a masz jakąś radę na sytuację, kiedy zainstalowany kontroler nie wyszukuje podłączonych AP ? 

I tak jak pisałeś wcześniej - czy cloud key jest niezbędny do pracy na kontrolerze, czy tylko w chwili, kiedy chcemy zarządzać tym zdalnie ?

Wykładowca
754 175 32

Kontroler nie wyszuka AP podpiętych (adopted) do innego kontrolera, więc jesli skonfigurowałeś AP np przez apkę, to jest to podpięty do kontrolera w apce. Musisz go najpierw odłaczyć  albo przywrócić do ustawień fabrycznych i dopiero wtedy wyszukać i podpiąć (adopt) do nowego kontrolera. 

CloudKey to po prostu mały komputerek z zianstalowanym UniFi Controler który działa cały czas zurzywajac dosyć malo energii. To samo można osiągnąć instalująć UniFi Controler na NASie, RasberyPi czy nawet w chmurze AWS. 

-
Nie dotyczy
1071 0 58

@GMateusz jak byś zastanawiał się nad Mikrotikiem to się pośpiesz

https://eng.lsm.lv/article/economy/economy/big-fire-at-mikrotik-warehouse.a289329/

Nauczyciel
570 394 49

@GMateusz napisał(a):

Mam skrętkę każdym jednym pokoju, wszystko przemyślane 100 razy podczas generalengo remontu, ale o opcji, żeby przeciągnąć skrętkę w jakiś punkt na suficie nie pomyślałem niestety  Zaczynam mocno kombinować jak to zrobić i w, którym miejscu w mieszkaniu to zamontować. Pytanie czy szli byście koniecznie w wersję LR czy nie wystarczy LITE? W 1 poście opisałem jak moje mieszkanie jest zbudowane. @Pablo ty polecałeś LR powiedz co myślisz?

Poczytałem trochę i modem z mikrotika to na prawdę dobry pomysł, myślę, że w połączeniu z AP z ubiguiti zrobi to mega robotę. Teraz tylko przekonać żonę, znaleźć czas i można działać 

20180823_160737_m.jpg20180823_160754_m.jpgTak wygląda u mnie AC LR powieszony w przedpokoju.

Jeżeli masz mocno zabudowane mieszkanie to polecam wersję LR, jest to 100 zł dopłaty a przy tych kosztach które chcesz ponieść to już nie powinno grać roli.

unifo_compare.jpg

Zasadniczo różni się nadajnikiem dla 2.4GHz , jest inny i ma inna moc promieniowania.

Przypomina, że w dużej zabudowie ze względu na długość fali 2.4GHz propaguje się lepiej.

-------------------------------------------
Nie jestem nauczycielem, nie jestem wsparciem technicznym. Jak się nie znasz to skontaktuj się z kimś kto się zna i za odpowiednie wynagrodzenie zrobi wszystko tak jak powinno być.

hosting
Nauczyciel
570 394 49

@Cyber_GD napisał(a):

@zylx a masz jakąś radę na sytuację, kiedy zainstalowany kontroler nie wyszukuje podłączonych AP ? 

I tak jak pisałeś wcześniej - czy cloud key jest niezbędny do pracy na kontrolerze, czy tylko w chwili, kiedy chcemy zarządzać tym zdalnie ?

Jak znasz jego adres ip oraz login i hasło to możesz sie podłączyc za pomocą SSH i wydać polecenie żeby "zapomniał" kontroler do któego jest podłączony. Po tym będzie możliwy do ponownego zaadaptowania.

Cloud key nie jest potrzebny do codziennej pracy.
Ja postawiłem kontroler na terminalu della który ma 8GB flasha i 2 GB ramu, kosztował mnie 100 zł  (zainstalowałem na nim debiana a poźniej aplikacje kontrolera)

-------------------------------------------
Nie jestem nauczycielem, nie jestem wsparciem technicznym. Jak się nie znasz to skontaktuj się z kimś kto się zna i za odpowiednie wynagrodzenie zrobi wszystko tak jak powinno być.

hosting