UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dyskusja ogólna

ROZWIĄZANE
Highlighted
Omnibus
294 115 8

PRO Speed Test nie chcę przeprowadzić certyfikowanego testu - dlaczego?

Witajcie, mam taki problem. PRO Speed Test nie chę mi przeprowadzić certyfikowanego testu z powodu zbyt dużej ilości urządzeń w sieci. Ale to nie prawda.... nawet wyłączyłem mój router Asusa z prądu i podłączyłem bezpośrednio komputer PC nowym kablem RJ45 do Compala i nadal pokazywało mi, że zbyt duża ilość urządzeń w sieci... a najlepsze jest to,  że pokazuje ich ponad 100 co jest nawet nie możliwe:

ZADAJ PYTANIE.png

Jakieś sugestie? Resetowałem już ustawienia sieci, adresów DNS przez CMD i inne takie co mogło by to zmienić ale skoro w sieci pracuje tylko PC i dostaję takie komunikaty to już nie mam dalszych pomysłów. Pozdrawiam.

Btw. Compal jest ustawiony w trybie bridge, resetowałem już go ustawień fanrycznych oraz wyłączałem z prądu na 10-15 minut. Mój router Asusa też wyłączałem, włączałem i resetowałem totalnie. Ale i tak skoro został odłączony od prądu to jedynie Compal może coś pamiętać, a nie on by miec wpływ na widoczne urządzenia WiFi. No i Compal nie powinien widzieć urządzeń w sieci bo jest w trybie bridge i ma wyłączone WifI.

--------------------------------------------------------------

Fiber Power 500 Mb/s - Compal | Connect Box / AP = Asus RT-N18U

12 ODPOW. 12
Omnibus
374 126 11

Re: PRO Speed Test nie chcę przeprowadzić certyfikowanego testu - dlaczego?

Sprawdź na komputerze ile masz aktywnych połączeń, polecenia:

netstat -a -p tcp -x -o

netstat -a -p udp -x -o

Zawodowiec
404 154 30

Myślę, że najprościej zrobić tak:

-odłączyć wszystko od connectboxa, zostawić tylko komputer

-jeszcze raz przywrócić ustawienia fabryczne - conajmniej 30 sek trzymając przycisk reset z tyłu

-przeprowadzić test na innym komputerze, jeśli nie masz to możesz zainstalować system windows na nowo i na czystym systemie wykonać test, spokojnie nic nie musisz tracić, wystarczy jak na czas testów utworzysz osobną partycje na dysku i możesz zainstalować 2 windowsa obok obecnego dzięki czemu nie stracisz żadnych danych a będziesz mógł wykluczyć problem z oprogramowaniem na komputerze

Omnibus
294 115 8

@zuzianapisał(a):

netstat -a -p tcp -x -o

netstat -a -p udp -x -o

Trochę tego jest. Jak zweryfikować czy któreś z nich są nie potrzebne? Czy jest możliwość ich zresetowania do minimum lub odświeżenia czy cos?

--------------------------------------------------------------

Fiber Power 500 Mb/s - Compal | Connect Box / AP = Asus RT-N18U

Zawodowiec
404 154 30

Pozamykaj wszystkie aplikacje korzystające z neta to się zmniejszy liczba połączeń

Omnibus
374 126 11

Pokaż wyniki po prostu, a wyłączyć można co niepotrzebne. Pomysł postawienia systemu obok jest bardzo sensowny choć uciążliwy.

Spoiler

Pomiar certyfikowany to pomiar, który spełnił wszystkie poniższe warunki:

• przeprowadzony jest w aplikacji dla systemu Windows na połączeniu kablowym Ethernet w trybie full-duplex,
  • prędkość połączenia interfejsu sieciowego to 1000 Mb/s; w przypadku maksymalnej prędkości odczytanej z umowy mniejszej niż 80 Mb/s, dopuszczalne jest połączenie interfejsu sieciowego o prędkości 100 Mb/s,
  • obciążenie procesora przed pomiarem jest mniejsze niż 20%,
  • prędkość transmisji danych pochodząca od innych aplikacji nie jest większa niż 1 Mb/s w każdym kierunku przed pomiarem,
  • obciążenie procesora w trakcie pomiaru jest mniejsze niż 85%,
  • brak aktywnych połączeń wirtualnej sieci prywatnej (VPN),
  • brak aktywnego udostępniania Internetu na urządzeniu końcowym użytkownika,
  • brak obecności innych urządzeń poza routerem i komputerem użytkownika w sieci,
  • pomiar wykonany na łączu operatora stacjonarnego.

Dobrze, że to jest sprawdzane.

Zawodowiec
404 154 30

@zuzia  no już nie przesadzajmy, że jest to jakoś bardoz uciążliwe...

-utworzenie bootowalnego pendrive - kilka razy trzeba nacisnąc przycisk dalej w programie M$, sam pobierze system i przygotuje pendrive (media creation tool), a może nawet kolega posiada gdzieś płytkę z systemem to już w ogóle odpada wtedy ten krok.

- instalacja samego systemu ? Dalej, dalej, dalej, i w zasadzie to tyle

A sprawzanie co w obecnym systemie może to powodować zajmie pewnie zdecydowanie więcej czasu niz nowy system, zwłaszcza, że nie ma 100% pewności, że to wina systemu 

Omnibus
374 126 11

W zasadzie doradzam każdemu podobnie jak Ty @Informatyg - testy na czystym systemie, ale mało kto tak robi, niestety.

-
Nie dotyczy
Nie można wyświetlić tego widżeta.

najlepiej robić na czystym systemie PRO Speed Test ja też tak miałam ja kolega wyżej i po formacie problem zniknął....

Tytan
920 577 77

@Remix151napisał(a):

@zuzianapisał(a):

netstat -a -p tcp -x -o

netstat -a -p udp -x -o

Trochę tego jest. Jak zweryfikować czy któreś z nich są nie potrzebne? Czy jest możliwość ich zresetowania do minimum lub odświeżenia czy cos?

Czy to nie ty w dość arogancki sposób w innym temacie przekazałeś nam że doskonale znasz swoją sieć domowa i w wolnym tłumaczeniu nikt Ci nie będzie wmawiał że coś w niej jest nie tak ?
Tak tylko dopytuje bo chciałbym wiedzieć z kim mam do czynienia i żebym mógł na przyszłośc dobierać odpowiedniego typu słownictwo w celu pełnego zrozumienia moich wypowiedzi.

-------------------------------------------

hosting
Menedżer Społeczności
455 411 137

@Remix151 jeśli nie uda Ci się rozwiązać tego kłopotu na podstawie wskazówek uczestników Społeczności, zerknij prosze na sekcję pomocową stworzoną autorów apki z prośbą o wsparcie  https://pro.speedtest.pl/pomoc

--
Jeśli moja odpowiedź jest pomocna kliknij Zaakceptuj jako rozwiązanie, dzięki temu inni szybciej do niej dotrą
Omnibus
374 126 11

Wracając do tego komunikatu o zbyt dużej liczbie połączeń - niepotrzebne trzeba zakończyć. Polecam programik z gui TCPView, opis użycia w linku:

https://spece.it/tcpview-okienkowa-alternatywa-netstat-polaczenia-otwarte-porty/

Nawet jak zostanie wyłączone za dużo, nic nie stanie się, wystarczy zrestartować system.

To samo uzyska się przez instalację systemu wg. wskazówek @Informatyg i jest to sposób najpewniejszy również z innych względów (np. śmieci w rejestrze itp.).

Jest jeszcze trzecia opcja - uruchomić dowolną dystrybucję Linuksa z pendrive i wykonać test programem Iperf na serwer: http://iperf.upc.pl/

Wykładowca
815 196 10

A sróbuj otworzyć windowsa w Awaryjnym z obsługą sieci i zrobić test.