UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dyskusja ogólna

ROZWIĄZANE
Highlighted
Inspirator
6 0 1

Problem techniczny przy instalacji Mediabox-a

Mam pytanie, czy ktoś miał podobny problem przy instalacji multiroom-u?

Instalacja ma stary spliter technetix tris-307p, gdzie do trzeciego wyjścia podłączyłem Mediabox-a. (out1 CM, out2 STB Horizon).

Oczywiście Mediabox się zainstalował bez problemu, ale nie działa kanał zwrotny.

Profilaktycznie powtórzyłem instalację w miejscu modemu kablowego i zadziałał prawidłowo.

Po wymianie splitera na „nowy” dostarczony wraz z mediabox-em spliter 3DSS3 (teleste).

Mediabox nadal nie działa z kanałem zwrotnym natomiast modem kablowy stracił połączenie do internetu, a Horizon ma ERROR1001?

O co chodzi? Dodam, że po powróceniu do starego splitera wszystko ruszyło jak było na początku?

PS> Według mnie nowy spliter jest sprawny!

10 ODPOW. 10
Wykładowca
721 173 26

Re: Problem techniczny przy instalacji Mediabox-a

Wrzuć zdjęcie jak podłączyłeś nowy spliter.

Profesor
1355 605 50

@erbuko

Pokazać z modemu, Horizona poziomy sygnałów w kanale dowstream i upstream kiedy podłączysz nowy splitter.

Teleste 3DSS3 ma tłumienie 6,1dB a zwrotnica pewnie mniej - wzrosło tłumienie sygnału.

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
GDA
Pan Abonent ;-)
1270 654 100

@erbuko czemu nie zostawiłeś tego technikowi z UPC?

dlaczego na własną rękę grzebiesz w instalacji co może spowodować zakłócenia nie tylko u Ciebie ale u wielu abonentów 

Inspirator
6 0 1

miałem opcję samodzielnej instalacji, nowy spliter jest jednakowy na wszystkich wyjściach, więc zwyczajnie wchodzi w miejsce poprzedniego tyle, że dodaję jeden kabel do nowego boxa.

Profesor
1573 418 80

Ty ten nowy splitter podłączasz do starego? Jak tak to ten teleste nie podłączasz do gniazda RTV w Trisie?

https://zanimnapiszesz.info
Nauczyciel
514 376 46

Nowy spliter daje + 1 "wyjście" ale zwiekszą także tłumienie

-------------------------------------------
Nie jestem nauczycielem, nie jestem wsparciem technicznym. Jak się nie znasz to skontaktuj się z kimś kto się zna i za odpowiednie wynagrodzenie zrobi wszystko tak jak powinno być.

hosting
Inspirator
6 0 1

nowy spliter wchodzi dokładnie w miejsce starego (zamiast = (ten stary spliter też ma 3  wyjścia, ale mają różne tłumienia)), ponieważ stary spliter ma wyjścia dzielone na pasma i "trzecie wyjście" nie obsługuje kanału zwrotnego z tego też powodu UPC dodaje spliter na trzy bez  dzielenia pasma, czyli jest od 5-1200Mhz.

No i nowy spliter w zależności od wyjścia zmienia tłumienie dwa razy na większe i raz na mniejsze.

W moim przypadku potrzebuję wszystkie trzy wyjścia do wykonania podłączenia Horizona, Mediaboxa i Modemu kaboweg.

Moderator
922 601 148

@Pablo napisał(a):

Nowy spliter daje + 1 "wyjście" ale zwiekszą także tłumienie

Prawda. Jak na moje oko to @erbuko będzie konieczna regulacja sygnału. Dzwoń na 813 813 813 łącz się z Działem Technicznym i powiedz, że po selfinstall nie masz kanału zwrotnego na żadnym urządzeniu. Jeśli mamy jeszcze jednostki to jutro ktoś podjedzie.

UWAGA! Obecnie z powodów rodzinnych przebywam na urlopie i nie pełnię obowiązków moderatora Społeczności UPC. Najwcześniej można się spodziewać mojego powrotu po 7 kwietnia. Nie odpisuję na wiadomości prywatne i nie biorę czynnego udziału w życiu Społeczności UPC. Pod moją nieobecność wszystkie sprawy prywatne proszę kierować do pozostałych moderatorów. Moim bezpośrednim zastępcą jest Adrian, któremu przekazałem wszystkie niedokończone sprawy przesłane w wiadomościach prywatnych. Pozdrawiam całą Społeczność UPC Polska.

GMateusz, Moderator Społeczności UPC

Profesor
1355 605 50

@erbukonapisał(a):

W moim przypadku potrzebuję wszystkie trzy wyjścia do wykonania podłączenia Horizona, Mediaboxa i Modemu kaboweg.

Zwrotnica ma pewnie tłumienie koło 2dB, splitter ma około 6dB.

Sygnał na zwrotnicy już musiał być granicznych wartości, a po zmianie na splitter "poleciał" poza specyfikację DOCSIS i to co każdy sprzęt mógł jeszcze sam skompensować w zakresie tolerancji na niewielkie przekroczenie norm DOCSIS.

Jak pisze @GMateusz - kontakt z infolinią niezbędny, musi przyjąć technik na regulację sygnału.

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Inspirator
6 0 1

ok, problem namierzony

Prawdopodobnie wiele lat temu instalator używał źle ustawionej (może tępej) zarabiarki do kabla i po jego obraniu i założeniu złącza nie zauważył, że żyła "gorąca" ma na sobie niezdjęty dielektryk.

Stary spliter sobie z tym poradził i wyłapał gdzieś kontakt natomiast nowy najwyraźniej miał z tym problem.

Nowy spliter dzisiaj przemierzyłem przed kolejną próbą znalezienia problemu i okazało się, że jest idealny w całym paśmie równo tłumi około 6,1dB i ma super dopasowanie na poziomie <-20dB nawet w końcu pasma.

Usunąłem dieelektryk-założyłem nowy spliter i wszystko ruszyło:

DS ma o 1-3dB wyższy poziom (czyli 1-3dBmV) - było 0dBmV

UP ma o 2dB większe tłumienie (czyli z 46dBmV doszło na 48dBmV)

Horizon:

nadal wskazuje jakość = wysoka (bez zmian)

siła sygnału = dobra (bez zmian)

Wydaje mi się, że są to w miarę optymalne warunki pracy choć można by podkręcić nieco kanał zwrotny o te 2dB....

Bardzo dziękuję za wszystkie uwagi i sugestie.