UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dyskusja ogólna

ROZWIĄZANE
Użytkownik
3 0 0

Problem z DHCP

Cześć,

od trzech tygodni mam problem z ogólnie pojętym "internetem". 

Mam już drugiego connectboxa, najnowsze oprogramowanie, luźny kanał, facatory reset, godziny rozmów z konsultantami, etc, etc. Szkoda gadać.

Raz dziennie (wieczorem), w bliżej nieokreślonym momencie, urządzenia odpinają się od WiFi (zarówno 2,4 jak i 5GHz). 

Po tym, komputery i telefony "nie mogą uzyskać adresu ip", co przekłada się w skrócie na:

Jul  4 22:04:23 j dhclient[29113]: DHCPDISCOVER on wlp2s0 to 255.255.255.255 port 67 interval 3
Jul  4 22:04:26 j dhclient[29113]: DHCPDISCOVER on wlp2s0 to 255.255.255.255 port 67 interval 4 
Jul  4 22:04:30 j dhclient[29113]: DHCPDISCOVER on wlp2s0 to 255.255.255.255 port 67 interval 8
Jul  4 22:04:38 j dhclient[29113]: DHCPDISCOVER on wlp2s0 to 255.255.255.255 port 67 interval 13 

plus:

[ 8053.651479] wlp2s0: authenticated
[ 8053.653305] wlp2s0: associate with 38:xxxxxxx(try 1/3)
[ 8053.694671] wlp2s0: RX AssocResp from 38:xxxxxx (capab=0x511 status=0 aid=1)
[ 8053.698282] wlp2s0: associated
[ 8238.476173] wlp2s0: deauthenticated from 38:xxxxxx (Reason: 3=DEAUTH_LEAVING)
[ 8248.558481] wlp2s0: authenticate with 38:xxxxxx

... i tyle.

Czyli w skrócie, podpinam się pod AP, a router nie daje mi nic po DHCP.

Pomaga wyłączenie i włączenie tego crapu z prądu.

Nie działają też urządzenia podłączone do connectboxa po eth.

Na moje oko coś na tym crapie zmiera (np. taki dhcp server, lub coś innego).

Ktoś coś? Bo szkoda mi konsultantów.

Dzięki,

Piotr

18 ODPOW. 18
Użytkownik
3 0 0

Re: Problem z DHCP

Dziś ustawiłem na sztywno adres IP - internet działa. Niestety nie na wszystkich urządzeniach mogę ustawić IP na sztywno.

Więc na 99% coś jest nie tak z serwerem DHCP na routerze. Napisałem formularzem kontaktowym do UPC, może ktoś to zobaczy, kto się zajmuje softem...

-
Nie dotyczy
Nie można wyświetlić tego widżeta.

hym...dziwna sytuacja, ewidentnie wygląda na problem z dhcp. Nigdy jednak nie spotkałem się z takim problemem, więc zakładam, że to pojedynczy przypadek, a tym samym zastanawiam się czy nie powinni ci ponownie wymienić modemu  

Użytkownik
3 0 0

Oczywiście jedyne co mi zaproponowano, to wymiana, co oczywiście nie załatwiło problemu.

Zainstalowałem sobie serwer dhcp, wyłączyłem na tym beznadziejo-boksie i wszystko działa jak powinno.

Ale chyba nie tak ten problem powinien zostać rozwiązany...

Adept
3 0 0

Czy przypadkiem jakies torrenty nie latają?Mój czarny Thomson potrafi sie przytkać jak za duzo pakietów dostanie, podobnie mam z routerem TPLINK 1043ND.

Ograniczenie ilości pakietów rozwiązało problem

Tytan
914 574 77

Obstawiam pętle

-------------------------------------------

hosting
Użytkownik
4 0 0

Witjcie,

Odkopuję ten wątek bo mam prawie identyczny problem. I jednak obstawiam, że problem leży po stronie ConnectBox'a. 

Do ConnectBox'a mam podpięte 3 switche, 2 access pointy. Do tego łączy się jakieś 20 różnych urządzeń. Większość z nich powinna dostac adresy z DHCP. 

Kiedy po istalacji UPC podpinałem wszystko po kolei całość działała. Problem pojawił się w momencie kiedy wyłączyłem prąd a następnie wszystkie urządzenia zostały włączone jednocześnie - tym samym każde wysyłało prośbę o IP. Efekt był dokładnie taki jak opisany w pierwszym poście - żadne z urządzeń nie otrzymywało IP, działały tylko te, gdzie adres był przypisany statycznie. 

Kolejne restarty ConnectBoxa, switch'y i AP nie pomagały. Zadziało dopiero gdy wyłączyłem wszystkie urządzenia, zrestartowałem ConnectBoxa i uruchamiałem je kolejno. 

Jak dla mnie ewidentnie coś się "przytyka" a następnie całkiem umiera po stronie DHCP. 

Ktoś jeszcze się z tym spotkał? Ostatecznie trzeba będzie przełączyć ConnectBoxa w trub modemu i wstawić za nim własny router, tylko że to znowu kolejna skrzyneczka zżerająca prąd a nie robiąca nic ponadto co powinno działać w ConnectBox...

Tytan
914 574 77

Podtrzymuje to co napisałem wcześniej, obstawiam że coś pętli. Moze to być zle wpiety kabel, albo sam bridge ktoregos urzadzenia.

-------------------------------------------

hosting
Naukowiec
1213 362 52

@tasior Korzystasz z IPv4 czy IPv6? Może nie dokładnie taki sam scenariusz, ale kiedyś ConnectBox wysypywał mi się w momencie gdy około 50 vm'ów jednocześnie się odpalało i prosiło o DHCP. Rozwiązaniem było albo odpalenie po 5 na raz, albo przełączenie konfiguracji DHCP z statfull na stateless (ewentualnie w drugą stronę, mogę już nie pamiętać). 

Tytan
2062 813 71

@tasior 

A jaka wersja softu na CB?

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Użytkownik
4 0 0

@zylxnapisał(a):

@tasior Korzystasz z IPv4 czy IPv6? Może nie dokładnie taki sam scenariusz, ale kiedyś ConnectBox wysypywał mi się w momencie gdy około 50 vm'ów jednocześnie się odpalało i prosiło o DHCP. Rozwiązaniem było albo odpalenie po 5 na raz, albo przełączenie konfiguracji DHCP z statfull na stateless (ewentualnie w drugą stronę, mogę już nie pamiętać). 

IPv4. W CB ustawienia DHCP sprowadzają się do zakresu IP oraz ON/OFF więc tu niestety nie poszaleję....  

Użytkownik
4 0 0

@KOCUREK1970napisał(a):

@tasior 

A jaka wersja softu na CB?

Wersja sprzętu : 5.01
Wersja oprogramowania : CH7465LG-NCIP-4.50.18.23-4-GA-NOSH

Użytkownik
4 0 0

@Pablonapisał(a):

Podtrzymuje to co napisałem wcześniej, obstawiam że coś pętli. Moze to być zle wpiety kabel, albo sam bridge ktoregos urzadzenia.

Nie będę się zarzekał, że tak nie jest ale w takim przypadku problem istniał by chyba cały czas... W sensie, że stopniowe podpinanie urzadzeń nic by nie zmieniało bo ostatecznie te powodujące problem tez zostałoby włączone i powinno spowodować wystapienie tej opisywanej sytuacji? 

Tak jak pisałem, DHCP wykrzacza się w momencie gdy jednocześnie pyta o niego więcej klientów. W moim konkrentym przypadku dzieje się to w momencie włączenia AccessPointa (do którego po wifi jest podpiętych ok 10 urządzeń). Gdy wyłączyłem te wszystkie urządzenia, podłączyłem AP i urządzenia włączałem po kolei to wszystko było OK. Gdy urządzenia były wcześniej włączone to DHCP przestawało działać po podpięciu AP do CB.

Cała ta "infrastruktura" działała wcześniej z modemem Orange (neostrada) i takich przygód nie miałem. A żadnych zmian poza podmianą FunBox'a Orange na CB UPC nie było (adresacja LAN również bez zmian).

Tytan
2062 813 71

@tasiornapisał(a):
Wersja oprogramowania : CH7465LG-NCIP-4.50.18.23-4-GA-NOSH

Tyle było jeszcze wersji softów do CB:

CH7465LG-NCIP-4.50.18.23-4-GA-NOSH

CH7465LG-NCIP-6.12.18.24-3-ENG1-NOSH

CH7465LG-NCIP-6.12.18.24-5-GA-NOSH

CH7465LG-NCIP-6.12.18.24-5p3-GA-NOSH

CH7465LG-NCIP-6.12.18.24-5p4-NOSH

CH7465LG-NCIP-6.12.18.25-1-NOSH

CH7465LG-NCIP-6.12.18.25-2p2-NOSH

CH7465LG-NCIP-6.12.18.25-2p3-NOSH
CH7465LG-NCIP-6.12.18.25-2p4-NOSH

Ta wersja:

CH7465LG-NCIP-6.12.18.25-2p3-NOSH

Ma ponoć problemy z siecią wifi na 5GHz - ale jest dostępna po wykonaniu telefonu do działu technicznego UPC. Ty jak widzę z wifi z boxa nie korzystasz, więc owy problem Cię nie dotyczy.

Ta wersja:

CH7465LG-NCIP-6.12.18.25-2p4-NOSH

Jest wersją BETA i jako taka NIE jest jeszcze dostępna dla wszystkich (możesz zagadać w tej sprawie do Moderatora @GMateusz i uzasadnić potrzebę instalacji tego softu równiez u Ciebie - ale, że teraz dłuuugi weekend, realizacja może się nieco przedłużyć).

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Wykładowca
815 196 10

Nie może zagadać do @GMateusz , bo wyraźnie pisał, że już nikomu więcej ręcznie softu nie wgrywają, bo mają wystarczająca ilość osób do testu. A po długim weekendzie prawdopodobnie wszyscy dostaną stopniowo ten soft.