UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dyskusja ogólna

ROZWIĄZANE
Inspirator
3 1 1

Problem z internetem.

Witam wszystkich. 

Od jakiegoś czasu korzystam z oferty 500mb/s od UPC - w  tym posiadam router ConnectBox. Problem polega na tym, że dzieją się z nim dziwne rzeczy, m.in połączenie przez wifi jest szybsze, niż połączenie przez kabel ethernet (wifi 500-600mb/s, ethernet MAX 160).

Najdziwniejsze jest to, że przeprowadziłem test prędkośći dzięki pro.speedtest i wg niego wszystko jest w porządku, ale kiedy próbuje pobrać jakiś plik, gre (cokolwiek) downloading wynosi max. 2,30mb/s. Sterowniki itp. są aktualne, zmieniałem nawet na te od producenta - nic to nie dało. Zrobiłem chyba wszystko, co tylko się dało na komputerze. 

Czy ktoś mógłby mi wyjaśnić o co w tym chodzi? Kontakt z technikiem nic nie dał. 

4 ODPOW. 4
Tytan
Tytan
2156 1009 178

Re: Problem z internetem.

Karta sieciowa w komputerze nie komunikuje sie poprawnie 

zakladam ze twardy reset robiles i nie pomogl, to moze poszukaj tutaj przyczyny

https://forum.upc.eu/t5/connectbox/connect-box-problem-z-predkoscia/m-p/24056

-----
Horizon | CI+| Giga Connect Box
Inspirator
3 1 1

Czy mógłbym w jakiś sposób sprawdzić sprawność karty? Dodam tylko, że na samym początku, kiedy założono mi internet, prędkość faktycznie rozwijała się do 400-500 mb/s więc to możliwe, że z kartą mogło się coś stać od tego czasu? 

Moderator
75 7 13

@grzywus 

Na początku możesz przetestować czy problem jest ogólny - podłączyć inne urządzenie z kartą sieciową 1Gb/s. Jak na nim będzie dobrze, znaczy, że sygnał dociera dobry, tylko coś się dzieje przy podłączeniu do pierwszego komputera. 

Możesz także:

przeinstalować/zakutalizować  sterowniki karty sieciowej

sprawdzić inny kabel eterentowy.
sprawdzić inne wejścia w modemie/kompie.

Poza tym zawsze sprawdzaj pomiary na: https://pro.speedtest.pl/

Daj znać czy coś poskutkowało. 

Inspirator
3 1 1

Problem został rozwiązany. Jeśli ktoś ma podobny problem, najlepiej zrobić format systemu. Postawiłem na to rozwiązanie i poskutkowało. Najwyrażniej coś było nie tak z systemem, plikami - nie wiadomo. 

Dzięki za odpowiedzi