UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dyskusja ogólna

ROZWIĄZANE
Użytkownik
2 2 0

Problem z konfiguracją telefonu

Witam, chcę skonfigurować telefon którym jest Samsung Galaxy S8+.

Oczywiście na Androidzie wersja 8.0.0 gdy próbuję po znalezieniu poprzez włączoną opcję Wi-Fi w telefonie znaleźć sieć Wi-Fi Free bez problemu ją odnajduje.

Po kliknięciu w nią ukazuje się informacja aby móc zalogować się typu: Samsung Pass (Autowypełnianie przy użyciu aplikacji Samsung Pass) po klikcięciu w nią skanuje wówczas telefon siatkówkę oka potem ukazuje się opcja wyboru nazwy użytkownika.

Wybieram tą którą używam do logowania w Wi-Fi potem próbuję też tej od Wi-Fi Free bo tu akurat się one różnią ze względu na bezpieczeństo nazwą oraz hasłem są różne rzecz jasna.

Wtedy w telefonie otwiera się opcja Wi-Fi Free i pod spodem jest wybór typu:

Metoda EAP jest ustawiona na PEAP

Etap 2 uwierzytelniania ustawione jest na BRAK

Poniżej jest Certyfikat CA i tu pojawia się problem.

Jest opcja: Wybierz certyfikat i na czerwono napis iż trzeba go wybrać lub można dać nie sprawdzaj.

Tożsamość ukazuje się znowu aby za pomocą aplikacji Samsung Pass wybrać jak już wspomniałem powyżej.

Wybieram nazwę tą którą mam zarejsestrowaną w UPC Wi-Fi Free wprowadzam tożsamość oraz hasło lecz nie można zaznaczyć poniżej opcji typu Połącz tylko możliwe jest Anuluj.

Powyżej nad nią jest do wyboru jeszcze Wyświetl hasło lub Automatyczne ponowne połączenie i tu jest ona wybrana.

Jest jeszcze ostatnia typu Zaawansowane gdy ją zaznaczę mam do wypboru również:

Ustawienia IP i wybór DHCP lub Statyczny.

Poniżej opcja Proxy ustawiona jest na Brak gdzie można wybrać jeszcze Własny lub Autokonfiguracja proxy.

Ostatnia z opcji której nie można zmienić to Bezpieczeństwo gdzie ustawiony jest na 802.1x EAP.

Czy ktoś może mi pomóc rozwiązać wyżej opisany problem  i dać wsakzówkę abym mógł poza domem korzystać na telefonie komórkowym z sieci Wi-Fi Free ???

Dodam tylko iż w domu korzystam z modemu załączonego na fotce.

Pozdrawiam i liczę na pomoc w rozwiązaniu problemu.

Modem Connect Box.jpgConnect Box

3 ODPOW. 3
Profesor
1380 608 54

Re: Problem z konfiguracją telefonu

@SHINGO

Witamy na naszym forum.

To powinno pomóc:

https://pytania.upc.pl/?q=fact_1006951

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
GDA
Pan Abonent ;-)
1259 646 103

Haslo do wi-free nie jest tozsamym z tym do logowania w Moje UPC

hasło do wi-free musisz ustawić inne w Moje UPC

po zapisaniu hasła logujesz się wpisując w TOŻSAMOŚĆ swoją nazwę użytkownika jaką masz w Moje UPC

I HASŁO nowe tylko do wi-free

resztę zostawiasz pusta lub wypełniona default 

20181228_171803.jpg

---
W internecie możesz być tym kim zechcesz.
Jednak dziwne jest to, że większość ludzi wybiera bycie debilem ...
Użytkownik
2 2 0

Witam, dzięki za szybką reakcję oraz pomoc w rozwiązaniu problemu.

Po dostosowaniu się do wskazówek widzę że wszystko w telefonie zaczęło działać.