UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dyskusja ogólna

ROZWIĄZANE
Highlighted
Innowator
22 4 1

Problem z modemem. Czy jestem skazany na Compala (ConnectBox)? Możliwy wybór innego modelu?

Witajcie.

Od mniej wiecej końca poprzedniego roku (październik/listopad) zaczęły się "przeboje" z obecnym modemem (Motorola). Od lat, kiedy była podnoszona prędkość do 25-30 Mb, wszystko działało stabilnie. Brak jakiegokolwiek samoczynnego resetu modemu. Po podniesieniu do 60 Mb, zaczęły się problemy. Apogeum było w styczniu, kiedy to w trakcie korzystania, modem co parę minut sam się resetował z losową ”choinką” diod. Zgłaszałem to to pomocy technicznej. I tak jakoś od mniej wiecej lutego do kwietnia ponownie działało stabilnie. Sporadycznie zdarzał się reset jw., ale nie codzinnie co 5 minut. Możlwe, że samo się naprawiło, albo ktoś coś dokliknął po moim zgłoszeniu.

Teraz (kwiecień/maj) UPC ponownie podniosło transfer to 250 Mb i co? Od około dwóch lub trzech tygodni stabilne łącze mam tylko w sobotę i niedzielę. Sprawdziłem i przetestowałem faktyczne zachowanie. W ciągu tygodnia modem, po resecie prądowym i z poziomu strony konfiguracyjnej modemu, po kilkunastu minutach ponownie się ”wyłącza”.
Błędy na końcu.

Wiem, że ta Motorola jest już leciwa. Nie obsługuje (teoretycznie) wyższych transferów (Doccis i itp.), obecna prędkość jakby ”zapycha”(?) ten modem (w efekcie reset/rozłączenie, miga tylko dioda Receive), ale powiedzcie mi, jak to możliwe, że w weekend działa bez problemów, a w tygodniu już nie.
Oczywiście dzwoniłęm do BOKu i pomocy technicznej. Powiedziałem to samo co wyżej. Wiadomo na co chcieli wymienić. ;-)
Ponadto, zaproponowałem zmniejszenie prędkośći, żeby chociaż przetestować działanie modemu i sprawdzić czy moje przypuszczenia sa słuszne. Też nie chcieli/nie mogli.
Jest jakaś możlwość, żeby sprawdzić dlaczego działa w weekend, a nie działa w pozostałe dni? To chyba pytanie bardziej do Gmateusz, ale może macie jakiś pomysł. 

Zdaje sobie sprawę, że na obecnym sprzęcie nie wyciągnę do 250 Mb, ale modem jest/był stabilny i działo to na czym mi zależy. Z testu na speedtescie (tak, wiem, ze jest to nie do końca miarodajne ;-), obecnie wyciąga mniej wiecej ok. 40 Mb przt sciąganiu (na kablu). I tyle mi starczy przy Motoroli. Byle szybko i sprawnie działały elementy jak niżej.

Trochę informacji nt. Compala przejrzałem, ale nie dają mi one jednoznacznej odpowiedzi. Jeśli faktycznie byłbym jednak na niego skazany, to czy w konfiguracji jako tylko most (+własny router), są z nim jakieś problemy?
Czy zawiesza się, resetuje, dławi i itp. podczas zwykłego korzystania ze stron, YT, serwisów VOD, streamingów typu CDA, Openload i itp.. Czy problemy z Pumą mają jakiś wpływ na gry sieciowe w smartfonach? Testował ktoś z Was działanie, np. Need For Speed lub Asphalt 8/Xtreme? 

Jeśli faktycznie musiałbym wymienić sprzęt, to przy obecnej ofercie zależy mi na sprawnie działającym trybie mostu. Jeśli w Compalu jego działanie jest tak samo irytujace jak jego WI FI i co nt. opisują jego użytkownicy, to ja nie widzę alternatywy.

Dlatego podpowiedzcie proszę.
Jeśli nie Compal, to o jaki modem mógłbym powalczyć? Chyba (naj)lepszy byłby Ubee EVW3226? Obsłuży prędkość do tych 250 Mb i ma tryb mostu, ale chyba też (jak czytałem) ma problemy z działaniem. Bo na Cisco (jaki model?) chyba nie ma szans. Reszta tj. Technicolor 7200 i Thomson TWG 870 odpada w przedbiegach.

Czy męczyć się nadal i czekać na coś, co UPC wymieni zamiast Compala? Podobno miały być jakieś zmiany na 500 Mb i nowy sprzęt (z Broadcomem?, koniec I kwartału 2018). Chyba, że to niesprawdzona plotka.

Log z Motoroli. Wyciąłem powtarzające się komunikaty.

2018-04-28 21:31:41 6-Notice I401.0 TLV-11 - unrecognized OID
2018-04-28 21:30:51 3-Critical U001.0 No UCD's Received - Timeout
2018-04-28 21:30:40 3-Critical T001.0 SYNC Timing Synchronization failure - Failed to acquire QAM/QPSK symbol timing
2018-04-28 21:30:27 3-Critical T002.0 SYNC Timing Synchronization failure - Failed to acquire FEC framing

Po podłączeniu/resecie prądowym
2018-05-03 21:41:22 3-Critical U001.0 U001.0 No UCD's Received - Timeout
2018-05-03 21:38:56 3-Critical T002.0 SYNC Timing Synchronization failure - Failed to acquire QAM/QPSK symbol timing
2018-05-03 21:38:43 3-Critical T002.0 SYNC Timing Synchronization failure - Failed to acquire FEC framing
2018-05-03 21:36:25 3-Critical R004.0 Received Response to Broadcast Maintenance Request, But no Unicast Maintenance opportunities received - T4 timeout
2018-05-03 21:35:52 3-Critical R005.0 Started Unicast Maintenance Ranging - No Response received - T3 time-out

Po resecie z poziomu modemu

Time Priority Code Message
2018-05-03 21:57:39 6-Notice I401.0 TLV-11 - unrecognized OID
2018-05-03 21:48:52 3-Critical U001.0 No UCD's Received - Timeout
2018-05-03 21:48:19 3-Critical R004.0 Received Response to Broadcast Maintenance Request, But no Unicast Maintenance opportunities received - T4 timeout
2018-05-03 21:47:47 3-Critical R005.0 Started Unicast Maintenance Ranging - No Response received - T3 time-out
2018-05-03 21:36:25 3-Critical R004.0 Received Response to Broadcast Maintenance Request, But no Unicast Maintenance opportunities received - T4 timeout
2018-05-03 21:35:52 3-Critical R005.0 Started Unicast Maintenance Ranging - No Response received - T3 time-out

143 ODPOWIEDZI
Moderator
844 551 143

Re: Problem z modemem. Czy jestem skazany na Compala (ConnectBox)? Możliwy wybór innego modelu?

Jeśli mówimy o wymianie sprzętu to na tą chwilę wchodzi w grę jedynie Compal. Informuję także, że zmiana produktu na wolniejszy np. 60 mb/s również nic nie da. Nie gwarantujemy stabilnej pracy urządzeń, które pracują jedynie w standardzie EuroDOCSIS 2.0.

Innowator
22 4 1

Re: Problem z modemem. Czy jestem skazany na Compala (ConnectBox)? Możliwy wybór innego modelu?

Dzięki za info.

Jednak nie zmienia to faktu, że obecny modem działa bez problemu (brak resetów) przez sobotę i niedzielę, a w tygodniu juz nie. Mam włączony jakiś "tryb weekendowy"? ;-)

Można to jakoś sprawdzić/ustalić dlaczego tak sie dzieje? Skoro jest OK w weekend, to czemu nie działa w dni powszednie?

Powtórze się, ale jw. przez 3 miesiące, od lutego końca kwietnia modem działał prawidłowo na 60Mb, aż do niedawnego podniesienia do 250Mb (przynajmniej tak wynika z pisma).

I ponawiam pytanie związane z działaniem Compala w trybie mostu. Z różnych źródeł można wywnioskowac, że potrafi nieźle zirytowac.

Czy zacina sie, resetuje, zwalnia i itp.podczas podczas zwykłego korzystania ze stron, YT, serwisów VOD, streamingów typu CDA, Openload i itp.. Czy problemy z Pumą mają jakiś wpływ na gry sieciowe w smartfonach? Testował ktoś z Was działanie, np. Need For Speed lub Asphalt 8/Xtreme?

Profesor
1512 406 77

Dobra żeby Cię to nie nurtowało. Przez weekend może być OK bo wtedy sieć jest przeciążona i spada Ci prędkość. A w tygodniu masz pewnie wyższą prędkość i modem nie wyrabia. Proste

https://zanimnapiszesz.info
Innowator
22 4 1

> Dobra żeby Cię to nie nurtowało. Przez weekend może być OK bo wtedy sieć jest przeciążona > i spada Ci prędkość. A w tygodniu masz pewnie wyższą prędkość i modem nie wyrabia. Proste

Ale na 100% nie wiemy, czy na pewno transfer maleje.

Moim zdaniem, własnie w weekend powinno byc gorzej, bo jest wieksza liczba osób i zapchanie sieci, a w tygodniu luźniej.

Używasz Compala? Jesteś w stanie odpowiedziec na moje pytanie?:-)

Jeśli mam się irytować, bo w trakcie oglądania w TV filmu z YT/VOD/CDA, Compalowi zachce się resetu/zacięcia lub itp., to ja dziękuje za taki sprzęt. Sam wiesz jakie są o nim opnie.

Trzydzieści minut na podniesienie się po resecie/restracie vs kilka sekund obecnej Motoroli, to, mówiąc łagodnie ;-), ciut (za)dużo.

Profesor
1512 406 77

Mam Compala w trybie mostu i działa u mnie stabilnie. Z tym transferem to chodziło mi o to, że maleje w weekend, a w dni powszednie wzrasta i modem Ci nie wyrabia wtedy. A w weekend mo sieć przeciążona to i transfer mniejszy.

Innowator
22 4 1

> Mam Compala w trybie mostu i działa u mnie stabilnie.

Pomimo tego, były jakieś zwiechy, zacięcia przy ogladaniu, np. CDA, VOD z poziomu TV?

> Z tym transferem to chodziło mi o to, że maleje w weekend, a w dni powszednie wzrasta i

> modem Ci nie wyrabia wtedy. A w weekend mo sieć przeciążona to i transfer mniejszy.

To rozmumiem. W sumie logiczne. ;-) Coś na zasadzie przepełnienia. ;-) Modem zapycha się aktualną prędkością i wariuje. ;-)

Gdybyś mial wybierać. Ubee czy Compal?

Profesor
1512 406 77

Zwiech nie ma o ile do Compala w trybie mostu podłączysz JEDNO urządzenie. Tylko Compal wciąż ma problem z Pumą 6. Możesz brać Ubee, ale przy FP500 i tak konieczna będzie jego wymiana. Chyba jednak Ubee będzie lepszym wyborem.

Nauczyciel
523 124 6

ubee mu nie dadza, muszą pozbyć się z magazynu śmieci, czytaj Compala.

Dalej mnie denerwuje to, że mimo że wiedzą o problemach, to dalej wciskają to klientom i świadomie narażają ich na niebezpieczeństwo DDoSa.

Powinno ci chodzić ok o ile twoja sieć w okolicy nie ma problemow, może się zdarzyć, że zmiana na Compala ci nic nie da i problemy dalej będziesz mieć jak teraz masz, bo jednak za problemy które teraz masz odpowiada jakaś tam awaria.

Profesor
1512 406 77

@brtk

Ubee mogą mu dać, ale mogą też go mieć mało. Ale jak go Autor wyszarpie to nie ma problemu.

Innowator
22 4 1

> Zwiech nie ma o ile do Compala w

> trybie mostu podłączysz JEDNO

> urządzenie.  

To mnie pocieszyles. 😉 Moze banalnie to zabrzmi, ale mam rozumiec, ze w tym trybie, uzywajac w tym samym czasie kompa po kablu, tv (YT/VOD) po kablu i telefonu po wi fi, Compal sie wiesza? To rewelacyjny jest ten sprzet.😲

> Tylko Compal wciąż ma problem z

> Pumą 6.

W grach sieciowych w telefonie jw. wymienilem, jest lub moze byc to odczuwalne?

Profesor
1512 406 77

Źle rozumiesz. Jak do Compala BEZPOŚREDNIO w trybie mostu podłączysz 2 urządzenia (do gniazda LAN1 Compala podłączysz router, a do gniazda LAN2 podłączysz komputer) to wtedy Compal muli. ALE jak do Compala podłączysz tylko router, a resztę urządzeń do routera to problemu nie ma. 

A co do Pumy 6 to jest to odczuwalne i przy wifi i przy kablu (obojętnie w jakim trybie pracuje Compal) bo babol ma główny chip modemoroutera.

Profesor
1292 586 48

Ale zaraz - ED 2.0 i net 60 Mb, a potem net 250 Mb?

Czy mnie coś ominęło?

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Profesor
1512 406 77

Raczej Autor ma Motorolę SBV6120E

Profesor
1292 586 48

@MrPepkanapisał(a):

Raczej Autor ma Motorolę SBV6120E

@GMateusznapisał(a):

Nie gwarantujemy stabilnej pracy urządzeń, które pracują jedynie w standardzie EuroDOCSIS 2.0.

Hmmm?

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.