UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dyskusja ogólna

ROZWIĄZANE
Profesor
1516 407 78

Re: Problem z modemem. Czy jestem skazany na Compala (ConnectBox)? Możliwy wybór innego modelu?

Mało kto wie, że z modemów ED 3.0 UPC Polska miało jeszcze Motorolę SBV6120E 

https://zanimnapiszesz.info
Profesor
1296 585 47

Re: Problem z modemem. Czy jestem skazany na Compala (ConnectBox)? Możliwy wybór innego modelu?

Nie zmienia to faktu, że nadal się tu coś nie zgadza...
.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Moderator
832 545 140

Proponuje autorowi wysłać mi proszę w prywatnej wiadomości dane, które pozwolą na identyfikacje konta abonenckiego w naszym systemie (ID klienta/numer pesel + imię i nazwisko). Rozwiejemy wątpliwości. 

Innowator
22 4 1

@MrPepkanapisał(a):

Źle rozumiesz. Jak do Compala BEZPOŚREDNIO w trybie mostu podłączysz 2 urządzenia (do gniazda LAN1 Compala podłączysz router, a do gniazda LAN2 podłączysz komputer) to wtedy Compal muli. ALE jak do Compala podłączysz tylko router, a resztę urządzeń do routera to problemu nie ma.

To mnie teraz uspokoiłeś. :-) Zresztą o takim połączeniu [modemLAN1/LAN2]=>własny router/komputer nigdy nie myślałem. Fizycznie podłączysz, ale czy działa? ;-) Poza tym jest bez sensu i nigdy czegoś takiego  nie stosowałem.
Tylko i wyłącznie połączenie [modem]---->własny router===>własny LAN

A co do Pumy 6 to jest to odczuwalne i przy wifi i przy kablu (obojętnie w jakim trybie pracuje Compal) bo babol ma główny chip modemoroutera.

Proszę jednak o dokładniejszą informację. :-) To co mnie konkretnie interesuje, to gry w telefonie, które wymagaja połączenia online. Przykładowo, jeśli grałbym w Asphalt 8, to są/mogą być zauważalne przerwy w działaniu lub zrywanie połącznia?

Nie gram sieciowo w Country Strike czy inne tego typu na kompie, a chyba problemy z Puma6 dotycza głównie lub tylko gier przez WWW(?). Czy może też maja wpływ na zwykłe korzystanie z sieci, oglądania filmów online i itp. jak już wcześniej to opisałem.

@KOCUREK1970napisał(a)
Ale zaraz - ED 2.0 i net 60 Mb, a potem net 250 Mb? 

@MrPepka

Raczej Autor ma Motorolę SBV6120E

Mało kto wie, że z modemów ED 3.0 UPC Polska miało jeszcze Motorolę SBV6120E

Nie zgadliście. Motorola sb5100e. :-) Stabilny jak skała. Podłączyłeś i zapominałeś,  że jest. :-) ;-)

W tym modemie prędkość 60Mb działa. Co prawda były jw. opisywałem, pewne anomalie, ale modem generalnie wyrabiał. Oczywiście transfer był ograniczony do ok 30 Mb, ale dla mnie to było wystarczające.

Zgodzę sie, że 250Mb już zapycha, więc teraz chyba nie mam wyjścia i musze wybrać. Może uda się z Ubee, albo zostanę skazany na Compala. O Motoroli SBV6120E nie słyszałem, że UPC ma lub miało w ofercie. Chyba, że coś mnie ominęło. ;-) O tę Motorole mógłbym się zapytać, ale pewnie powiedzą, że nie ma.;-)

Jak ten modem działa, jest lepszy/gorszy/porównywalny z Ubee ew. Compalem?

Dlatego jeszcze raz (za)pytam. Proszę o i będe wdzięczny za konkretne odpowiedzi. 

Gdybym jednak musiał wziąć Compala, to w konfiguracji

[Compal most}---->własny router===>własny LAN najbardziej mi zależy na

1. Banał i codzienność, ale jak działają zwykłe strony, są zacięcia?

2. Jaki jest komfort oglądania serwisów  YT, VOD (np. Ipla, tvn player), streamingów typu CDA, Openload i itp.w Smart TV z poziomu aplikacji lub wbudowanej przeglądarki. Zrywa połączenie, zacina się, buforuje lub itp.?

3. Od czasu do czasu pobieranie różnej wielkości plików. Czy sa zauważalne przerwy, zacięcia rozłączanie lub itp.?

4. Korzystanie z aplikacji/gier sieciowych w telefonie, np. tryb multiplayer w Asphalt 8 Airborne.

Zdaję sobie sprawę, że ew. wąskim gardłem może być własny router, ale do tej pory nie było problemów. Jak działało to śmigało ;-) i oglądanie było komfortowe. TV z routerem jest połączony kablem.

To chyba tyle na teraz. Oczywiście otwarty jestem na dyskusję i informacje dot. działania Compala, ew. Ubee. :-)

Nauczyciel
519 124 6

Będzie Ci wszystko działać, tylko każda gra wysyła pakiety np. UDP/TCP, i by Ci to w jakiś zrozumiały sposób wyjaśnić, to  z nimi po prostu sobie chipset jakby nie radzi i generuje to opóźnienia/utraty pakietów, wzrost pingu, co nieraz przeszkadza podczas gier typu FPS, ty na komórce raczej nic nie odczujesz.

Innowator
22 4 1

A od dnia wczorajszego, po wieczornym resecie, modem działa normalnie.

Profesor
1516 407 78

Bo dzisiaj jest weekend  więc Ci działa. Sprawdź w poniedziałek zachowanie modemu

Profesor
1296 585 47

Jeśli to co ma jest jeszcze na ED 2.0, to już Moderator wyjaśnił praktycznie wszystko.
To stary (już) technologicznie i technicznie sprzęt i UPC Polska NIE gwarantuje jego stabilnej i pewnej pracy z takim internetem jak obecnie Autor posiada.

Jak już pisano, Compala unikać jak ognia, Ubee też ma problem z PUMA - pozostaje praktycznie tylko używany Technicolor (on jest na chipie Broadcoma a ten nie jest podatny na problemy generowane przez chipset PUMA od Intela).
Pytanie tylko, jak do tego podejdzie UPC Polska.
.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Innowator
22 4 1

@MrPepkanapisał(a):

Bo dzisiaj jest weekend  więc Ci działa. Sprawdź w poniedziałek zachowanie modemu

Mam podejrzenie, że po podniesieniu do 250Mb, UPC włączyło mi tryb weekendowy. 

@KOCUREK1970napisał(a):
Jeśli to co ma jest jeszcze na ED 2.0, to już Moderator wyjaśnił praktycznie wszystko.
To stary (już) technologicznie i technicznie sprzęt i UPC Polska NIE gwarantuje jego stabilnej i pewnej pracy z takim internetem jak obecnie Autor posiada.

Jak już pisano, Compala unikać jak ognia, Ubee też ma problem z PUMA - pozostaje praktycznie tylko używany Technicolor (on jest na chipie Broadcoma a ten nie jest podatny na problemy generowane przez chipset PUMA od Intela).
Pytanie tylko, jak do tego podejdzie UPC Polska.

Tylko jak wiadomo, Technicolor nie ma trybu mostu, a Ubee i Compal posiadają. A ta opcja mnie interesuje. 

Przyzwyczajam sie do faktu, ze bedę musiał wymienić sprzęt, tylko nadal nie wiem na co się zdecydować, Ubee czy Compal. 

Poprawcie mnie, jeśli się mylę, ale problem Pumy dotyczy głównie gier sieciowych. W trybie mostu chyba będą działały w miarę stabilnie(?). Mówię o wcześniej opisanych moich potrzebach.

Profesor
1296 585 47

@userupcnapisał(a):

Poprawcie mnie, jeśli się mylę, ale problem Pumy dotyczy głównie gier sieciowych. W trybie mostu chyba będą działały w miarę stabilnie(?). Mówię o wcześniej opisanych moich potrzebach.

Za tryb mostu czy modemoroutera odpowiada ten sam chip i procesor - nie ma znaczenia czy tryb modemoroutera czy tryb mostu - problem jest i tu i tu.

Innowator
22 4 1

@KOCUREK1970napisał(a):

Za tryb mostu czy modemoroutera odpowiada ten sam chip i procesor - nie ma znaczenia czy tryb modemoroutera czy tryb mostu - problem jest i tu i tu.

Dla Ubee, nie spotkałem się z opiniami, ze dotyka go problem Pumy. W przypadku Compala, jest  też sporo pozytywnych opinii, że trybie mostu działa przyzwoicie. Ubee też.

Profesor
1516 407 78

W Ubee nie ma skoków pingów, ale jest DDoS. W Compalu jest i to i to. Tryb pracy w obu sprzętach nie ma znaczenia.

Innowator
22 4 1

@MrPepkanapisał(a):

W Ubee nie ma skoków pingów, ale jest DDoS. W Compalu jest i to i to. Tryb pracy w obu sprzętach nie ma znaczenia.

Czyli mniejsze zło, brac Ubee(?). Na słynne Cisco3212 chyba nie ma(m) szans.

BTW. Ubee. Jaką wersje softu ma teraz? Tryb mostu chyba nadal jest?

Ostatni wpis (Twój, inne znane forum ) na temat tego sprzętu jest z końca lipca 2017. 

Profesor
1516 407 78

Ubee to (na razie) mniejsze zło więc bierz. Na Cisco EPC3212 raczej nie masz co liczyć chyba, że jakimś cudem wyszarpiesz to od UPC (wątpię).

Innowator
22 4 1

MrPepka

Orientujesz się jaką wersje softu ma teraz Ubee? Tryb mostu chyba nadal jest?

Ostatni wpis (Twój, inne znane forum ) na temat tego sprzętu jest z końca lipca 2017.