UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dyskusja ogólna

ROZWIĄZANE
gro
Inspirator
5 0 0

Problem z opóźnieniami w grach - węzeł pl-waw04a-rt1.aorta.net [84.116.254.96]

Zacznę od tego że jeszcze w zeszłym roku korzystająć z serwerów INEA, w grach miałem ping w przedziale 12-20, czasem poniżej 12. 

Na innych serwerach podobne wartości. 

Obecnie ping wzrósł do wartości 40-50

Zacząłem od sprawdznia ustawień sieci, odłączenia wszystkich urządzeń itd. Na czystym Compalu z podłączonym PC nadal mam to samo. Dodatkowo wyłączyłem dla pewności firewall, upc-wifi free. Zgłosiłem przed chwilą również przełączenie IPV6 na IPV4 

Poniżej dwa zrzuty ekranu z "tracert" dla google.com oraz dla serwera gier w Poznaniu. Czy węzeł: pl-waw04a-rt1.aorta.net [84.116.254.96] ma tutaj znaczenie?

20190121 UPC_INEA winmtr.JPG20190121 UPC_GOOGLE winmtr.JPG

Dodatkowe pytanie, czy modem Comapal CH7465LG-LC można ustawić w tryb BRIDGE?

9 ODPOWIEDZI
Nauczyciel
472 124 21

Re: Problem z opóźnieniami w grach - węzeł pl-waw04a-rt1.aorta.net [84.116.254.96]

@gro tak compal mozna przestawic w tryb BRIDGE

CI+ | SELECT HD | FP 120 Mb | FilmBox , Cinemax|
Omnibus
445 344 35

Re: Problem z opóźnieniami w grach - węzeł pl-waw04a-rt1.aorta.net [84.116.254.96]

@gronapisał(a):

Zacznę od tego że jeszcze w zeszłym roku korzystająć z serwerów INEA, w grach miałem ping w przedziale 12-20, czasem poniżej 12. 

Na innych serwerach podobne wartości. 

Obecnie ping wzrósł do wartości 40-50

Zacząłem od sprawdznia ustawień sieci, odłączenia wszystkich urządzeń itd. Na czystym Compalu z podłączonym PC nadal mam to samo. Dodatkowo wyłączyłem dla pewności firewall, upc-wifi free. Zgłosiłem przed chwilą również przełączenie IPV6 na IPV4 

Poniżej dwa zrzuty ekranu z "tracert" dla google.com oraz dla serwera gier w Poznaniu. Czy węzeł: pl-waw04a-rt1.aorta.net [84.116.254.96] ma tutaj znaczenie?

20190121 UPC_INEA winmtr.JPG20190121 UPC_GOOGLE winmtr.JPG

Dodatkowe pytanie, czy modem Comapal CH7465LG-LC można ustawić w tryb BRIDGE?

Nie , ten węzeł nie ma znaczenia. Patrz poniżej, czasy są dużo niższe. Łopatologicznie tłumacząc konfiguracja tego węzła ma ustawiony najniższy priorytet na odpowiadanie na zapytania ping w związku z czym otrzymujesz taki czas, to nie oznacza że on wolno pracuje.

@ogromny spójrz uważnie, nie wprowadzaj w błąd

-------------------------------------------
Nie jestem nauczycielem, nie jestem wsparciem technicznym. Jak się nie znasz to skontaktuj się z kimś kto się zna i za odpowiednie wynagrodzenie zrobi wszystko tak jak powinno być.
Profesor
1512 406 77

Przyczyną tak wysokiego pingu może być aktywny na modemie protokół IPv6 którego Twoja gra może nie obsługiwać poprawnie, a z tego co widzę to Ci tego IPv6 jeszcze nie wyłączyli. Może być też serwer gry przeciążony (chyba, że na każdym tak masz)

https://zanimnapiszesz.info
Profesor
1512 406 77

Teraz przeczytałem poprawnie. No więc może to też być problem z serwerami INEA albo problem na styku UPC-INEA

gro
Inspirator
5 0 0

Rozumiem, że jest też możliowść że w pewnym momencie zmieniły się trasy i teraz mam mniej korzystną? Dłuższa albo przez węzeł który ma większe opóźnienia? 

Sprawdzałem trasę znajomego (nie UPC) i całkiem inaczej wchodzi w sieć INEA:

trasa KOBE INEA.JPG

Profesor
1512 406 77

Już ci to napisałem. Nie masz w UPC wyłączonego IPv6

gro
Inspirator
5 0 0

Wiem, pisałem w pierwszym poście że zgłosiłem już prośbę o zmianę. Przed chwilą jeszcze upewniłem się na infolinii, że będzie przełączone. Za 30-40min powinno już być (podobno). 

Dam znać

Omnibus
445 344 35

Trasy  jak najbardziej mogą się miedzy sobą różnić u różnych operatorów.

Wszystko zależy od punktów styków z poszczególnymi sieciami jakie posiada dany usługodawca oraz host docelowy.

Dodam że u jednego operatora trasy także mogą się zmieniać np za pomocą BGP. Jest to protokół który w myśl założeń administratora przepina trasy np. z powodu awarii punktu styku albo z powodu obciążenia danej trasy (wszystko zależy od tego jak jest skonfigurowany)

-------------------------------------------
Nie jestem nauczycielem, nie jestem wsparciem technicznym. Jak się nie znasz to skontaktuj się z kimś kto się zna i za odpowiednie wynagrodzenie zrobi wszystko tak jak powinno być.
gro
Inspirator
5 0 0

Teraz wygląda to tak:

Było: IPV6

IPV6.JPG

Jest IPV4:

IPV4.JPG

Jest lepiej

Rozmawiałem przed chwilą z administratorem serwera z którym się łączę i wychodzi na to, że ATMAN, który jest po drodze to kolejna przeszkoda. Jak trasa idzie po tpix.pl jest sporo lepiej. Problemem jest tylko to, że dla sieciowców takie parametry są u nich ok, co innego dla graczy a to wiadomo, mniejszy priorytet  

Dziękuję za pomoc, myśle że temat wyczerpany.