anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dyskusja ogólna

ROZWIĄZANE
Użytkownik
2 1 1

problem z siecią lan - horizon

Witam! Od wczoraj mam wymieniony sprzęt z dekodera+modemoroutera na horizon.

Wszystko pięknie działa - oprócz komunikacji urządzeń po sieci LAN. Wcześniej nie było z tym żadnego problemu, a teraz urządzenia "widzą" tylko jednego stacjnoarnego kompa (ma ustawiony stały adres IP), szczęśliwie to ten na którym mam drukarkę. Innych urządzeń jakby nie było w sieci (ping daje request timed out), oczywiście internet na nich działa bez problemu. Co ciekawe nawet ping z poziomu interfejsu www horizona (jest tam taka opcja) działa identycznie - ping na jeden komp odpowiada, a na pozostałe time out.

Szukałem jakiejś opcji LAN isolation itp ale nic takiego nie widzę. Poza tym gdyby była aktywna to czemu miałby działać ten jeden pecet? Przeczytałem pół interetu i doszukałem się że można zobaczyć tabelę ARP - i - ciekawa sprawa - po zrobieniu pinga na dowolną maszynę pojawia się w pingującym sprzęcie wpis z MAC adresem celu (prawidłowym!) więc jakaś komunikacja jest! Ale i tak time out.

O co tu może chodzić? Myślałem już o dokupieniu zewnętrznego routera ale doczytałem że z horizonem nie będzie to działać.

1 ODPOWIEDŹ 1
Highlighted
Użytkownik
2 1 1

Re: problem z siecią lan - horizon

Sam sobie odpowiem - "profil sieci" w Windows 10 przestawiłem na "prywatny" i zaczęło działać... Co ciekawe na tym co działało jest "publiczny"

Czyli podsumowując problem był po stronie windowsowego firewalla.