anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dyskusja ogólna

Highlighted
Użytkownik
2 0 0

Problemy z podłączeniem budynku - Katowice

Witam, UPC nie chcę nas podłączyć do sieci pomimo, że na naszej ulicy w budynkach w najbliższej okolicy usługi są dostępne. Próbowaliśmy już kilkukrotnie.

Jeszcze rozumiem, gdyby chodziło o dom jednorodzinny natomiast to szereg 6 budynków, w którym każdy jest chętny na podpisanie umowy. W naszym przypadku wystarczy przeciągnąć kabel o jeden słup dalej.

Czy ktoś ma pomysł jak można przekonać UPC do podłączenia nas do ich usług lub z kim najlepiej się kontaktować?

Mapka sytuacyjna:

https://photos.app.goo.gl/sv87UNZJvzXCTpnJ8

Dziękuję i pozdrawiam 

3 ODPOW. 3
Highlighted
Moderator
22 1 3

Re: Problemy z podłączeniem budynku - Katowice

Cześć @jaroo 

Powiedz mi, czy w tych kontaktach sprawa była przekazywana do weryfikacji i ktoś do Ciebie oddzwonił np. po 2-3 dniach, czy tylko w czasie rozmowy usłyszałeś, że nie ma sieci?

To jest zabudowa szeregowa jednorodzinna, czy budynek wielorodzinny?

Nasz kabel idzie tam drogą napowietrzną, czy przekopem?

Pozdrawiam Michał

Highlighted
Użytkownik
2 0 0

Na infolinii informowano mnie, że aktualnie nie ma takiej możliwości i przelaczano do innego dzialu później mieli to weryfikować i nie było odzewu. Sąsiedzi mieli to samo na infolinii dowiedzieli się, że się nie da ale jeszcze będą się kontaktować, potem że budżet na inwestycje w 2019 wyczerpany. Po nowym roku bez zmian i mieli się Państwo kontaktować - na tym się kończyło. Kontaktowalismy się również z handliwcem (numer z naklejki na słupie) otrzymał mapkę, powiedział że da znać jak coś się dowie - bez odzewu (a było to ponad miesiąc temu). Dostaliśmy też kontakt do montera UPC, niestety dalej nic nie udało się nic potwierdzić.

Kable idą nad ziemią, skrzynka jest na słupie, aby nas do niej podłączyć wystarczy przeciągnąć kabel na kolejny słup i z słupa do budynku (łącznie ok 55m). Po podłączeniu do budynku kabel wystarczy przeciągnąć już przez strych aby podłączyć wszystkie 6 segmentów (wszyscy właściciele są zdecydowani na podłączenie).

Czy mogę prosić o sprawdzenie i ostateczną decyzję? Bardzo proszę o szybką weryfikację bo temat ciągnie się od ponad pół roku.

Jeżeli nie zależy Państwu na łatwym pozyskaniu 6 klientów to po prostu poszukamy innego  dostawcy, tylko prosimy o konkretną odpowiedź i uzasadnienie z czego wynika problem z podłączeniem.

Dziękuję 

Highlighted
Moderator
22 1 3

@jaroo Zweryfikowałem temat z działem instalacji i niestety, nie planujemy w Twojej okolicy rozbudowy sieci.

Domyślam się, że nie tego oczekiwałeś, ale chciałeś konkretną odpowiedź.