anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dyskusja ogólna

ROZWIĄZANE
Highlighted
Użytkownik
3 0 0

Procedura cesji

Podpisałem rok temu umowę na internet z 24-miesięcznym okresem zobowiązania. Zostało mi jeszcze 12 miesięcy jej trwania. Teraz chcę dokonać cesji.

Dokument "Cesja umowy dla Klientów indywidualnych" wypełniłem i zamierzam udać się z nim do salonu UPC.

Z mieszkania, w którym pierwotnie korzystałem z tego internetu, już się wyprowadziłem, zabierając ze sobą router Connect Box, z zasilaczem i plastikową tabliczką z hasłem do WiFi. Router tylko odłączyłem od przewodu. Nie umawiałem się na wizytę technika.

Mam następujące pytania:

1. Czy jednak muszę umówić się na wizytę technika w tamtym budynku/mieszkaniu, by cesja została poprawnie wykonana i nowi lokatorzy mogli zainstalować tam swój internet UPC (za pomocą drugiego technika)?

2. W drugim mieszkaniu, w którym chcę zainstalować mój router Connect Box, jest obecnie internet od Orange, ale nie światłowodowy. Usługi UPC są dostępne pod tamtym adresem. Domyślam się, że wizyta technika, który przeprowadzi kabel światłowodowy i podłączy mój router, będzie konieczna? Jako, że będzie to inny kabel, internet od Orange nie będzie przeszkadzał w poprawnym podłączeniu/korzystaniu z internetu UPC?

Tagi (1)
6 ODPOW. 6
Highlighted
Tytan
2253 1029 189

Re: Procedura cesji

Ad. 1 nie

Ad 2 internet w UPC jest prowadzony do mieszkania po kablu koncentrycznym

ale niczym sie musisz martwic, monter wykona w calosci instalacje do miejsca ktore wyznaczysz w mieszkaniu

-----
Horizon | CI+| Giga Connect Box
Highlighted
Moderator
79 9 16

@janzdanowski 

Przede wszystkim modem który zabrałeś ze starego mieszkania, w procesie cesji przechodzi na nowych lokatorów, zatem musisz go im zwrócić. Oni tylko przejmują zobowiązanie i abonament.

Natomiast na nowym adresie musisz zamówić nowe usług, z nowym modemem, co równa się z wizytą technika. Kabel nawet jeśli dobry, i tak trzeba będzie przepiąć w instalacji. Dlatego potrzebna jest wizyta, żeby wykonał niezbędne prace - bo nie jestem Ci w stanie powiedzieć na 100% co musi być zrobione, to  jest uzależnione od zbyt dużej ilości czynników. 

Highlighted
Użytkownik
3 0 0

@Miłosz 

Mój abonament chcę przekazać moim rodzicom, którzy mieszkają gdzie indziej, a obecnie korzystają z Orange, dlatego zabrałem router i chcę dokonać cesji. Chciałbym, by technik przeprowadził im kabel UPC do mieszkania i zainstalował router Connect Box, który dostałem podpisując tą umowę.

Mieszkanie, z którego sie wyprowadziłem zabierając router, wcześniej zastałem tylko z kablem wystającym ze ściany. Właścicielka poinformowała mnie wtedy, że poprzednia lokatorka korzystała właśnie z internetu UPC. Dlatego zrobiłem to samo. I tak samo wyprowadzając się zostawiłem sam kabel, a router zabrałem ze sobą.

Moderator
79 9 16

Czyli z tego co mówisz jest jeszcze trzeci adres.

Mieszkanie A w którym kiedyś mieszkałeś a teraz sie wyprowadziłeś
Mieszkanie B do którego się wprowadziłeś.
I mieszkanie C w którym mieszkają rodzice?

Zapytam jeszcze, po co cesja?

Highlighted
Użytkownik
3 0 0

Mieszkanie A - to z którego się wyprowadziłem. Zabrałem router, zostawiłem sam kabel w ścianie. Nie zamawiałem technika, aby dokonał odłączenia mojego internetu z tego mieszkania, czy czegoś tego typu.

Mieszkanie B - moich rodziców, którym chcę przekazać umowę i router (który dostałem z tą umową). Korzystają obecnie z internetu Orange. W ich budynku usługi UPC są podobno dostępne i reszta sąsiadów korzysta z internetu UPC.

Mieszkania C - to do którego się wprowadziłem. Jest tam już internet UPC. To mieszkanie nie bierze udziału w cesji.

Highlighted
Moderator
79 9 16

Okej, teraz wszystko jasne. 

Więc tak. Przy procesie transferu usług z jednego mieszkania na drugie (do rodziców) technik podłączy usługi do modemu który został wydzierżawiony Tobie (dlatego trzeba im go oddać) a na ramach cesji zostanie przepuisany na nich wraz z zobowiązaniem. 

W tym samym czasie jest proces odłączenia starego mieszkania - ale nie musisz przy tym być, technik tam po prostu podskoczy odłączając mieszkanie od skrzynki, nie wchodząc do mieszkania.