UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dyskusja ogólna

ROZWIĄZANE
Moderator
922 601 148

Re: Redukcja analogu

@ogromny za następną kryptoreklamę będzie tygodniowy odpoczynek. Przypominam - pkt. 6 Zasad Społeczności UPC.

UWAGA! Obecnie z powodów rodzinnych przebywam na urlopie i nie pełnię obowiązków moderatora Społeczności UPC. Najwcześniej można się spodziewać mojego powrotu po 7 kwietnia. Nie odpisuję na wiadomości prywatne i nie biorę czynnego udziału w życiu Społeczności UPC. Pod moją nieobecność wszystkie sprawy prywatne proszę kierować do pozostałych moderatorów. Moim bezpośrednim zastępcą jest Adrian, któremu przekazałem wszystkie niedokończone sprawy przesłane w wiadomościach prywatnych. Pozdrawiam całą Społeczność UPC Polska.

GMateusz, Moderator Społeczności UPC

Profesor
1355 605 50

@sp1cin 

"Nie lubię zmian. Jeśli coś jest i działa to po co zmieniać?"

Zmiany i tak nadejdą z wyłączeniem sygnału analogowego w ogóle.

Firma nie robi tego bo chce komuś uprzykrzyć życie, a dlatego, że wymaga tego rozwój oferty do internetu 1Gb i telewizji 4K.

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
GDA
Pan Abonent ;-)
1270 654 100

@KOCUREK1970napisał(a):

Zmiany i tak nadejdą z wyłączeniem sygnału analogowego w ogóle.

sygnal analogowy zostal wylaczony juz dawno w Polsce

@sp1cin naprawde zamiast uzalac sie nad losem ciesz sie ze jakiekolwiek kanaly w analogu ogladasz DZIEKI UPC

Nauczyciel
513 133 22

@GMateusz  @Nie wiedziałem że tamten op to jakaś konkurencja dla UPC.

CI+ | SELECT HD | FP 120 Mb | FilmBox , Cinemax|
Profesor
1355 605 50

@GDA 

Tak - ale Ty mówisz o telewizji naziemnej.

Autor ma tv kablową UPC, a tu jeszcze tv analogowa jest (nad czym sam ubolewam).

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Nauczyciel
513 133 22

@GDAnapisał(a):

.

sygnal analogowy zostal wylaczony juz dawno w Polsce

@GDA niedobitki jeszcze nadają

GDA
Pan Abonent ;-)
1270 654 100

to znaczy?

Od 2015 roku żaden kraj w Europie nie nadaje swojego programu za pomocą analogowej telewizji naziemnej. U nas ten sygnal został całkowicie wyłączony 23.07.2013 r

Nauczyciel
513 133 22

@GDA  naziemnej analogowej nie ma ale kablówki jeszcze są, może umowy nie da się na analog podpisać ale ci co mieli maja. Nie moja sprawa od kiedy byłem w zasięgu 1_go muxa DVB-T analogu nie używam i szczerze mówiąc nie interesuje mnie to czy u mnie z UPC jest analog, czy go nie ma i czy w ogóle byl. Szkoda oczu i nerwow

Użytkownik
4 1 0

W marcu nastąpiła redukcja kanałów analogowych, do pakietu Start odkodowano kanały HD. Może czas wyłączyć już ich wersje SD które mają swoje odpowiedniki w HD.

Mając wolne miejsce mozna by podmienić inne kanały SD które mają swoje odpowiedniki w HD mam tu na myśli:

- TV Republika

- Da Vinci

- Red Carpet TV

- Ginx eSports TV

- TVR

- Private TV

- BBC World News

- Bloomberg TV

- CNN International

- Russia Today

Można by też udostępnić na dekoderach Horizon kanał TO!TV który jest dostępny tylko dla posiadaczy starych dekoderów mediabox.

GDA
Pan Abonent ;-)
1270 654 100

Redukcja analogu nastapila aby zwolnic nośne pod internet 1Gb

generalnie wszystko mozna (podmiana SD na HD) ale to juz wylacznie sprawa nadawców 

UPC zajmuje sie dystrybucją sygnalu taki jaki otrzymuje od nadawcow

Użytkownik
4 1 0

Rozumiem. Jednak UPC to synonim najlepszej jakości i to nie tylko internetu, ale także usług telewizji czy usług dodatkowych jak np. VOD. Stąd mam nadzieje że mimo wszystko także oferta telewizyjna będzie brana pod uwagę aby jej jakośc była jeszcze lepsza.

GDA
Pan Abonent ;-)
1270 654 100

@wizjaplusnapisał(a):

Stąd mam nadzieje że mimo wszystko także oferta telewizyjna będzie brana pod uwagę aby jej jakośc była jeszcze lepsza.

tez  jestem za tym, aby zamiast inwestować w technologie dla garski (czteryka) poprawiać jakość nadawanych kanałów

ba wręcz przeprowadziłbym ankiety wśród abonentów które kanały oglądają najczęściej i podziekował nadawcom kanałów śmieciowych

Użytkownik
4 1 0

Mam nadzieje że telewizja analogowa jaka jeszcze oferujesie to jest kwestia miesięcy a nie lat. Tym bardziej że jest już bezpłatny dostęp do całosci kanałow które nadawane są w DVB-T w waszej sieci kablowej i to w jakości HD.

Niestety kilku nadawców mi odpowiedziało że nie macie technicznie możliwosci aby ich program nadawac w waszej sieci w jakosci HD mimo że dostarczaja sygnał do operatora zarówno w jakosci SD jak i HD z racji braku wolnego pasma (ale to było jeszcze przed zmianami jakie nastąpiły w marcu tego roku). Mam na myśli takie kanały jak DlaCiebie.tv czy TV Republika, TVR czy Red Carpet TV.

Profesor
1355 605 50

@wizjaplusnapisał(a):

Mam na myśli takie kanały jak DlaCiebie.tv czy TV Republika, TVR czy Red Carpet TV.

Brak pasma, ale nie ma sprawy, włączmy jakieś kolejne śmieci.

Użytkownik
4 1 0

Co do kanałów lokalnych czy regionalnych takich jak np. DlaCiebie.tv nie może być mowy że to kanały smieciowe. Ale już taki TVR to są audycje z reszty kanałów MWE które są w ofercie UPC. Niestety taki kanał jak Polonia 1 czy Mango TV jest oferowany za darmo siecom kablowym, stąd tak chetnie dodawany do oferty bo liczy się ilośc a nie jakość.

Wolałabym mniej kanałów i wyższy abonament w zamian za nie przerywanie programów czy filmów reklamami.