UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dyskusja ogólna

ROZWIĄZANE
Użytkownik
2 0 0

Rozszerzenie oferty o multiroom

Witam

Mam do Was pytanie i prośbe o pomoc. Aktualnie posiadam pakiet usług w zakres którego wchodzą:

-telewizja z dekoderem Horizon z nagrywarką

- internet w oparciu o modem COMPAL

- telefon stacjonarny.

Moja instalacja w mieszkaniu wygląda tak jak na załączonym rysunku. Na dniach chcę rozszerzyć moje usługi o multiroom na drugi telewizor. Chciałbym aby aby dodatkowy TV znajdował się w pierwszym pokojó, przez który przechodzi przewód sygnałowy. Wiaże się to napewno z modyfikacją instalacji i moje pytanie jest takie: Czy wystarczy przeciać przewód sygnałowy idący do drugiego pokoju i wstawić tam rozgałężnik sygnału z przewodem do nowego dekodera. Chodzi mi o to czy mozna to wykonać bez drastycznych zmian w instalacji bo aktualnie przewód mam pomaskowany w listwach i za meblami.instalacja UPC-1.jpg

4 ODPOW. 4
Naukowiec
1244 356 56

Re: Rozszerzenie oferty o multiroom

Można to wykonać, aczkolwiek rozgałeznik wprowadzi dodatkowe tłumienie sygnału dla urządzeń za nim. Może więc się okazać, ze ze np Compal dostanie zbyt słaby sygnał. Dlatego niech najlepiej wykona Ci to technik UPC. Od razu wyreguluje sygnał jeśli będzie taka potrzeba. Po prostu zamów MR razem z instalacją.

Użytkownik
2 0 0

Tat też zamówiłem i zrobi to technik. Chcę być tylko gotowy jakby trzeba było się dostać do instalacji która jest częściowo zabudowana. Czyli jak dobrze rozumiem najlepiej byłoby wziąść sygnał dla drugiego TV z końca instalacji tak aby nie wpinać się przed aktualnie zainstalowany sprzęt?

Tytan
Tytan
1939 965 152

Oczywiscie

to jedyne rozwiazanie techniczne

-----
Nie karm trolla. Zgłoś post moderacji!
Omnibus
348 129 7

Jeszcze lepiej kupić tv z Androidem albo przystawkę i nie ciągnąć kabla tylko oglądać na Horizon TV. Chyba, że potrzebne będą TVN-y...

500 +250 Mb/s, Asus AC 766 Mb/s +karta AC usb, Horizon Max PVR i 11-ki +Cisco PVR, Pakiet bezpieczeństwa