UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dyskusja ogólna

Użytkownik
7 0 0

Serwer www w domu

Witam, od dziś jestem znów klientem UPC i posiadaczem tym razem Horizona. Mam w domu wlasny mały serwer z jednego PC, udostępniłem w Horizonie odpowiednie porty i z sieci spoza domu po wpisaniu mojego ip publicznego ładuje mi sie strona którą mam na serwerze www w domu, działa także serwer ftp, jednakże gdy usiądę w domu przy jakim kolwiek komputerze i wpisze to samo ip to nic sie nie ładuje. Kiedyś majac jeszcze modemo router Thomson bodajże miałem taki sam problem, zadzwonilem na infolinie i doradzono mi podlączenie oddzielnego routera bo urządzenia UPC nie mają loopa czczegoś tam i to faktycznie rozwiązało problem ale nie pamiętam dokladnie do ja wtedy zrobiłem, czy to przełączenie mocemoroutera w tryb bridge czy co, może ktoś pomoże?

 

Jeszcze jedno pytanie, czytałem jakiś czas temu że Horizon domyślnie działa w trybie IPV6 przerz co w konfiguracji nie ma bodajże opcji bridge i można to u konsultanta zmienić, czy to prawda?

5 ODPOW. 5
Wykładowca
848 214 36

Re: Serwer www w domu

Jaki ip wpisujesz by połączyć się z zewnatrz? v4 czy v6? Horizon po prostu nie ma trybu bridge, jedynie DMZ. W sieci lokalnej korzystaj z lokalnego IP twojego serwera www/ftp zamiast publicznego i wszystko będzie działać. 

Użytkownik
7 0 0

Re: Serwer www w domu

Wpisuje ip v4, nie zadowala mnie podane rozwiązanie bo jesli ustawie strone pod adresem mojastrona.pl to po wpisanie w domu ip serwera np 192.168.1.104 będę miał nie poprawnie wyświetlane zawartości, juz to kiedyś przerabiałem

Wykładowca
848 214 36

Re: Serwer www w domu

Jesli strona jest poprawnie zbudowana (żaden link na sronie nie zawiera pełnego zdresu z domeną) to nie powinno być problemu z zawartością, niezależnie czy będziesz łaczyć sie przez domene czy IP. Horizon nie ma nat loopback, nie ma też  trybu bridge by podłączyć własny router. Na twoim miejscu dogadał bym się z UPC żeby dostać Compala co rozwiąże wszystkie twoje problemu. Inna opcja to DMZ i własny router, ale dla mnie to bez sensu rozwiązanie. 

Użytkownik
7 0 0

Re: Serwer www w domu

Dlacz dmz i wlasny router to bezsensowne rozwiazanie?

Wykładowca
848 214 36

Re: Serwer www w domu

@kmus DMZ do wsłanego routera to podwójny routing, dwa naty, dwa firewalle. Potencjalne źródło kolejnych problemów, może minimalnie zwiększać ping. Ja np miałem problemy z GRE i IPsec  przy DMZ. Bridge jest po prostu lepszym rozwiązaniem, twój router dostaje publiczne IP i wszystko zależy tylko i wyłącznie od twojego routera i jego konfiguracji.