UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dyskusja ogólna

Użytkownik
7 0 0

Serwer www w domu

Witam, od dziś jestem znów klientem UPC i posiadaczem tym razem Horizona. Mam w domu wlasny mały serwer z jednego PC, udostępniłem w Horizonie odpowiednie porty i z sieci spoza domu po wpisaniu mojego ip publicznego ładuje mi sie strona którą mam na serwerze www w domu, działa także serwer ftp, jednakże gdy usiądę w domu przy jakim kolwiek komputerze i wpisze to samo ip to nic sie nie ładuje. Kiedyś majac jeszcze modemo router Thomson bodajże miałem taki sam problem, zadzwonilem na infolinie i doradzono mi podlączenie oddzielnego routera bo urządzenia UPC nie mają loopa czczegoś tam i to faktycznie rozwiązało problem ale nie pamiętam dokladnie do ja wtedy zrobiłem, czy to przełączenie mocemoroutera w tryb bridge czy co, może ktoś pomoże?

Jeszcze jedno pytanie, czytałem jakiś czas temu że Horizon domyślnie działa w trybie IPV6 przerz co w konfiguracji nie ma bodajże opcji bridge i można to u konsultanta zmienić, czy to prawda?

5 ODPOW. 5
Wykładowca
724 174 26

Re: Serwer www w domu

Jaki ip wpisujesz by połączyć się z zewnatrz? v4 czy v6? Horizon po prostu nie ma trybu bridge, jedynie DMZ. W sieci lokalnej korzystaj z lokalnego IP twojego serwera www/ftp zamiast publicznego i wszystko będzie działać. 

Użytkownik
7 0 0

Wpisuje ip v4, nie zadowala mnie podane rozwiązanie bo jesli ustawie strone pod adresem mojastrona.pl to po wpisanie w domu ip serwera np 192.168.1.104 będę miał nie poprawnie wyświetlane zawartości, juz to kiedyś przerabiałem

Wykładowca
724 174 26

Jesli strona jest poprawnie zbudowana (żaden link na sronie nie zawiera pełnego zdresu z domeną) to nie powinno być problemu z zawartością, niezależnie czy będziesz łaczyć sie przez domene czy IP. Horizon nie ma nat loopback, nie ma też  trybu bridge by podłączyć własny router. Na twoim miejscu dogadał bym się z UPC żeby dostać Compala co rozwiąże wszystkie twoje problemu. Inna opcja to DMZ i własny router, ale dla mnie to bez sensu rozwiązanie. 

Użytkownik
7 0 0

Dlacz dmz i wlasny router to bezsensowne rozwiazanie?

Wykładowca
724 174 26

@kmus DMZ do wsłanego routera to podwójny routing, dwa naty, dwa firewalle. Potencjalne źródło kolejnych problemów, może minimalnie zwiększać ping. Ja np miałem problemy z GRE i IPsec  przy DMZ. Bridge jest po prostu lepszym rozwiązaniem, twój router dostaje publiczne IP i wszystko zależy tylko i wyłącznie od twojego routera i jego konfiguracji.