UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dyskusja ogólna

Highlighted
Użytkownik
3 0 0

Skoki pingu i degradacja usługi (tylko DS)

Witam.

Odpewnego czasu borykam się z problemem polegającym na zwiększeniu pingu z

~24 aż do ~200 ms przez około minute, dwie.  Po zalogowaniu się do routera wyskoczyła mi informacja o degradacji usług (tylko DS). 1.PNGInternet resetowałem bez skutecznie, a sama diagnostyka nic nie wskazała:

2.PNG

Czekam z niecierpliwością na pomoc bądź pomysł dlaczego tak się dzieje.

6 ODPOW. 6
Highlighted
Tytan
2678 572 129

Re: Skoki pingu i degradacja usługi (tylko DS)

Wklej screeny z sygnałem DS i US to zobaczymy jaki masz sygnał, obstawiam, że fatalny

Highlighted
Moderator
158 63 45

Witaj @Grant na naszej Społeczności UPC,

informacje na temat akualnych prac planowanych oraz awarii w Twoim miejscu zamieszkania, znajdziesz na stronie: https://pytania.upc.pl/?q=fact_1007331

Jeśli nie będzie tam komunikatu o jakimś zdarzeniu, to utrudnienia które obserwujesz, mogą świadczyć o usterce indywidualnej na Twoim adresie np. związanej z koniecznością regulacji sygnału. 

Pozdrawiam

Adrian

Moderator Społeczności UPC

Highlighted
Użytkownik
3 0 0

@MrPepka us.PNGds.PNG

@Adrian Komunikat pokazuje, że działa poprawnie w moim rejonie ulicy.

Highlighted
Zawodowiec
139 38 11

Jak widać na załączonych przez Ciebie wydrukach największy problem jest z kanałem 754MHz. Nie wiem jaka jest twoja lokalizacja, ale sprawdź czy w okolicy nie działa nadajnik telewizyjny na tej częstotliwości. Może to być wpływ nadajnika telewizyjnego.  W kablu wykorzystywane są częstotliwości również przeznaczone do emisji DVBT - ale na tych kanałach w kablu są inne stacje lub transmisja danych. Telewizja kablowa z założenia działa na wspólnym kablu koncentrycznym do którego dołączani są kolejni abonenci. Sygnał z kabla wspólnego jest kierowany do kolejnych abonentów przez rozgałeźniki z tłumikami, których zadaniem jest zmniejszenie wpływu przez użytkowników na zakłocenia i sygnał we współdzielonym kablu. Czasami może to być problem spowodowany przez grzebanie w dołączonej sieci przez innych użytkowników nie zdających sobie sporawy, że zakłócają cały segment sieci.

Highlighted
Użytkownik
3 0 0

@KrzysiekF  Sprawdziłem nadajniki przez kilka stron. Każda z nich nie wskazuje na pracowanie nadajnika telewizyjnego z kanału: 754Mhz. Wklejam tutaj jak wyglądają kanały telewizyjne w mojej okolicy:

DVB-T mux 1(674 MHz), mux 2(498 MHz), mux 3(650 MHz) i mux 8(650 MHz).

Highlighted
Moderator
158 63 45

@Grant ,

napisz do mnie w Priv, sprawdzę jak wygląda sytuacja od naszej strony oraz spróbuję Tobie pomóc indywidualnie. 

Pozdrawiam

Adrian

Moderator Społeczności UPC