UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dyskusja ogólna

ROZWIĄZANE
Highlighted
Użytkownik
1 0 0

Światłowód do mieszkania? Czy ktoś korzysta? Opinie? Cena?

Zamierzam zamówić sobie światłowód, jest u mnie w budynku upc, więc technicznie jest to możliwe. Czy ktoś z Was korzysta i mógłby podzielić się spostrzeżeniami?

Tagi (1)
67 ODPOW. 67
Profesor
1573 418 80

Re: Światłowód do mieszkania? Czy ktoś korzysta? Opinie? Cena?

UPC nie świadczy usługi FTTH. Dziękuję i dobranoc

https://zanimnapiszesz.info
Zawodowiec
111 33 9

UPC nie dostarcza do abonenta światłowodu. Wszystko dostarczane jest po kablu koncentrycznym cieńkim. Proszę się nie zrażać, bo do skrzynki w klatkach w blokach są połączone światłowodami z zewnątrz.

@Edit: cena wg mnie jest przystępna, za 250Mb/20Mb internet płaci się ok 60 złoty. Łącza w UPC są bardzo stabilne, lecz zależy od lokalizacje. U mnie w Katowicach w mojej dzielnicy (mam już od ponad 6 lat internet) tylko przez jeden dzień nie miałem usług UPC gdzieś na przełomie 2012/13 roku. Tak zawsze miałem ich usługi i zawsze miałem full łącze. Polecam z całego serca.

Connect Box 250/20 Mb/s || Horizon select TV DVR + multiroom TV mediaobox || minuty do wszystkich MAX
Nauczyciel
514 376 46

Tak szczerze mi odpowiedz po co Ci światłowód do mieszkania ?

Dla lansu ?

Żebys miał co kolegom opowiadać ?

Hasło ŚWIATŁOWÓD DO MIESZKANIA albo jak kto woli FTTH jest zagrywką marketingową.

Operatorzy którzy świadczą tego typu usługę operając się najcześciej o technologie GPON żerują na ludzkiej nieświadomości oraz naiwności.

Każdy kto słyszy słowo światłowód myśli jakie to cudowne i wspaniałe. Będę miał teraz super szybki internet.... bla bla bla

Na kablu utp kat. 5e możesz bezproblemu osiągnać prędkości transmisyjne 1 Gbps FD

Operatorzy najcześćiej jako dosył do koncentratorów stosują wkładki 1 Gbps redukując koszty.

Wkładki te są wiele tańsze o tych 10Gbps albo i szybszych. Liczy się tu z zasada że nie wszyscy korzystają z sieci w tym samym czasie a na umowie jest magiczny zwrot DO xxx Mbit

Kolejnym aspektem są ewentualne koszty dla klienta z tytułu uszkodzenia FO  w mieszkaniu. Kabel UTP albo koncentryk kupisz w każdym markecie za 2zł/m z kablem światłowodowym już nie jest tak łatwo. Mniejsza dostępność a i koszt spawania wysoki.

-------------------------------------------
Nie jestem nauczycielem, nie jestem wsparciem technicznym. Jak się nie znasz to skontaktuj się z kimś kto się zna i za odpowiednie wynagrodzenie zrobi wszystko tak jak powinno być.

hosting
Innowator
39 8 0

Co za głupoty mamy w firmie swiatło w jednej lokalizacji w poznaniu os. Pod Lipami  płacimy za nie 59,90  500/500 w umowie jest do i co z tego firma która nam dostarcza internet ma zapis ze musi być conajmniej 75% to takie minimum Jest to wymagane przez UKE (

Dostawca Usług
gwarantuje
, że zwykle dostępna dla Abonenta prędkość transmisji danych nie będzie
niższa
niż
75% prędkości maksymalnej (deklarowanej w Cenniku)

gniazdo abonencie jest schowane w scianie a do niego jest podłaczony patchcord 1 modowy

i konwenter swiatłowodowy na rj45

nigdy się nie zadżyło zeby było mniej niz 95% obojetnie do jakiego serwera sie robi test który ma taką sama szybkość bądz wiekszą

podobne zapisy stosuje UPC w umowach .

na alledrogo idzie kupic taki patchcord za 25zł i niema problemu z wymiana a gniazdo jest tak wytrzymałe ze zmłotka by trzeba bylo walnąć aby je uszkodzic

choć UPC nie powiem miało mniej awari niz ten dostawca jak mam porównywać

takie małe porównanie

docsis

3.020061.2 Gbit/s

200 Mbit/s

Gpon

2,5 Gbit/s w kierunku do klienta oraz 1,25Gbit/s

róznica spora

sprubój teraz po miedzi przesłać taka predkość na około 50km

a na swietle się da bez problemu (na Gponie)

Nauczyciel
514 376 46

Rozmawiamy o światłowodzie do mieszkania, taki jest temat tej dyskusji.

Co za róznica czy bym Ci dostarczył to 500/500 ze splitera budynkowego po światłowodzie czy po UTP-ie ze switcha ?

Odpowiem, żadna

Cyferki które są w umowach najczęściej mocno naginają rzeczywistość a niektorzy operatorzy żeby się "uwiarygodnić" korzystają z burst-a.

Sam osobiśćie widziałem zjawisko jak operator do OLT który miał 4 wkładki GPON ze splitem 1/128 na sztukę dostarczał na całość 1Gbps w symetryku.

Nigdy nie było skarg na zbyt niską prędkość, no chybą że po WiFi w mieszkaniu abonenta.

Wiele już widziałem a tym bardziej co użytkownik końcowy potrafi zrobić z instalacją GPON.

Nie ma usterki która w tym przypadku nie moż wystąpić.

Nie porównuj warunków panujących w firmie do których które są w indywidualnych gospodarstwach domowych

Nie jestem nauczycielem, nie jestem wsparciem technicznym. Jak się nie znasz to skontaktuj się z kimś kto się zna i za odpowiednie wynagrodzenie zrobi wszystko tak jak powinno być.

hosting
Innowator
39 8 0

a co w przypadku takim gdy switch czy wezeł dostepowy jest dalej niz 100 metrów od gniazda abonenckiego ?

swiatłowód jest dielektrykiem nie przewodzi pradu gdzie czesto zdaża sie ze jest problem bo mimo zastosowania odpowiedniego kabla miedzianego 6 badz 7 kategorii w praktyce to nie działa jak trzeba zwłaszcza na klatkach schodowych i pionach kablowych blisko szaf rozdzielczych

nastepny aspekt masz po kilka mieszkań na 1 poziomie  wystraczy 1 kabel 24j badz 48j

czesto piony kablowe są już pozajmowane włókno  przecisniesz a ze skretką już problem tym bardziej z skretką 6a f/utp

oferta z której korzystamy w poznaniu jest taka sama dla klienta indywidualnego jak i dla firmy jak i warunki jakie panują niczym się nie różnią

nie jest to łacze dedykowane z SLA gwarancją przepustowosci itp a gniazdo umiejscowione jest na wejsciu do lokalu gdzie czesto ktos kopnie niechcacy wchodzac czy wychodzac

są pewne minusy swiatła chociażby promień gięcia

czy tak jak wspomniałeś spawanie ale na chwile obecną uważam ze jest wiecej + za swiatłem

przynajmniej widzę to ja z punktu widzenia osoby która ma z tym do czynienia na codzień

mniej awarii mniej punktów do zasilania (mniej problematyczne tematy z pionami kablowymi w blokach w których nie było tych pionów  ) prostsza struktura sieci mniej switch-y itd...

i jeszcze jeden + duzo ludzi chwali

http://www.optomer.pl/karta_produktu/278_swiatlowod-niewidoczny-do-instalacji-w-domu

Nauczyciel
514 376 46

Nic, dajesz kolejnego switcha Jakoś to od kilkunastu lat działało a i dodam że działa nadal.

Widziałem tysiące instalacji na UTP-ie, jak wszystko wykonane jest zgodnie ze sztuką to nie ma żadnych problemów. Zdarzało się że było mega druciarstwo które przeczyło temu że coś ma działać a działało

Tak tu masz rację, przy prowadzeniu kabla n*j w torze jest duża oszczędność miejsca. Jeżeli korzystasz z verticasy to musisz sie liczyć z tym że trzeba wygospodarowaćmiejsce na puszkę ze spawami na każdym poziomie. Natomiast przeciskanie się ciasnych pionach bądź poziomach pojedyńczym włóknem bywa mocno problematyczne, ono nie toleruje pomyłek. Wystarczy chwila i złamane. Z UTP-em nie ma tyle zabawy.

Pisałem o warunkch które panują w danym lokalu a nie o tym czego tyczy się umowa. W firmie nie macie psów, królików, chomików, kotów,szynszyl bla bla bla oraz małych dzieci i które kręcą się dookoła włókna. W frmie jest najcześciej specjalnie pomieszczenie albo przynajmniej jakaś szafka do której wchodzi światełko., w mieszkaniu to już ciężej o takie luksusy.

Dodam że kiedyś widziałem jak klient pewnej firmy postanowił sobię zmienić drogę włókna w mieszkaniu. Ładnie je obciął, puścił nową trasą a na koniec połaczył dwa odcinki za pomocą scotchlok-a...można ? Można tyle że działać to nie będzie

Nie ma sensu dyskutować nad wyższością jednego medium nad drugim. Oczywistością jest to że FTTH jest pieśnią przyszłości. Jedyny problem jaki widzę na chwilę obecną to to że operatorzy  stosują tą technologię tylko i wyłącznie jako chwyt marketingowy. Bo najczęsciej nie zmienia się nic oprócz samego medium. Dosyły, punkty styków routery brzegowe  zostają takie jakie były a klient się cieszy bo podpisał na siebie cyrograf na kolejne dwa lata z tym mitycznym czymś o czym się tyle mówi że to takie wspaniałe czyli ze światłowodem.

hosting
Nauczyciel
513 133 22

@Pabloi to mocno marketingowy do każdego budynku nie wchodzi światłowod z upc

CI+ | SELECT HD | FP 120 Mb | FilmBox , Cinemax|
Innowator
33 7 0

Generalnie światłowód do domu ma sens w/g mnie tylko w instalacjach firmowych ewentualnie w domach jednorodzinnych gdzie masz szafe osobną na caly sprzęt it a dom jest okablowany lanem.

kat 6a spokojnie poleci na 100m  1gb

jeżeli niedziała ci kabel 6 kategori przy rozdzielni elektrycznej to kabel był z pomocy dla powodzian albo ktoś dał nieekranowy kabel gdy w rozdzieli jest 400v które zasila jakies silniki

i do czego wam takie prędkości skoro większość serwerowni wciąż oferuje szalone 100mb na klienta nawet na dedykach?

Użytkownik
2 0 0

wypatrujemy telewizji cyfrowej ze światłowodu...

Szanowni, Drodzy Dobrodzieje ,

z wielką niecierpliwością wyglądamy i wyglądamy czy przypadkiem może sunie już do nas światłowód ----> do nas, tzn. do Radzynia Podlaskiego - Środkowe Lubelskie

obecne łącza napowietrzne są bardzo usterkowe . nie mamy już siły zgłaszać awarii , szczególnie w sezonie jesień-zima-wiosna .

również chcielibyśmy w  KOCHANYM UPC Serce mieć łączność ze światem poprzez Internety...

proszę o odpowiedź pozytywną, tj. skrócić czas naszego oczekiwania

pozdrowienia z Radzynia Podlaskiego

Nauczyciel
513 133 22

Re: wypatrujemy telewizji cyfrowej ze światłowodu...

Raczej go nie wypatrzycie Upc w najlepszym razie daje swiatlowod do budynku i to nie kazdego drogie dobrodziejki.

CI+ | SELECT HD | FP 120 Mb | FilmBox , Cinemax|
Użytkownik
2 0 0

ogromny Specjalista pisze:  "Raczej go nie wypatrzycie Upc w najlepszym razie daje swiatlowod do budynku..."

Specjalisto ogromny, w Radzyniu Podlaskim nie mamy w ogóle światłowodu UPC.
W pobliskich miejscowościach już UPC jest cyfrowe.
Inne firmy mają łącza światłowodowe i chyba pomimo afektu, jakim darzę UPC, będę zmuszona się z Nim pożegnać...
z bóóólem serca... 
Profesor
1355 605 50

@emilia33em

A cóż ten wymarzony światłowód do mieszkania miałby w ogóle dać, w czym jest lepszy od innych rozwiązań w tym stosowanych przez UPC Polska?

Czy to co stosuje obecnie UPC Polska, czyli DOCSIS jest już przestarzałą technologią - jeśli tak, to po co stworzono nowy standard tej technologii DOCSIS 3.1 full duplex z transferem w obydwie strony rzędu 10 Gb?

Bez urazy, ale śmieszy mnie ta medialna ekstaza światłowodem.

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
GDA
Pan Abonent ;-)
1270 654 100

Chłyt marketingdody jak to w kabarecie AMM działa wyśmienicie widze