UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dyskusja ogólna

ROZWIĄZANE
Omnibus
194 45 24

Re: wypatrujemy telewizji cyfrowej ze światłowodu...

@KOCUREK1970  tez tak myślę ale w klatce nikt z lokatorów są w takim wieku że na drabinkę nie wejdą .Dalej szafki są zamknięte na zameczek.

Moderator
1010 661 162

Posty typu krytpo reklamy usunięte, posty typu spam i offtopic także. 

Przypominam o Zasadach Społeczności UPC.

Temat scalony z innym o tej samej tematyce.

Omnibus
243 86 5

Skrzynek  (fachowo zwanych Lock Boxami - w skrócie LB) nie trzeba zamykać na kłódki bo wystarczy do tego klucz Haldon. Kłódki zniknęły, bo często lewusy lub konkurencja zapychali je szpilkami.

Nie wiem jak bardzo moderacja pozamiatała, ale zabawnie wygląda fakt, że twórczyni wątku już się więcej tu nie pojawiła.

Ze swojej strony jako posiadacz światłowodu UPC  w lokalu informuję zainteresowanych, że dopłacam do tej opcji bo muszę mieć podłączony konwerter optyczno-elektryczny ze wzmacniaczem, co pożera dodatkowo prąd. Oczywiście nie narzekam bo mnie stać wydać stówkę rocznie więcej na prąd, jednak zanim się człowiekowi coś zamarzy to warto dogłębnie przeanalizować bo może się spełnić...

Technicznie przewagi nad tradycyjnym koncentrykiem nie ma. Na obu rozwiązaniach miałem 500 Mb. Teraz z niecierpliwością czekam na testy 1Gb i łudzę się, że na wysyłaniu dostanę z 50Mb.

500 +250 Mb/s, Asus AC 766 Mb/s +karta AC usb, Horizon Max PVR i 11-ki +Cisco PVR, Pakiet bezpieczeństwa
Nauczyciel
612 167 8

Nie masz różnicy, bo od konwertera dalej leci ci koncentryk i technologia Docsis. Pokaż foty jak Ci to zrobili? ;>

Omnibus
243 86 5

Pierwsza fotka pokazuje jak wygląda to w całości, więc mam szczęście, że u mnie to w garażu a nie przedpokoju jak u sąsiadów.

DSC04509m2.jpg

A tu przybliżenie, czyli pomarańczowy światłowód z ulicy wchodzi do mufki, z której wychodzi tradycyjny żółty światłowód, a ten do konwertero-wzmacniacza i z niego koncentryk do splitera. 

DSC04508m.jpg

500 +250 Mb/s, Asus AC 766 Mb/s +karta AC usb, Horizon Max PVR i 11-ki +Cisco PVR, Pakiet bezpieczeństwa
Nauczyciel
612 167 8

No to powiem Ci, że nie masz róznicy między tym co Ty masz, a co ja mam w bloku, tyle, że trochę dłuższy o jakieś 25m kabel koncentryczny.

Omnibus
243 86 5

Z tą róznicą, że u mnie w każdej chwili da się postawić modem FTTH (i rozprowadzam z garażu po skrętkach, ktore widac na fotce) a u Ciebie trzeba ciągnąć swiatłowód...

Nauczyciel
612 167 8

A to akurat  żaden problem, bo wyjmują koncentryka i spawają światło Pewnie z 30 minut roboty. Ale na razie raczej UPC nie myśli o żadnym gponie. 

W sumie u ciebie też o tyle lepiej, że masz kabelek jeden dla siebie i aż tak nie zapcha ci się sieć.

Nauczyciel
655 448 61

@brodacznapisał(a):

Pierwsza fotka pokazuje jak wygląda to w całości, więc mam szczęście, że u mnie to w garażu a nie przedpokoju jak u sąsiadów.

DSC04509m2.jpg

A tu przybliżenie, czyli pomarańczowy światłowód z ulicy wchodzi do mufki, z której wychodzi tradycyjny żółty światłowód, a ten do konwertero-wzmacniacza i z niego koncentryk do splitera. 

DSC04508m.jpg

Nie żebym się przy.. ale ja takiej roboty swoim pracownikom nie odbierałem jako dobrze zrobionej

-------------------------------------------
Nie jestem nauczycielem, nie jestem wsparciem technicznym. Jak się nie znasz to skontaktuj się z kimś kto się zna i za odpowiednie wynagrodzenie zrobi wszystko tak jak powinno być.

hosting
Omnibus
243 86 5

Tak krawiec kraje, jak materiału staje...

Nie mogli zrobić nic więcej bo nie mieli 20-to centymetrowego światłowodu, bo nie pozwoliłem na skrócenie kabli, które wychodzą do wszystkich pokojów i anten zewnętrznych. Może za kilka lat zajdzie potrzeba ich podpięcia.

Nauczyciel
655 448 61

Dobra już tłumacze jakie są moje zastrzeżenia:

Według mnie

1. DAC powinien być zawinięty za szynami DIN
2. Puszka spawu powinna być przczepiona do szyny
3. Zapas SM ze złączami SC APC powinien być zapiezpieczony

Dalej

Gniazdo elektryczne powinno być powiieszone na sszynie DIN a nie tak druciarsko jak jest teraz

Ostatnie, ten splitter koncentryczny też dało by się pewni zmieścić za szyną din.

To tylko moje zdanie, niecierpie druciarstwa i rozpierdruchy w skrzynkach, przez bajzel rośnie ryzyko potencjalnych awarii , tym bardziej jak klient ma możliwość grzebania.

-------------------------------------------
Nie jestem nauczycielem, nie jestem wsparciem technicznym. Jak się nie znasz to skontaktuj się z kimś kto się zna i za odpowiednie wynagrodzenie zrobi wszystko tak jak powinno być.

hosting
Innowator
38 7 0

cała ta skrzynka to jakiś żart, kable powinny byś rozszyte.

Innowator
38 8 0

Poprostu burdel  dobrze że ja już nic nie mam z nimi do czynienia ta osoba co to wykonywała powinna dostać po łapkach lekko powiedziane mnie by za takie coś nie zaplacono (chociaż jak to mówią z pomarańczy ma działać a nie wyglądać ) hihi

Użytkownik
3 0 0

@KOCUREK1970napisał(a):

@Fredek50

A te kłódki to tak sobie same z siebie zniknęły, czy może instalator sobie zabrał, bo nie miał czym zamknąć piwnicy gdzie miał rower?

Jak nie ma kłódki to już ktoś tam nieuprawniony grzebał - a potem wszyscy zdziwieni, że usługi w bloku działają jak działają.

Kto to wszystko niszczy, samo się niszczy?

Dopóki ludzie nie zrozumieją, że wszystko ma swoją cenę, wszystko kosztuje a nawet za bezpańskie ktoś komuś zapłacił - to niszcząc coś niszczysz swoje własne pieniądze.

U mnie w bloku świerzo po remoncie były pięknie ułożone korytka z kablami, skrzyneczki UPC na kluczyk. Gdy przyszedł Pan instalator z UPC żeby przełożyć kabel z jednej strony mieszkania na drugie, to musiał otworzyć skrzyneczkę na klatce. Oczywiście klucza do skrzyneczki nie miał więc otworzył ją siłą od strony zawiasów. Po robocie tak zmontował że kilka tygodni później drzwiczki spadły , na szczęście pół metra od mojej córki a nie trafiły w głowę. Dodam że córka nie jest koszykarką i nie ma 218cm a miała wtedy 5 lat i nie lewitowała pod sufitem.

Omnibus
243 86 5

@Marcinkurek633napisał(a):

Oczywiście klucza do skrzyneczki nie miał więc otworzył ją siłą od strony zawiasów. 

Może warto zapytać administrację, czy dała operatorom kopie kluczy do skrzynek?