UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dyskusja ogólna

ROZWIĄZANE
Highlighted
Użytkownik
1 4 0

Swoboda w układaniu kolejności kanałów

Czy w ogóle planujecie wprowadzenie funkcjonalności na Horizon, która polegałaby na możliwości własnego układania kolejności kanałów, a najlepiej tworzenia własnych grup ulubionych kanałów, jak to ma miejsce u Waszej konkurencji?

Aktualnie dostępna usługa kanałów ulubionych w jednej grupie jest dla mnie absolutnie niewystarczająca, bo choć potrafi odrzucić kanały, które mnie nie interesują, to jednak wciąż zmusza do irytującej klikologi i przewijania listy w poszukiwaniu żądanego kanału...  

15 ODPOWIEDZI
Profesor
1513 406 78

Re: Swoboda w układaniu kolejności kanałów

Nie będzie nigdy ponieważ to sprzęt operatora, a on sprzedaje miejsca na kanały nadawcom. Musisz wziąć od UPC moduł CI+ i tylko tam będziesz miał taką swobodę.

https://zanimnapiszesz.info
Inspirator
4 7 0

funkcja "ulubione" jest ale działa beznadziejnie bo nie można zobaczyć ich w oddzielnej liście i w dodatku co parę godzin "ODZNACZA" mi sie opcja ulubione na  "WYŁĄCZONA" i znów pojawiają się wszystkie kanały.

Brak ulubionych to pikuś w porównaniu z brakiem zaawansowanej wyszukiwarki

W poprzedniej kablówce wpisywałem w wyszukiwarce pokaż mi wszystkie "komedie" i dekoder pokazywał mi wszystkie programy z tym hasłem , dzisiaj, jutro za tydzień.

Dodatkowo beznadziejny dekoder nie posiada b. ważnej funkcji grupowania programów np. ulubionych i możliwości ich poprzestawiania tak jak to jest w Horizon Go, żeby nie trzeba było przelatywać 300 kanałów.

Jednym słowem BEZNADZIEJA, szkoda że nie wiedziałem o tym przez podpisaniem umowy, mam w bloku 4 dostawców TV i wybrał bym kogoś innego, ale to następnym razem.

-
Nie dotyczy
1060 0 59

Po co w wielu tematach piszesz to samo?. Wystarczyło w jednym.

Powtarzam było 14 dni na odstąpienie, trzeba było wykorzystać a nie teraz marudzić że czegoś nie ma.

Specjalista
59 10 4

@kwiotek napisał(a):

funkcja "ulubione" jest ale działa beznadziejnie bo nie można zobaczyć ich w oddzielnej liście i w dodatku co parę godzin "ODZNACZA" mi sie opcja ulubione na  "WYŁĄCZONA" i znów pojawiają się wszystkie kanały.

Powiedz jaki masz dekoder to podsune Ci rozwiązanie znikających ulubionych bo to już kiedyś przerabiałem na mediaboxie i zgłaszałem do UPC 

Jeśli masz MEDIABOXA cisko pace to jeśli ustawisz liste ulubionych np od 1do 9 potem np 101 i dalej i pominiesz pozycje 10(bedzie jako nieulubiona ) to za każdym razem gdy przełączysz sie (klawiatura numeryczna )nawet przypadkiem na pozycje 10  ( bo wcisnąłeś jedno zero za mało )ulubione się wyłączają i znów trzeba klikać niebieski włącz ulubione jak dodasz do ulubionych 1 , 10 i 100 nie ma problemu tak samo np 5 ,50, 500 itd

Specjalista
51 29 2

Dokładnie taka sama zasada tyczy się dekoderów Horizon

Specjalista
59 10 4

@Ralfin napisał(a):

Dokładnie taka sama zasada tyczy się dekoderów Horizon

O to fajnie nic się nie zmienia w tej kwestii widze , na Horizonie nie korzystam z ulubionych  

Inspirator
4 7 0

Faktycznie jak kliknę z alfanumeryka nr kanału który niej jest jako ulubiony to ulubione się wyłączają -dobrze to wiedziać

Inspirator
7 2 0

Ja obecnie nie miałem problemów z samoistnym odłączaniem. Jednak boli fakt, że nie można ułożyć wlasmej listy. Niech już numeracja będzie jaka jest, ale żeby można było robić własną pozycję. Taka blokada tylko wywołuje irytację i niepotrzebne przeklikiwanie po kanałach. Wydłuża czas na znalezienie czegoś ciekawego. Nawet znając program TV, to po tylu tygodniach nadal nie nauczyłem się tej dziwnej numeracji.

Innowator
13 7 0

Zamiast dekocera weż sobie moduł dostępu, pomijam już fakt ( dla mnie to ma fundamentalne znaczenie ), że będziesz miała lepszy obraz, to będziesz mogła edytować swoje kanały do woli, nawet przegrywając listę na pendrive i edetując na PC, jest to duże ułatwienie i wygoda ( Opcję edycji na pendrive ma Sony, ale pozostałe marki pewnie też mają swoje edytory)

Omnibus
401 94 3

Korzystając z modułu to chyba największy plus związany z możliwością układania kanałów "po swojemu".

Co do listy na Horizonie,  jakiś tam autor miał zamysł, ale to powtarzanie niektórych pozycji jest dość wkurzające. H2 nie ma , a za to History ze 3 x powtórzony,po co? Poza "Wikingami" żaden rarytas, tylko reklamowa papka. Kanały sportowe wymieszane na liście.

*

Z opcją modułu, trzeba wziąć poprawkę, że UPC ,a nie znam innego operatora na polskim rynku, który stosuje podobne praktyki -wprowadziła listę certyfikowanych modeli telewizorów.

...................................................................................................................................................
UPC MAX>ELEVEN>C+>HBO GO>NETFLIX UHD>AMAZON PRIME VIDEO
"Przyszłość to serwisy internetowe, gdzie zapłacisz i obejrzysz w dowolnym momencie oraz bez reklam."
Omnibus
440 342 35

@Szeptacznapisał(a):

Korzystając z modułu to chyba największy plus związany z możliwością układania kanałów "po swojemu".

Co do listy na Horizonie,  jakiś tam autor miał zamysł, ale to powtarzanie niektórych pozycji jest dość wkurzające. H2 nie ma , a za to History ze 3 x powtórzony,po co? Poza "Wikingami" żaden rarytas, tylko reklamowa papka. Kanały sportowe wymieszane na liście.

*

Z opcją modułu, trzeba wziąć poprawkę, że UPC ,a nie znam innego operatora na polskim rynku, który stosuje podobne praktyki -wprowadziła listę certyfikowanych modeli telewizorów.

Tak to jest jak się czegoś nie rozumie to się wyciąga takie a nie inne wnioski.

1. Listy są pukładane tak bo to czysta ekonomia, a dokładniej to ekonomia nadawców, tu ucinam resztę dopowiedz dobie sam..

2. Jasne że wprowadzili listę certyfikowanych, wyjaśnienie jest psote jak 2x2.

Stosując taką listę odcinają się od wszystkich problemów które mogą wystapić na TV których nie wymienili a nawet idąc dalej na poszczególnych softach telewizorów.

Nie ma reklamacji że coś tam w EPG nie działa, nie ma reklamacji że jakaś marka krzak &$%#$ błędnie współpracuje z modułem.

Oni przedstawiają informacje że na takim TV o takim sofcie będzie wszystko śmigać jak należy a jak nie spełniasz tych warunków to działasz na własną rekę no i sorry ale my za to odpowiedzialności brać nie będziemy.

Fajnie się tak narzeka jak sie nie rozumie co z czym i do czego.

-------------------------------------------
Nie jestem nauczycielem, nie jestem wsparciem technicznym. Jak się nie znasz to skontaktuj się z kimś kto się zna i za odpowiednie wynagrodzenie zrobi wszystko tak jak powinno być.
Omnibus
401 94 3

Ech... @Pablo nie bardzo się z Tobą zgodzę.

Jaka ekonomia?

Klient ( taki jak ja.. naprzykład) może trochę ponarzekać i wziąć sprawy w swoje ręce.

Tak, z pewnym wahaniem ( tudzież dzięki zachęcie niektórych userów) zaryzykowałem i wziąłem opcję z modułem. Nie korzystam z listy narzuconej od UPC ,omijam łukiem  reklamy ich VOD mając to ..domyśl się gdzie.

Pisząc o module, próbujesz udowodnić, że nie każdy telewizor może współpracować z kartą CI+?

Skoro producent to gwarantuje.

...................................................................................................................................................
UPC MAX>ELEVEN>C+>HBO GO>NETFLIX UHD>AMAZON PRIME VIDEO
"Przyszłość to serwisy internetowe, gdzie zapłacisz i obejrzysz w dowolnym momencie oraz bez reklam."
Omnibus
440 342 35

@Szeptacznapisał(a):

Ech... @Pablo nie bardzo się z Tobą zgodzę.

Jaka ekonomia?

Klient ( taki jak ja.. naprzykład) może trochę ponarzekać i wziąć sprawy w swoje ręce.

Tak, z pewnym wahaniem ( tudzież dzięki zachęcie niektórych userów) zaryzykowałem i wziąłem opcję z modułem. Nie korzystam z listy narzuconej od UPC ,omijam łukiem  reklamy ich VOD mając to ..domyśl się gdzie.

Pisząc o module, próbujesz udowodnić, że nie każdy telewizor może współpracować z kartą CI+?

Skoro producent to gwarantuje.

Pisząc o ekonomii wskazalem ze to nie przypadek ze kanały na dekoderach sa ustawione w taki a nie inny sposob i nie da sie tego zmienić (No mozna skorzystać z opcji ulubionych)

Tak, nie każdy telewizor musi współpracować z ta karta a często sie zdarza ze pomimo tego ze karta działa prawidłowo to blednie dzialaja usługi dodatkowe jak np epg

-------------------------------------------
Nie jestem nauczycielem, nie jestem wsparciem technicznym. Jak się nie znasz to skontaktuj się z kimś kto się zna i za odpowiednie wynagrodzenie zrobi wszystko tak jak powinno być.
Moderator
839 548 142

Raz na zawsze postaram się wyjaśnić pewne dwie kwestie.

Pierwsza to certyfikacja wybranych modeli telewizorów. Sytuacja wygląda tak, że to producenci telewizorów zgłaszają się do nas (Liberty Global) i występują o certyfikację danej serii/danego modelu. Takie urządzenia przeszły szereg testów, otrzymują wsparcie producenta i naszej firmy w zakresie prawidłowego działania modułu CI+ od UPC/Liberty. Na pytanie dlaczego ponad połowa Samsungów (a już na pewno większość nowych) jest certyfikowana, a marketowe buble typu Manta to jakieś pojedyncze certyfikowane sztuki odpowiedzcie sobie sami ->    Nawiąże jeszcze do kwestii, o której wspominał @Pablo, w przypadku odbiorników niecertyfikowanych nasza odpowiedzialność w zakresie tego, że coś nie prawidłowo się wyświetla lub nie działają pewne funkcje typu automatycznie strojenie kanałów, jest żadna. Więcej szczegółów na ten temat zdradzić nie mogę, ale zapewniam Was, że certyfikacja to nie jest taka plakietka, którą może dostać każdy jak się do nas ładnie uśmiechnie.

Druga kwestia to kolejność kanałów w telewizji cyfrowej. Nie udostępnialiśmy, nie udostępniamy i nie będziemy udostępniać na naszych platformach cyfrowych opartych o dekodery możliwości układania kanałów w dowolnej wybranej przez użytkownika kolejności. Dodatkowo jeśli chodzi o kanały, które się powtarzają to wyjaśnia, że są to działania reklamowe, które mają promować dane kanały. No i na końcu rzecz, która dla wielu nie wydaje się do końca oczywista: Czy wielkość uśmiechu, od danego nadawcy kanału, który to kieruje w stronę UPC, wpływa na jego pozycję na naszej liście kanałów? Tej wątpliwości nie mogę za Was rozwiać. Sami odpowiedzcie sobie na to pytanie. Jak myślicie?