UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dyskusja ogólna

ROZWIĄZANE
Highlighted
Użytkownik
4 2 1

Telefony od autoUPC i ich legalność

Dzień dobry,

Nie ma specjalnie gdzie napisac postu więc dołączam do forum ogólnego zwazanego z internetem.

Większość abonentów UPC od czasu do czasu otrzymuje telefony od konsultantów UPC (od automatów przekierowujących do konsultantów sprzedażowych).

Moje pytanie brzmi:

- Czy konsultant w świetle prawa może wpleść z prędkością światła informację o nagrywaniu rozmowy (tak żeby abonent nie zrozumiał) czy ma obowiązek poinformować o tym fakcie iż rozmowa jest nagrywana i jeżeli abonent nie wyraża zgody rozmowa zostanie przerwana?

Moje doświadcznenia wyglądają tak:

"Dzień dobry zaywam się  A.......... T......... (rozmowa jest nagrywana), dzwonię z działu klienta biznesowego i chciałbym zapytać czy rozmawiam z właścicielem firmy?"

-------

Przemycane są informacje o nagrywaniu rozmowy.

Czy to jest legalne?

Pozdrawiam Serdecznie

Wojtek

4 ODPOW. 4
Highlighted
Moderator
41 18 14

Re: Telefony od autoUPC i ich legalność

Witaj 

Sytuacja wygląda tak, że Pracownik UPC na początku rozmowy przekazuje informacje o nagrywaniu rozmowy. Klient ma prawo się rozłączyć, jeśli nie wyraża na to zgody lub gdy nasz Pracownik słyszy negacje, informuje o zakończeniu połączenia telefonicznego. 

Jeśli masz zastrzeżenia co do sposobu przekazywania w/w informacji przekaż mi w wiadomości prywatnej ID Abonenta. Skieruję sprawę do dalszej weryfikacji.

Pozdrawiam,
Adam

Highlighted
Użytkownik
4 2 1

No właśnie w tym rzecz, czy wystarczy powiedzieć jakkolwiek szybko "rozmowa jest nagrywana" czy konsultant powienien zapytać czy rozmówca wyraża zgodę na nagrywanie rozmowy dając wybór nie stawiając nikogo przed faktem dokonanym.

Pozdrawiam

Wojtek

Highlighted
Moderator
41 18 14

Wystarczy przekazać komunikat - natomiast, możesz przerwać Pracownikowi i poinformować, że nie wyrażasz na to zgody i się rozłaczyć. 

Highlighted
Użytkownik
4 2 1

To że mogę przerwaćc to oczywiście jasne. To czego nie wiedziałem to fakt że wystarczy postawić kokogoś przed faktem dokonanym nawet jeżeli nie dosłyszymy wypowiedizanego zdania.

Teraz jasne. Sprawa rozwiązana. Dziękuję.

Pozdrawiam

W.