UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dyskusja ogólna

ROZWIĄZANE
Innowator
31 5 1

Re: Test Fiber Power 500

Ze stronki https://distrowatch.com/ wybieram sobie kilka serwerów ftp i ściągam do testów pliki iso. Dodatkowo jakieś inne np ftp://ftp.atman.pl/ http://ftp.ps.pl/ http://ftp.icm.edu.pl ftp://ftp.atman.pl/ itp.

Prędkość jest OK TYLKO na speedtestach spod www.

Ale te testy trwają bardzo krótko.

Ściągając dłużej pliki np programem Flashget i przez przegladarkę przy wyłączonym antywirusie nawet lub w trybie awaryjnym (żeby nic nie bruździło) prędkość NIGDY nie wzrasta powyżej 40% deklarowanej prędkości. Na początku ściągania plików widać krótki pik na 400-460Mbit ,potem prędkość spada i po chwili utrzymuje się mniej więcej na stałym poziomie. Nie ma znaczenia ile na raz i z jakich serwerów pliki są ściągane (i o jakich porach).

Rozumiem ,że łącze nie jest z gumy i to nie jest łącze o gwarantowanej prędkości (nie te pieniądze), ale powinno działać szybciej.

Na modemie parametry wydają się być OK.

Kanał dosyłowy:

Poziom sygnału (dBmV) 5

SNR (dB) 33 

Kanał zwrotny

42-44 Poziom sygnału (dBmV)

Z uploadem nie ma za to żadnego problemu.

Poprzednio miałem 120Mbit i szło zawsze tyle od kreski.

#EDIT

Nie dubluj proszę tematów. Przeniosłem gdzie trzeba.

GMateusz

Zawodowiec
221 101 5

@GMateusz

Tak wiem z czego wynika. Napisałem o tym w tym sensie, że to przycinanie do 40% nie wydaje mi się realne z waszej strony dlatego, że jak u mnie hulało dobrze to było tyle ile trzeba z prędkości, a jak się zaczęły problemy to nie z przyczyny przycinania do 40% czyli jakiegoś minimum tylko z innych czynników gdyż u mnie wyliczając nie wychodziło by nawet 40% a po prostu jeszcze mniej Fakt, przyznaję iż mogłeś nie zrozumieć o co mi chodzi konkretnie ale moim zamiarem było coś wnieść informacją w temat właśnie, a nie hejt specialny lub coś. Mogłem to inaczej napisać i bardziej wytłumaczyć. Postaram się na przyszłość nie pisać na szybko tego co chcę przelać z mych myśli Pozdrawiam.

--------------------------------------------------------------

Fiber Power 250 Mb/s - Ubee Evw3226

Moderator
914 596 148

Spoko masz rację. Mogliśmy się po prostu nie zrozumieć :-) Też przepraszam.

UWAGA! Do 7 kwietnia przebywam na urlopie i nie pełnię obowiązków moderatora Społeczności UPC. Nie odpisuję na wiadomości prywatne. Moim bezpośrednim zastępcą jest Adrian. W razie potrzeby kontaktujcie się z nim lub z pozostałymi moderatorami. GMateusz

Nauczyciel
551 131 6

By nie zakładać nowego tematu, czy jest możliwość przetestowania jak sprawuje się 500-ka w mojej lokalizacji, np. przez tydzień albo jakiś mniejszy/wiekszy okres czasu? Czy u Was nie ma takiej możliwości? @GMateusz albo @Kamil do Was kieruję te pytanie.

Bo pod koniec umowy będę miał do wyboru Was i pomarańcze.

Innowator
31 5 1

Napisałem e-mail z reklamacją. Po 3 tygodniach otrzymałem odpowiedź ,że łącze ze strony UPC jest w porządku i ewentualnie mogę na infolinii zamówić wizytę technika. Zadzwoniłem - pan z infolinii poradził mi jeszcze podpiąć 2 komputer i sprawdzić ile idzie SUMARYCZNY transfer z obu. Zrobiłem tak i wyszło 170 MBit. Po teście zadzwoniłem i zamówiłem technika na jutro.

Może w końcu dowiem się czy problem jest po mojej stronie czy UPC. Jak po mojej, wizyta technika będzie kosztować 50zł, w innym wypadku jest darmowa.

Jeszcze raz test zrobiłem na www i nic się nie zmieniło - na speedteście przez moment wyciskam jakieś 460Mbit, a przy ściąganiu plików (niezależnie kiedy, skąd i ile plików, nawet na 2 komputerach na raz) max 230Mbit.

Innowator
31 5 1

No i po wizycie technika. Zarobił jeszcze raz wtykę do modemu, zresetował modem i tyle. Parametry łącza - stwierdził ,że poprawne. Pokazałem mu speedtest spod www z włączonym antywirusem Avast i bez. Mocno się zdziwił różnicą prędkości. Rozbawił mnie stwierdzeniem ,że dla UPC miarodajny jest test spod www. Obiecał podesłać ludzika z laptopem z dyskiem ssd do testów.

Po jego wyjściu znów zacząłem rozgryzać temat.

Jak wczoraj robiłem test łącza na 2 komputery wycisnęło w sumie na obu jakieś 170Mbit.

Dziś przez przypadek zerknąłem na stronę modemu ,a tam jajo - 2 komp pokazuje ,że łączy się na 100Mbit (mimo ,że karta 1Gb). Wyłączyłem w karcie autonegocjacje prędkości i ustawiłem prędkość ręcznie - nic. Po krótkim śledztwie okazało się ,że winny jest kilkumetrowy KABEL. Po przepięciu na modem innym krótkim kabelkiem - pokazało prawidłowo 1Gb -lokalnie do modemu.

OK no to znów testy. No i wyszło tak:

Na 1 komputerze włączam 3 różne przeglądarki - każda z zapisem na inny dysk żeby nie było ,że mi dysk dusi transfer. Na każdej po 2-3 pliki iso do ściągnięcia. Transfer tradycyjnie ok 200-230 Mbit. Wywalam antywirusa. Bez zmian. Robię ten sam test z trybu awaryjnego z obsługą sieci (żeby w tle mi jakiś program nie bruździł) - i nic - transfer bez zmian.

Podpinam 2 komputer - odpalam ściąganie i .......niespodzianka NA OBU KOMPUTERACH IDZIE ok 230-250 Mbit.

Wychodzi więc na to ,że łącze MA deklarowaną przepustowość ,ale widełki są ustawione na 1 komputer i więcej niż 230Mbit nie da się osiągnąć, chyba że podepnie się 2 komputer.

Taka jest moja teoria.

Nauczyciel
513 372 46

Jaki to modem ? Wybacz ale nie udało mi się namierzyć tej informacji.

-------------------------------------------
Nie jestem nauczycielem, nie jestem wsparciem technicznym. Jak się nie znasz to skontaktuj się z kimś kto się zna i za odpowiednie wynagrodzenie zrobi wszystko tak jak powinno być.

hosting
Profesor
1569 417 80

Ma ConnectBox. Innego modemu by mieć nie mógł bo żaden poza Compalem nie obsłuży 500mb\s.

https://zanimnapiszesz.info
Nauczyciel
513 372 46

To sprawa jest prota, przełącza go w brigde, podpina kompa i testuje.

Omija tym sposobem NAT który z jakiegoś powodu może zawodzić

-------------------------------------------
Nie jestem nauczycielem, nie jestem wsparciem technicznym. Jak się nie znasz to skontaktuj się z kimś kto się zna i za odpowiednie wynagrodzenie zrobi wszystko tak jak powinno być.

hosting
Profesor
1569 417 80

Podejrzewam raczej problemy z infrastrukturą UPC, a niżeli problemy z modemem, ale spróbować można.

https://zanimnapiszesz.info
Nauczyciel
513 133 22

@brtknapisał(a):

By nie zakładać nowego tematu, czy jest możliwość przetestowania jak sprawuje się 500-ka w mojej lokalizacji, np. przez tydzień albo jakiś mniejszy/wiekszy okres czasu? Czy u Was nie ma takiej możliwości? @GMateusz albo @Kamil do Was kieruję te pytanie.

Bo pod koniec umowy będę miał do wyboru Was i pomarańcze.

@brtk napewno jest opcja aneksu na te 500 i wrazie W masz 14 dni na odstąpienie

CI+ | SELECT HD | FP 120 Mb | FilmBox , Cinemax|
Innowator
31 5 1

W ustawieniach ConnectBox nie widzę nigdzie opcji mostu- brigda.

Inspirator
7 3 0

Tryb pracy modemu/Włącz tryb modemu - to jest tryb mostu.

Innowator
31 5 1

Jakiś czas temu po przejściu przez UPC na IPv6 zniknęła w opcjach modemu ConnectBox możliwość włączenia opcji bridge. Ponoć można do nich napisać i poprosić o przywrócenie.

ex-Moderator
136 131 20

@menhir napisał(a):

Wychodzi więc na to ,że łącze MA deklarowaną przepustowość ,ale widełki są ustawione na 1 komputer i więcej niż 230Mbit nie da się osiągnąć, chyba że podepnie się 2 komputer.

Taka jest moja teoria.

@menhir wyślij mi w priv Twój numer abonenta, przyjrzę się Twojej sprawie. Zapewniam Cię, że Twoja teoria o przypisaniu transferu do 1 urządzenia jest błędna . Sprawdzę też kwestia IPv6 na Twoim modemie.