UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dyskusja ogólna

ROZWIĄZANE
Profesor
1292 586 48

Re: UKE da narzędzie do "obiektywnego" sprawdzania prędkości

@zylx napisał(a):

@Pablo, Tylko ten system paradoksalnie spowoduje, że będę się musiał wysilić bardziej, bo wszyscy sobie zarzyczą certyfikowanego pomiaru. A wspierane systemy to raptem może 25-30% obecnego rynku

I nie chodzi o distro. Taka platforma powinna być poprotsu niepowiązana z żadnym systemem operacyjnym czy rodzajem urządzenia. 

@KOCUREK1970, o jakich pokrzywach piszesz? Bo nie rozumiem. 

Ależ nikt nikogo NIE zmusza do żadnych testów, jego wykonanie nie jest obligatoryjne.

Wybranie tego jako program do testów też nie powinno dziwić - przeglądarek dziesiątki, ten ma flasha a ten nie, ten ma inne pierdoły w przeglądarce a ten nie - tu masz program i nic pod niego/do niego nie podczepisz.

A co do pokrzyw - @MrPepka trafił z wyjaśnieniem w punkt.

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
-
Nie dotyczy
1054 0 58

Sorry ale dyskusja taka trochę w stylu co jest pierwsze...jajko czy kura  

@zylx czego ty się dziwisz? Czy jak wychodzą gry, tudzież jakieś nowe komercyjne oprogramowanie to wychodzi najpierw na coś z rodziny unixa czy windowsa? Chcesz czy nie Windows rządzi rynkiem i póki tak jest, to Microsoft będzie wyznaczał nowe trendy...

Zresztą (i tu moje założenie) program skierowany jest do zwykłego domowego zjadacza chleba, a taki TYLKO korzysta z Windowsów... Amen

#EDIT
o WoW
Bez nazwy.png

I który operator na umowie podaje takie parametry ?  

Omnibus
268 41 4

Zwykle dostępna lol chyba znowu wyszedł bubel bo UPC tego nie podaje. 

120 Mb/s + Telefon na start 40,97 zł
Profesor
1292 586 48

@Azar

Jak nie podaje:

Deklarowane prędkości pobierania danych

Prędkość zwykle dostępna (średnia dobowa)

Prędkość minimalna

https://pytania.upc.pl/?q=fact_1006827

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Omnibus
268 41 4

O nie widziałem tego dobrze wiedzieć 😃

Profesor
1292 586 48

Dla rozluznienia atmosfery

podlaski swiatlowod.jpg

Pracuję w UPC
41 48 4

@KOCUREK1970napisał(a):

@Azar

Jak nie podaje:

Deklarowane prędkości pobierania danych

Prędkość zwykle dostępna (średnia dobowa)

Prędkość minimalna

https://pytania.upc.pl/?q=fact_1006827

Dokładnie jest to opisane też w  paragrafie 25 Regulaminu świadczenia usług oraz w Parametrach technicznych

Specjalista
43 5 2

@KOCUREK1970napisał(a):

@Pablonapisał(a):

Ja osobiśćie wierzę w UKE i ich chęć zrobienia czegoś dobrego ale czy to na pewno odpowiedna droga ?

Oceńcie sami.

Ja bym bardziej chciał usłyszeć, co jako klient będę mógł z tym zrobić:

- skarga jaka i do kogo kierowana i co w niej wskazać,

- co dalej z tym zrobi UKE,

- jak do tego odniesie się operator,

- jak na podstawie tego zmusić KAŻDEGO operatora do wywiązywania się z umowy,

- jakie kary dla takiego operatora przewiduje UKE,

- co ja jako klient na tym zyskam (czy tylko zmarnuję mój czas i papier).

Jak zwykle, dużo lania wody i zero konkretów.

Narzędzie ma da dać klientom możliwość sprawdzenia swojej usługi. Czyli czy deklarowana prędkość jest taka jak powinna. Jest dość rozbudowane jeżeli chodzi o analizę

2018-09-20 (1).png

Jak widać na obrazku jest dość sporo punktów do zaliczenia aby test był certyfikowany.

Link do wyjaśnienia

https://pro.speedtest.pl/pomiar_certyfikowany_i_niecertyfikowany

A to wyniki przykładowe.

Screenshot_2018-09-20 PRO Speed Test - pomiary jakości usługi dostępu do Internetu.png

I teraz najważniejsze mając takie wyniki żaden operator nie zakwestionuje działania usługi.

Dlatego, że w czasie testu procesor komputera nie mógł być obciążony, test był wykonywany za pomocą kabla i  karty 1000 Mb/s. Żadne inne urządzenia nie generowały ruchu w sieci., ani żaden program nie generował ruchu na testowanej maszynie. Uważam ,że to dobre narzędzie i ma ręce i nogi sam pomysł.

Connect Box
UPC 250 Mpbs
Omnibus
268 41 4

u mnie jest wszystko jak należy więc nie mam się do czego przyczepić jeśli chodzi o prędkość ciekawe ile osób z tego narzędzia skorzysta.

test.jpg

Moderator
844 551 143

@Adamz dzięki za obiektywną i szybką opinię dotyczącą możliwości tego programu. Dobrze to napisałeś i sam bym tego nie ujął lepiej.