UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dyskusja ogólna

Innowator
20 1 1

UPC 1 Gb/s - jakie są Wasze wrażenia z działania?

Hej! Możecie się podzielić wrażeniami z działania łącza UPC 1 Gb/s? Testowałem pół roku temu 500 Mb/s i w mojej lokalizacji nie było stabilne (prędkość wieczorami potrafiła spaść do 180 Mb/s, zazwyczaj było to ok. 350 Mb/s i pingi miały czasami dość duży rozrzut). Teraz UPC chyba poprawiło infrastrukturę, bo oferuje u mnie 1 Gb/s. Może ktoś na forum miał podobną sytuację, gdzie przed zmianami łącze w niższej opcji nie wyrabiało, a po zmianach ma stabilne pingi i prędkość (powiedzmy ok. 750 - 940 Mb/s, tyle osiągam w Orange )?

47 ODPOW. 47
Omnibus
374 126 11

Re: UPC 1 Gb/s - jakie są Wasze wrażenia z działania?

Prośba do użytkowników 1 Gb/s - zróbcie ten test i wrzućcie wyniki:
http://www.dslreports.com/tools/puma6

Najlepiej pod przeglądarką Chrome w trybie incognito, bo Firefox potrafi przekłamywać wyniki.

Tytan
2337 534 105

Opera Zdjęcie_2019-07-22_172119_www.dslreports.com.png

Zieleń jak w lesie albo na polach 

https://zanimnapiszesz.info
Naukowiec
1213 363 52

Wazon:

Tytan
2337 534 105

A co do samych wrażeń, no cóż. U mnie prędkość to około 900 Mb (ale jak przełącze GCB w bridge i podłączę swój router to wtedy spada do 600 Mb ). Mimo wszystko jestem zadowolony zarówno z GCB jak i prędkości 1 Gb

https://zanimnapiszesz.info
Tytan
Tytan
1896 951 148

U mnie lacze dziala bez zarzutow,

zreszta jak kazda predkosc do tej pory - a zaczynalem od FiberPower 30 

Kabel

Przechwytywanie2.PNG

WiFi

Screenshot_20190722-184507_PRO Speed Test.jpg

Puma

Przechwytywanie.PNG

---
"Inteligentny wszystko zauważa.
Głupi wszystko komentuje".
Innowator
15 4 0

ZERO problemów. Full łacza idzie. Puma 6 też OK.

Też macie taką dziwną nazwę pliku konfiguracyjnego??

"TG3492_fiberpower001_v4.cfg"

Tytan
Tytan
1896 951 148

@rbej tak, a czemu dziwną? bo ma dodany model routera?

---
Innowator
15 4 0

To raz. Dwa że powinno być coś w style Fiberpower 1000. No i nie ma żadnej informacji o Wi-Free czy jest on czy off.

Instalator który podłączał mi GigaBoxa nie oddał do UPC umowy podpisanej przeze mnie i w systemie wciąż widnieją stare usługi. Myślałem że ten konfig to jest jakiś niestandardowy, bo tak naprawdę nie mam aktywowanych nowych usług w systemie. Dzwoniłem do UPC ale każą mi czekać aż monter odda im umowę, to wtedy zrobią aktualizację usług na stronie. Dziwne że od piątku im nie oddał.

Tytan
920 577 77

Nadal tu nie widzę nic dziwnego.

Konfig przydzielany jest odgórnie przez UPC a nie przez technika który jest podwykonawcą.

Piątek to taki magiczny dzień że zamist myślenia o umowach to na koniec dnia załącza się tryb domowy z piwkiem w ręku Poczekaj, nie odrazu Rzym zbudowano.

-------------------------------------------

hosting
Zawodowiec
399 154 30

1gbps hmmm to wszystko zależy jaki modem dostaniesz, bo sa conajmniej 2 rodzaje gigaconnectbox z tego co mi wiadom

1 zwykły z uszkodzonymi antenami wifi

i 2 z dopiskiem V2 - wersja poprawiona, wieć jak trafisz na v2 to faktycznie może i fajnie działać, tylko wiadomo soft niedopracowany, jak w każdym nowym sprzecie, ale jak trafisz na v1 to problemy z wifi raczej gwarantowane

PS: Info z nieoficjalnego źródła więc proszę też tego nie brać za 100% pewniak, sam nie miałem gigaconnectbox, testowałem go tylko w odwiedzinach :|

PS2: A config jak config, nic nadzwyczajnego, taki ten ariss ma

Tytan
Tytan
1896 951 148

@Informatyg napisał(a):

PS: Info z nieoficjalnego źródła więc proszę też tego nie brać za 100% pewniak, sam nie miałem gigaconnectbox, testowałem go tylko w odwiedzinach 

nie mam, nie uzywam ale sie wypowiem 

przeczytaj jeszcze raz jakie bylo pytanie w temacie

to ze raz jechalem porsche nie upowaznia mnie do wypowiadania sie na jego temat 

---
Zawodowiec
399 154 30

Akurat w lokalu w którym przebywa jestem średnio kilka razy w tygodniu więc można powiedzieć że prawie że mój tylko że nim się nie bawie bo nie wypada

Przy zatłoczeniu ze 40 sieci jak nie więcej odległośc 10 metrów bez większych przeszkód i coś 350 mbps po wifi na ustawieniach domyślnych

Naukowiec
1213 363 52

@Pablo Z tego co pamiętam, miałeś dwa łącza B2B, jedno symetryczne, a drugie jako backup UPC 600/60. Teraz widzę, że zmieniłeś na konsumenckie 1000/40 z niższym uploadem. Przybliżysz dlaczego tak postanowiłeś?

Tytan
920 577 77

Detektywie,

Pisalem o tym ze mam dwie lokalizacje. A sumarycznie na tych dwoch lokalizacjach sa 3 lacza.

-------------------------------------------

hosting