UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dyskusja ogólna

Konto zbanowane
441 160 27

Re: UPC 1 Gb/s - jakie są Wasze wrażenia z działania?

@GMateusz  to jeśli już potwierdzasz info od źródła, to może od razu możemy poznać różnice w tych wersjach sprzetowych ?

No bo jeśli więcej nie mogę używac nieoficjalnych info to sam na ten mtemat już nić więcej tutaj nie pisze, bo jeszcze "wpis będzie działać na niekorzyść"

A wracając do tematu to jedna z ostatnich aktualizacji na pewno poprawiła czas startu modemu, obecnie z tego co tak widziałem to ok 3-4 minutki wstaje, gdzie na początku uruchamiał się w nieskończoność (czyt. ze 2 krotnie dłużej) więc tutaj na plus na pewno, na plus że można regulować podświetlenie paska świetlnego od ostatniej wersji softu, ale jak pisałem w poprzednim poście nie mam go u siebie to się nim tak nie bawiłem jak connectbox więc ciężko powiedzieć, wiadomo, że jak się idzie w gości to nie przestawia się modemu do góry nogami, ale wifi wydaje się działać podobnie / lepiej niż w "zwykłym" connectbox.

Na minus wentylatorek bo potrafi czasem dać po uszach, ale jakoś mam wrażenie że w wersji na wersji softu jest coraz lepiej i od tego miesiąca jak jest najnowszy soft to chyba jakoś się poprawiło, a przynajmniej domownicy już się nie skarżą

Na + poprawione przełączanie wifi pomiędzy 2.4 GHz/ 5 GHz, a przynajmniej takie odnosze wrażenie bo zawsze tel łączył się z 5 GHz, a nie to co w connectbox że zwykle jednak 2.4 Ghz wybierał i trzeba było "pomagać" poprzez rodzielenie SSID 

Odnoszę też wrażenie, że wifi działa lepiej pod względem 1 łączenia - w connectbox czasem zdarzało mi się, że 1 z sieci nie była od razu widoczna i pojawaiała siępo kilkunastu sek albo po wył i wł WIFI w sprzęcie, a tutaj wydaje siębyć lepiej, ale używałem mniej niż swojego compala więc też cieżko to w 100% potwierdzić, ale 1 wrażenie wydaje się być na +

Na minus restarty sprzętu, ten modem chyba lubi mieć idealny sygnał, bo jakieś skoki i zanik neta raczej gwarantowany, ale to też się poprawiło po modernizacji sieci ostatnio

Innowator
20 1 1

Dzięki za wypowiedzi. Po wakacjach przetestuję łącze, bo teraz sieć nie jest obciążona.

Tytan
Tytan
1975 979 157

@kozakis01 napisał(a):

Dzięki za wypowiedzi. Po wakacjach przetestuję łącze, bo teraz sieć nie jest obciążona.

odnosze wrazenie ze teraz jest siec obciazona bardziej niz w roku szkolnym

cala mlodziez siedzi online od rana do nocy

-----
Trolli już nie widać?
Znakomicie!
Innowator
20 1 1

@GDAnapisał(a):

@kozakis01napisał(a):

odnosze wrazenie ze teraz jest siec obciazona bardziej niz w roku szkolnym

cala mlodziez siedzi online od rana do nocy

W mojej lokalizacji trochę inaczej to wygląda. Wrócą studenci, wzrośnie obciążenie sieci...

Tytan
2148 820 71

@rbej napisał(a):

No i nie ma żadnej informacji o Wi-Free czy jest on czy off.

Jeśli nie ma tam żadnej informacji, to na 100% usługa WiFree jest aktywna.

Każdy modem z wyłączonym WiFree ma w pliku konf. dopisek nowifi4all.

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Omnibus
315 83 4

@GDA 

jest dużo mniejsza utylizacja pasma do Internetu w okresie wakacyjnym, teraz sieć jest wyraźnie mniej obciążona, od października wzrośnie ruch, to stała tendencja

Tytan
Tytan
1975 979 157

@pawelb nie mam podstaw akurat Tobie nie wierzyć w takie dane ;-)

ale pomimo wszystko zakladam ze 250, 500 do tej pory chodzilo poprawnie to i z 1000 bedzie tak samo 

-----
Trolli już nie widać?
Znakomicie!
Konto zbanowane
441 160 27

Tak na prawdę to dzięki 1000 mbps zyskają też posiadacze wolniejszych łącz - jeśli upc sprzedaje 1000 to na pewno sieć, sprzety musiały zostać pod to przygotowane, czyli są przygotowane na większe obciążenie co automatycznie powinno zapewnić praktycznie pełne prędkości dla 500 i niższych pakietów

Omnibus
315 83 4

@GDA 

trochę się też zmienia charakterystyka ruchu do Internetu od kiedy są wprowadzone większe prekości,częsciej poojawiają się większe piki transmisji ale średnia ruchu w lecie jest wyraźnie niższa 

@Informatyg 

powiem tak, zawsze lepiej przy mniejszych prędkościach mieć modem bondujący więcej kanałów DS (typu CB) niż mniej bo ruch się wtedy rozkłada na więcej kanałów czyli jest większa szansa że kanały będą mniej obciążone  

Konto zbanowane
441 160 27

My tu gadu gadu o 1 Gbps, a tu konkurencja wprowadza całe 2 Gbps 

Teraz to już na prawdę lecą tylko na cyferki, ciężko 1 Gbps wykorzystać w domowych warunkach, a 2 Gbps ? Karta sieciowa która by to uciągneła czyli w standardzie 10 Gbps to wydatek rzędy 400 zł minimum, ale chwila, z tego co się chwalą to w modemie dają zwykle porty Gigabit Ethernet, więc jak na porcie 1000 wyciągnąć 2000mbps ?

Albo jakaś agregacja łącz, albo po prostu żeby wykorzystać pełne łącze, bedzie trzeba jednocześnie na conajmniej 2 kompach coś pobierać z prędkością 1000 mbps.

Hehehe, ale to aż śmiesznie wygląda, ciekawe tylko jak to z uploadem, bo coś widziałem, że 120mbps ponoąc mają dawać do tego, więc tutaj akurat upc mogłoby się poprawić pod tym względem

Omnibus
350 58 7

@Informatyg Tutaj chodzi o podnoszenie cen usług, usuną najniższe prędkości i będziesz zmuszony wybrać np. 300 mega Internet bo to będzie najniższa dostępna prędkość.

120 Mb/s + Telefon na start 40,97 zł
-
Nie dotyczy
Nie można wyświetlić tego widżeta.

@Informatyg  dokładnie, czy ktoś klientowi indywidualnemu da 2 czy 10Gbit/s to jest to zabieg wyłącznie marketingowy i taka ciekawostka na przyszłość.

Jedyne co warto, to kładąc dziś nową skrętkę nie warto bardzo oszczędzać i jednak minimum to kat. 6A. Bo pewnie za kilka lat to 10Gbit/s będzie osiagalne gdy ceny sprzętu sieciowego dla tych przepływności stanieją. 

Tytan
1439 822 568

Chyba muszę wymienić laptopa, bo moja karta 100 mb może nie dać rady z tymi 2 Gbps  Oświećcież mnie kto to taki wprowadził tę oszałamiająca prędkość?

---------------------------------------

Przestrzegaj Zasad Społeczności UPC, a będziemy żyli w zgodzie.

Ekspert
104 41 0

@GMateusznapisał(a):

Chyba muszę wymienić laptopa, bo moja karta 100 mb może nie dać rady z tymi 2 Gbps  Oświećcież mnie kto to taki wprowadził tę oszałamiająca prędkość?

https://media2.pl/telekomunikacja/157597-Vectra-podkreca-internet-do-2-Gbs.html

FB 120 - Horizon Max & CI+, Eleven, Filmbox, Cinemax, HBO, Netflix 4K
Konto zbanowane
2383 537 108

Oświecę nawet jeszcze bardziej:

"Dostępna do 24 lipca 2019 roku nowa oferta dostępna jest obecnie wyłącznie dla klientów mieszkających w Warszawie."

Ale najważniejsze, że majom 2 Gb

https://zanimnapiszesz.info