UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dyskusja ogólna

Konto zbanowane
1247 359 57

Re: UPC 1 Gb/s - jakie są Wasze wrażenia z działania?

Najważniejsze ze mają 120mbs uploadu. Ciekawe jako konfiguracja nośnych.

UPC też zaczynało wdrożenie Docsis 3.1 Od Warszawy, więc idą przetartą ścieżką, tylko jakby szybciej. 

Tytan
2162 821 71

"Nowa usługa obejmująca światłowodowy internet o prędkości 2 Gb/s dostępna jest w Vectrze w cenie 179,99 zł miesięcznie. Koszt aktywacji dla nowych Klientów wynosi 149 zł. Obecni Klienci Vectry mogą liczyć na zwiększenie swoich dotychczasowych prędkości do 2 Gb/s korzystając z oferty przygotowanej specjalnie dla nich, bez ponoszenia kosztów opłaty aktywacyjnej."

Kolejkom zainteresowanych nie było końca...

Jestem ciekaw ilu się obudzi z ręką w nocniku mając karty sieciowe LAN 100Mb albo oczekując tego po wifi 

Co absolutnie nie zmienia faktu, że gorąco z powodu wdrożenia takiej usługi Vectrze kibicuję.

Każde dobre działanie dowolnego operatora zasługuje na uznanie 

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Tytan
Tytan
1978 979 157

Dla niektorych nadszedl ciezki czas widze, 

idealnie podsumuje to memem

Screenshot_20190724-162209_Opera.jpg

-----
Trolli już nie widać?
Znakomicie!
Nauczyciel
524 139 24

@zylxnapisał(a):

UPC też zaczynało wdrożenie Docsis 3.1 Od Warszawy, więc idą przetartą ścieżką, tylko jakby szybciej. 

Zastanawiam się, kto pierwszy dotrze do mnie z ofertą, UPC z 1 Gb/s, czy Vectra z 2 Gb/s.

Konto zbanowane
2383 537 108

@zuzia napisał(a):

@zylxnapisał(a):

Zastanawiam się, kto pierwszy dotrze do mnie z ofertą, UPC z 1 Gb/s, czy Vectra z 2 Gb/s.

Jak widzisz UPC cały czas inwestuje w D3.1 dlatego uważam, że szybsze będzie UPC, ale moja opinia może być niewiarygodna bo przecież jestem Tytanem ¯\_(ツ)_/¯

https://zanimnapiszesz.info
Nauczyciel
524 139 24

@GDAnapisał(a):

Trzymam kciuki za tych drugich

wreszcie skonczylaby sie twoja gehenna z UPC

Ale ja nie mam żadnej gehenny z UPC tylko potrzebuję więcej uploadu i chcę za to zapłacić. Na razie nie mam komu więc dodatkowe pieniądze idą na LTE.

@MrPepkanapisał(a):

Jak widzisz UPC cały czas inwestuje w D3.1 dlatego uważam, że szybsze będzie UPC, ale moja opinia może być niewiarygodna bo przecież jestem Tytanem ¯\_(ツ)_/¯

To nie opinia, raczej wróżba, a wróżyć każdy może Pożyjemy zobaczymy.

Tytan
Tytan
1978 979 157

@zuzia tym bardziej trzymam kciuki za konkurencje

niech ci zaoferuje 2 giga UL i 2 giga DL 

-----
Trolli już nie widać?
Znakomicie!
-
Nie dotyczy
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Wątpię aby w miarę nowy komputer czy laptop miał kartę sieciową 100Mbit zamiast 1000.
Wątpię też, aby na obecnym sprzęcie udało się realnie zbliżyć się do 1Git/s po WiFi, choć 802.11ac teoretycznie na to pozwala.

Natomiast przy okazji naszło mnie, że przecież można w PC mieć dwie karty 1000 i wtedy da się te 2Gbit/s jakoś logicznie uzasadnić

Konto zbanowane
2383 537 108

@- napisał(a):

Wątpię aby w miarę nowy komputer czy laptop miał kartę sieciową 100Mbit zamiast 1000.

No niestety, ale się nie zgadzam. Moja Mama rok temu w RTV Euro AGD kupiła laptopa z uwaga kartą LAN 100 Mb. Tak więc takie komputery wciąż są w sprzedaży

https://zanimnapiszesz.info
Nauczyciel
524 139 24

@-napisał(a):

Natomiast przy okazji naszło mnie, że przecież można w PC mieć dwie karty 1000 i wtedy da się te 2Gbit/s jakoś logicznie uzasadnić

Albo internet po 1 Gb/s dla dwóch użytkowników, "podział pasma" w sumie sprzętowy.

Mogli dać 1200/120 Mbps, oferta wyglądałaby sensowniej. Woleli jednak prześcignąć UPC w wojnie na szybkości i wyszło trochę dziwnie.

-
Nie dotyczy

@MrPepka- w sprzedaży jest wiele rzeczy, mi chodziło o nowe modele. 
A na pocieszenie znalazłem laptopy z portem LAN 2.5Gbit. Nawet cena nie zaskakuje. 

Konto zbanowane
1247 359 57

@-napisał(a):

Wątpię też, aby na obecnym sprzęcie udało się realnie zbliżyć się do 1Git/s po WiFi, choć 802.11ac teoretycznie na to pozwala.

WiFi, takie domowe, jest już bardzo blisko przekroczenia 1gbs. Średniej klasy laptopy z 2016r bez większego problemu potrafią dobić do 500mbs, MacBooki Pro z 2017r z układem anten 3x3 wyciągają 800-900 mbs już przy kanale o szerokości 80mhz, podobne wartości da się wyciągnąć z obecnych na rynku laptopów z układem 2x2 i kanałem o szerokości 160mhz. Smartfony wspierające WiFi 6 (AX) również już radzą sobie z 800-900mbs, a laptopy obsługujące tę technologię wkraczają na rynek i myślę (choć nie testowałem) że one już są w stanie złamać 1gbs. Wydaje mi się, że szybciej upowszechni się WiFi o prędkości >1gbs niż doczekamy się powszechnego montowania kart obsługujących Ethernet 10gbs.  

Omnibus
315 83 4

Ta usługa od Vectry to przede wszystkim walka z Orange i pokazanie tego o czym dawno mówiliśmy, że technologia Docsis bez problemu może mierzyć się z GPON

Konto zbanowane
441 160 27

Ale spójrzcie na tą oferte w inny sposób, prędkość do 2 Gbps, nie pamiętam jak mówi regulamin vectry, ale wezmę wartość z umowy upc tj 70% średnia dobowa, 40 % minimum, więc biorąc taką oferte masz gwarantowane 800 mbps, a średnia na poziomie 1400 mbps więc nie powinno się odczuć żadnych spadków prędkości i praktycznie przez większość dnia jedynym ograniczeniem będzie nasz sprzet a nie sieć.

Zwłaszcza jak w kilka osób się korzysta to przez cały czas nawet jak dość spore zużycie sieci będzie to powinno dać radę pobierać z prędkością 1 gbps (jeśli się znajdzie taki serwer )

Co nie zmienia faktu, że dla przeciętnego Kowalskiego to 100 mbps to za dużo, a 300 to już tak nie do wykorzystania

Zwłąszcza, że ile osób zna się na sprzęcie i jak kupuje to kupuje coś pożądnego a nie PC z "biedronki" ?

No ale upc oczywiście po raz kolejny leży w porówaniu z uploadem :/

Tytan
1439 822 568

Zapomnieliście jaka jest nazwa tematu? Jakie było pytanie autora tematu? Dalsze odbieganie od tematu i dyskutowanie o ofertach konkurencji zostanie odpowiednio nagrodzone. 

---------------------------------------

Przestrzegaj Zasad Społeczności UPC, a będziemy żyli w zgodzie.