UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dyskusja ogólna

ROZWIĄZANE
Inspirator
7 2 1

Re: UPC 4K

Tak ale oglądając film na YouTube który tutaj dałem, bodajże w 1:32 jest wymieniona Polska, więc to chyba Nasz rynek?

Tytan
Tytan
1969 976 155

Jest to fakt

Ale cały rok minął i nic w tym temacie sie nie wydarzyło (w żadnym z tych krajow) i wg mnie nic w tym roku się nie wydarzy 

Najlepsze okazje do wypromowania 4K czyli IO i MS w piłce kopanej zostaly zaprzepaszczone 

-----
Trolli już nie widać?
Znakomicie!
Konto zbanowane
2383 537 108

MŚ jeszcze nie było, a nawet gdyby się odbyło to jest jeszcze Euro 2020.

https://zanimnapiszesz.info
Zawodowiec
233 82 1

Dziwne to jest że ponad rok temu filmik się pokazał na ten temat i od tamtego czasu cisza...

Może się okazał w testach tak samo awaryjny jak aktualny Horizon i teraz będzie jeszcze inny sprzęt.

Tytan
Tytan
1969 976 155

Teraz? Czyli kiedy?

Wg mnie w UPC nie ma żadnych planów wprowadzenia 4K I już to pisałem wcześniej te całe 4K skończy jak 3D

-----
Trolli już nie widać?
Znakomicie!
Konto zbanowane
2383 537 108

CP też niby nie ma takich planów, ale nowy system kodowania (Irdeto) testują. Więc może UPC też coś u siebie w labie testuje tylko my nic o tym nie wiemy?

Omnibus
299 116 8

@MrPepka napisał(a):

MŚ jeszcze nie było, a nawet gdyby się odbyło to jest jeszcze Euro 2020.

Nie chcę nic pisać, ale mamy 2018r który się dopiero rozpączął ale już wiadomo,  że będzie można kupić w tym roku telewizory z 8K. Do 2020r może one staną się standardem tym czym dziś jest 4K czyli dla UPC odległym tematem przez brak szybkiego i konkretnego działania. Nie zdziwie się jeśli w 2020 były by już coś transmitowane w 8K z meczów itd. Jeśli rozdzielczość pójdzie technologicznie szybko w górę to bardzo realne to. A nawet jeśli 8K standardem w 2020r nie będzie ale już w 2022-2025r tak to ale mi też różnica. Jeśli ktoś będzie miałbyć zacofany to będzie zawsze i wszędzie.

Najbardziej zacofani to są dzisiaj co dalej filmują w 24 FPS i wszelkie telewizje i kanały puszczane w SD 480p lub głupim 1080i. A gdzie tu prawdziwe 720p? A gdzie wgl myśleć o 1080p? A tu już standardem jest 4K, a za chwilę 8K. Kogo to wina, że wszyscy lub większość to przespali i dalej tkwią w starociach? Oglądać dziś tnące się filmy w 24 FPS w jakości 480p na TV takiej klasy jak dziś to WSTYD. I co niby? Inni mieli nie wprowadzać 60/120 FPS i 4K / 8K i dalej czekać aż będą nam wciskac zacinającą się pixelozę?

@GDA napisał(a):

Teraz? Czyli kiedy?

Wg mnie w UPC nie ma żadnych planów wprowadzenia 4K I już to pisałem wcześniej te całe 4K skończy jak 3D

Na 1000% z 4K / 8K nie bedzie tak jak z 3D. 3D było lipą i tyle i dlatego się nie przyjęło, ale SmartTV się przyjęło i na pewno nie zrezygnuje z tego nikt bardzo szybko jak z 3D. A 4K / 8K to wgl nie możliwe by ktoś z tege zrezygnował i w to nie chciał iść. To po prostu przyszłosć

--------------------------------------------------------------

Fiber Power 500 Mb/s - Compal | Connect Box / AP = Asus RT-N18U

Tytan
2140 819 71

Zapominacie o jednej podstawowej sprawie - kasa!

4K to świeża technologia, ceny nie spadają w takim tempie jak wszyscy oczekiwali (popatrzcie na dyski SSD lub pamięci RAM) - UPC na całym świecie ma KILKANAŚCIE MLN klientów, nawet gdyby boxy (dekodery) były u producenta za 20$ (taaa), to UPC potrzebuje na zakup nowych boksów KILKADZIESIĄT MLN DOLARÓW.

Dla Polsatu to 2 MLN boxów a dla NC+ 1,5 MLN boxów - ci zakupią je wcześniej, bo po prostu mniej kasy na to wydadzą.

Mniejsze kablówki też szybciej zakupią nowy sprzęt.

A i pamiętajcie, na horyzoncie rysuje sie coraz bardziej perspektywa przejęcia MM, więc od groma kasy jeszcze w to zostanie włożone (sprawy sprzętowe, konfiguracje, sieć szkieletowa itd).

Też mam takie wrażenie, że w 2018r NIE bedzie w UPC Polska nowego boxa.

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
-
Nie dotyczy
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Co by nie mówić nasz operator nie tyle może, ale wręcz musi wprowadzić 4k. Posiadanie telewizora, sprzętu obsługującego taką rozdzielczość staje się standardem.

Konkurencja w postaci Orange, kablówek opartych na bazie światłowodu ma ogromny atut.

Na razie upc broni się ceną, kanałami tv czy internetem.Do czasu...

Postęp i technologia idą do przodu i trudno nie wierzyć by tak ogromny potentat na rynku płatnej telewizji spał obserwując ruchy konkurencji.

Na razie dostęp do światłowody jest drogi a dostęp niewielki.Nawet dodatkowy płatny dostęp do 4k to byłby ukłon wobec klientów.Karta CI z dostępem do 4k .Popieram jako świetne rozwiązanie.

Tytan
2140 819 71

@-

Świetnie - piłka kopana i co jeszcze mogą nam obecnie zaoferować?, pływanie, a może szachy synchroniczne parami na spadochronie?

Dla większoście ludzi w obecnej chwili nie ma sensu to całe 4K, bo nie ma żadnej oferty - "sportowców" jest jakiś mały % a co dla reszty?

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Zawodowiec
233 82 1

Kanały 4K będą powstawać. Warto więc mieć taki dekoder.

A dodatkowo obiecywany od dawna w UPC Netflix jest dostępny w 4K.

Tytan
2140 819 71

@Krzysztof11110

Najpierw oferta a potem sprzęt - nikt nie robi na odwrót!

UPC nie kupi nowego sprzętu za dziesiątki milionów dolarów, jak nie bedzie miała co zaoferować - a na chwilę obecna w Polsce w 4K nie ma żadnej oferty, podkreslam ŻADNEJ!

Konto zbanowane
2383 537 108

Canal+ NOW 4K - jest

Eleven Sports 1 4K - jest

FunBox 4K - jest

Oferta więc jest, sprzęt 4K dla UPC jest tylko UPC go musi zakupić. Brakuje więc chęci (i pieniędzy).

Omnibus
299 116 8

Trzeba pamiętać o tym, że co by to nie było i gdzie by nie było to brac pieniądze od ludzi każdy potrafi i to nie małe, ale jak ktoś ma od siebie stracic lub wyłożyć wtedy to już nie da rady

Wciskać ludziom szmelc co się psuje każdy umie, a kupić coś porządnego to nie bo droższe. Tak zawsze będzie.

Nie którzy chociaż starają się brać od ludzi i zarabiać ale trochę też dawać, reszta zabiera i zarabia a daje szmelc by mieć jeszcze więcej i więcej i kiedyś się to kończy. Wszyscy w ostateczności uciekają tam gdzie trzeba też dać, może ciut więcej ale coś realnie się zyskuje.

--------------------------------------------------------------

Fiber Power 500 Mb/s - Compal | Connect Box / AP = Asus RT-N18U

Tytan
2140 819 71

@MrPepka

Oferta, że d...ę urywa - ahahahahahahahahahaha.

Dla mnie nie ma nic ciekawego.

@Remix151

W kazdej większej firmie o wszystkim decyduje KSIĘGOWY a nie prezes czy zarząd..