UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dyskusja ogólna

ROZWIĄZANE
Highlighted
Omnibus
390 171 14

UPC - policja - torrenty

Witam

Sporawa może dotyczyć większej ilości klientów więc prosiłbym o odpowiedź.

Dostałem wezwanie na policję w charakterze świadka w sprawie rzekomego pobrania z sieci torrent filmu 7 rzeczy .... coś tam, pewnie kolejna śmieciowa komedyjka, chyba nie musze tłumaczyc że jej nawet nie oglądałem i nie pobierałem.

Trochę poguglowałem i wychodzi na to że takim wymuszeniom bardzo często padają abonenci UPC a dowodem w sprawie jest adres IP, który z tego co wiem się zmienia (sprawa dotyczy 2016r. więc od tego czasu napewno)

I teraz pytanie do UPC

- czy nie możecie ze swojej strony tak zabezpieczyć adresy IP waszych klientów aby nie były one publicznie dostępne a Wasi klienci nie byli przez to narażani na ataki złodziejskich kancelarii adwokackich ? A może  UPC już powzięła jakieś kroki w podobnych sprawach (ja czytałem o conajmniej trzech i te "akcje" trwają już dobrych kilka lat)

- z tego co czytałem mechanizm polega na wyłapywaniu na chybił trafił adresów IP

i wysyłaniu kilkudzisięciu tysięcy wezwań do zapłaty, niestety wielu się na to łapie i im płaci co prowokuje tych złodziei do kolejnej akcji i pewnie będzie się to powtarzało non stop.

2339 534 106

Re: UPC - policja - torrenty

A czy owego wezwania nie masz przypadkiem od jakiejś kancelarii adwokackiej? Jak tak to moim zdaniem może to być próba oszustwa. Już takie akcje były (https://natemat.pl/114939,rozsylala-wezwania-do-zaplaty-za-sciagnie-filmow-teraz-ma-dyscyplinarke-an...)

https://zanimnapiszesz.info
Tytan
Tytan
1898 951 148

Przerabialem to z Drogowka pobraną w 2013 roku a na policji wezwanie mialem w 2017

idz zloz wyjasnienia i po sprawie

---
"Inteligentny wszystko zauważa.
Głupi wszystko komentuje".
Omnibus
390 171 14

Ja wiem że to zwykli naciągacze, ta kancelaria już to robiła, zdobyła nie do końca legalnie prawdziwe adresy na podstawie przedstawionych IP i potem za tym szły wezwania do zapłaty.

Ja takiego pisemnego wezwania nie miałem, tylko telefon z komendy żeby się stawić. A że jest to losowe i na każego może trafić wystarczy wyguglować że dostawali je ludzie przypadkowi, starsi itd., którzy nawet nie wiedzą co to torrent.

Upubliczniam ten fakt żeby może na przyszłośc jakoś to ograniczyć, wszystko zaczyna się od IP

edit: dokładnie tak, była już: Drogówka, Wkręceni, jakieś XXX a teraz te 7 rzeczy ...

1898 951 148

Ale co chcesz ograniczyc?

korzystasz z sieci torrent to jestes potencjalna ofiara dla takich kancelarii

pretekst za kazdym razem jest inny, oni maja dowod na to ze logowales sie z tego IP do sieci torrent i tyle 

ale nic ci nie moga udowodnic a policja musi poprowadzic sprawe do konca skoro jest zgloszenie i ja umorzyc

jedyne co moge podpowiedziec to upieraj sie ze z komputera korzystasz wylacznie ty

bo jak powiesz ze inni rowniez w domu to wszyscy zostana pociagnieci do zlozenia zeznan

---
Omnibus
390 171 14

ale właśnie nie korzystam z torrentów a jakimś sposobem moje IP się w tej puli znalazło

1898 951 148

Prosze cie

tak samo jak za darmo w gebe nie dostaniesz tak samo nikt sobie nie wymysli twojego IP 

---
Tytan
920 577 77

Maja troche oleju w glowie mozna bezproblemowo wyciągać klasy adresowe i ich wpisy w ripe , jest to w pelni naturalne i nir widze sposobu blokady

-------------------------------------------

hosting
Omnibus
308 79 4

Żeby ustalić kto był użytkownikiem adresu IP w danym dniu i danej godzinie, Policja, Prokuratura czy Sąd zwraca się o udostępnienie informacji do operatora ISP, żadna kancelaria nie uzyska danych abonenta na zasadzie żądania udostępnienia danych od ISP. Natomiast jak najbardziej kancelarie mogą występować na drogę sądową czy też kierować sprawę na Policję w kwestii ścigania nielegalnego pobierania materiałów objętych prawem autorskim...dlatego trzeba mieć tego świadomość, zwłaszcza kiedy się nie tylko pobiera ale i udostępnia ze swojego komputera. Takie pisma z Policji czy Sądu to nic nowego i chyba każdy juz o tym powinien wiedzieć?

Omnibus
390 171 14

mam jeszcze pytanie, przypomniałem sobie że chodziło u mnie wifi free, jak to wygląda jeśli ktoś by pobierał tak torrenty ?  adres IP byłby mój czy jego ?

@pawelb , wszystko to prawda,  wkurza tylko jak nieetyczni są nasi "prawnicy", dobrze wiedzą, że duży odsetek tak namierzonych użytkowników to czyste pomyłki a mimo to dalej to robią, no coż, specjalna kasta i wszystko w temacie

na pyt. nr2)  proszę admina o odpowiedź

- jak to w końcu jest z tymi adresami, są dynamiczne czy nie ?  zależy mi szczególnie na tym jak to było w 2016r. ? pytam bo adres IP mam teraz inny od tego na wezwaniu ,

pytam też dlatego bo moje dane osobiste (adres, nr.telefonu) został przekazany policji a musi to być pomyłka bo po prostu filmu o którym mowa nigdy nie widziałem więc chyba logiczne że nie mogłem też pobrać.

1898 951 148

WiFree nie ma tu nic do rzeczy to osobny publiczny adres IP. 

a w zawiadomieniu na policje masz wskazany twoj adres IP ktory jest przypisany do modemu zainstalowanego pod adresem gdzie jest swiadczona usluga

---
Tytan
920 577 77

Wifree jest na oddzielnym vlanie, osoba ktora korzysta z wifree dostaje adrses z innej puli niz host (abonent U którego jest router)

Ip jest dynamiczne ale operator jest zobowiązany przechowywac logi ktore mowia o tym kto w jakim czasu korzystał z jakiego adresu ip

-------------------------------------------

hosting
Omnibus
390 171 14

skoro tak to zostaje chyba tylko jedno wytlumaczenie, biorą pule IP i wysyłaja do kogo popadnie licząc na to że jak nawet co setny zapłaci to i tak pare milionów zarobią  (na pismach żądają 2500zł)

1898 951 148

Chwila, chwila

masz wezwanie na policje? czy jakies smieszne pisemko z kancelarii?

---
Omnibus
390 171 14

już byłem,  pisemko pewnie jeszcze przyjdzie bo inni dostali w tej samej sprawie