UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dyskusja ogólna

ROZWIĄZANE
Innowator
41 7 1

Re: UPC - policja - torrenty

Jak byłeś na policji to niedługo dostaniesz pismo od tych oszustów z kancelarii to tylko kwestia czasu

Jeżeli masz pewność ze ty nie masz nic ze sprawą wspólnego to po otrzymaniu pisma  składaj zawiadomienie do prokuratury   próbę wyłudzenia oraz skargę na adwokata do  okręgowej rady adwokackiej.

Tytan
1439 822 568

Mogę jedynie potwierdzić słowa @pawelb - takie informacje jak adres IP są przez nas udostępniane jedynie organom takim jak Policja, Prokuratura lub na drodze sądowej. Pisma mające na celu wyłudzanie pieniędzy od nieświadomych użytkowników to perfidna i obrzydliwa praktyka, za którą dana kancelaria powinna jak dla mnie dostać zakaz wykonywania czynności prawnych. 

---------------------------------------

Przestrzegaj Zasad Społeczności UPC, a będziemy żyli w zgodzie.

Wykładowca
815 193 10

Mi kiedyś przyszło za Drogówkę, jeszcze w Orange byłem. Olałem pismo, nawet na policję nie poszedłem i nic nie zrobili.

Ps. Jak wam przychodzą takie pisma, to musieliście mieć faktycznie do czynienia z tym. IP wy mieliście przydzielone w tamtym czasie. 

A najgorsze jest to, że sami producenci filmu udostępniają film na torrentach, w dobrej jakosci, by potem brać odszkodowania za takie niewypały. Za samo pobranie filmu byście nic nie mieli, na torrentach pobierając, od razu udostępniacie i za to są wezwania.

Innowator
12 4 0

Weź ich olej. Pobieranie filmu na swój użytek jest legalne. Co prawda pobierająć z p2p od razu i wysyłasz dane, lecz niech pokażą mi chociaż jedną osobę której wysłałeś film w całości, co najwyżej fragmenty, a fragmenty to nie film bo nawet nie da się go odtworzyć.

Mogą Cię w żope pocałować.

Tytan
998 587 81

Sprawa nie jest taka prosta ponieważ nie ma jednoznacznego orzecznictwa w tej sprawie.

Czyli wszystko zależy od sędziego, jeden moze wskazać że część pliku moze być bezwartosciowa i nie wyjazuje to znamion czynu zabronionego, drugi natomiast może wskazać że działało się celowo i każda tego typu aktywność która może prowadzić do nielegalnego udostępnienia zasobu (nawet cząstki która łączy się w całość).

-------------------------------------------

hosting
Wykładowca
815 193 10

Fragmenty też są chronione prawami autorskimi. Nie bez przyczyny na YT są wycinane kawałki piosenek w filmikach albo blokowane materiały z muzyką w tle, nawetm jeżeli to jest jej fragment.

Konto zbanowane
1247 359 57

Torrenty to faktycznie szara strefa i tutaj lepiej uważać. Z drugiej strony udowodnienie udostępniania w procesie karnym było by niezwykle trudne. Co innego gdyby toczył się przeciwko nam proces z powództwa cywilnego. 

Samo pobieranie, choć niedawno jeden z użytkowników tutaj twierdził coś innego, jest w większości wypadków bezpieczne (o ile nie pobieramy materiałów przed jego pierwszą  publikacją). Z drugiej strony dzisiaj ma to i tak coraz mniejsze znaczenie. Są dostępne legalne źródła, jest Netflix, HBO GO i inne serwisy sVOD gdzie bez żadnego zobowiązania, za niewielkie pieniądze można zobaczyć większość materiałów. Piractwo muzyki już praktycznie całkiem przestało istnieć, a jeszcze kilka lat temu każdy ściągał sobie empetrójki na odtwarzacz. 

Omnibus
392 171 14

@brtknapisał(a):

Ps. Jak wam przychodzą takie pisma, to musieliście mieć faktycznie do czynienia z tym. IP wy mieliście przydzielone w tamtym czasie. 

To by już było jakieś wytłumaczenie, ale ta kancelaria wysyła pewnie do wszystkich na chybił trafił z określonej puli adresów, skąd ta pewność? powtórzę że jestem absolutnie i na 100% pewny że filmu ani nie widziałem ani tym bardziej pobierałem i to jak pisał @GMateusz  przekracza już wszelkie granice. Mateusz, gdzieś się doczytałem że jest nawet oficjalne orzeczenie rady adwokackiej o nieetyczności takiego postępowania konkretnie w sprawie tych w y ł u d z e ń  po zdobyciu jakiś tam IP, posypały się też jakieś nagany ale co z tego - hieny będą zawsze  dopóki sądy czy prokuratura będą im na takie postępowanie pozwalały

@Mario
Jesteś pewien, że domownicy lub znajomi przy jakiejś okazji korzystający z sieci nie nabroili? Masz 100% kontrolę na tym co dzieje się z Twoim łączem, jakieś archiwalne logi? Osobiście znany mi jest przypadek, kiedy jedna z takich kancelarii słynących z naciagania skutecznie komuś zaszkodziła (mimo zaprzeczeń i braku przyznania się do winy tej osoby) więc lepiej sprawy nie lekceważyć tylko złożyć stosowne, dobrze przemyślane wyjaśnienie na policji.

Wykładowca
815 193 10

@Mario z ciemnego miejsca Twojego adresu sobie nie wzięli. Na wezwaniu do zapłaty ugodowej masz napisane kiedy było udostępnianie filmu i z jakiego IP. Jeżeli zdobyli Twój adres, to znaczy, że to IP miałeś w tamtym czasie, takie coś wyegzekwować może tylko policja, sąd, prokuratura. Wtedy dają wiadomość zwrotną do kancelarii, która o to poprosiła. 

Może ktoś z domowników, może jakiś znajomy podłączał się do sieci i miał torrenty włączone. Dużo może być możliwości.

Ja bym olał to pismo.

Specjalista
41 20 5

Idziesz na przesłuchanie i mówisz, że zupełnie zapomniałeś o zabezpieczeniu sieci WiFi poprzez ustawienie hasła i sieć była otwarta. Prawdopodobnie ktoś się podłączył i nabroił.

Jak masz szczęście to postępowanie umorzą. Jeśli nie, to mogą zlecić ekspertyzę biegłego, który może zabezpieczyć nawet wszystkie komputery/nośniki danych znalezione pod konkretnym adresem, w celu sprawdzenia czy na dysku/ach znajdowały się pobrane/udostępniane dane. Jeśli obciążających danych nie będzie to zwrócą nośniki/komputery po kilku tygodniach/miesiącach. Jeśli będą obciążające dane, to sprzęt zabezpieczony aż do wyroku sądu. Śliski temat, który może napsuć zdrowia i nerwów nawet niewinnej osobie.

Najlepiej odpowiednio zabezpieczyć łącze i po prostu nie ściągać a kupować legalnie.

Tytan
998 587 81

Temat został wyczerpany. Jeżeli autor albo inny użytkownik chciałby coś dodać to prosze o info na PW do któregoś z Tytanów albo do Moderatorów

-------------------------------------------

hosting