UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dyskusja ogólna

Użytkownik
3 0 0

UPC vs Netia

Witam wszystkich, obecnie jestem klientem Petrotela (grupa Netia) i korzystam z internetu 300 Mb/s oraz telewizji osobistej z multiroomem, za całość płacę obecnie 90 złotych. Sęk w tym, że drugi dekoder ma problemy od czasu do czasu z odbiorem TV i jest to dość uciążliwe dla osoby, która korzysta z TV. Z racji tego, że umowa mi się kończy niedługo zastanawiam się nad UPC, znalazłem taką promocję https://www.upc.pl/pakiety/promocje/oferta-specjalna/kwitnacy-happy-home-max-300-sport/ , licząc multiroom wychodzi łącznie 105 złotych co wygląda ok (w porównaniu do Petrotelu dochodzi mi nSport+ oraz kanały Eleven, na których mi zależy a żeby dobrać do obecnej oferty musiałbym dopłacić 30 zł/mc, czyli wychodzi mi 120 zł  na miesiąc). Mam parę pytań dotyczących porównania tych 2 providerów:

1. Jak się ma internet w UPC w stosunku do Netii (w Netii jest PON więc teoretycznie wygląda to lepiej) ?

2. Gdybym decydował się na ofertę UPC to jaki sprzęt powinienem sobie dobrać (o ile jest taka możliwość) - chodzi o router oraz dekoder (lub też karta CI)

3. Czy w najbliższym czasie UPC zamierza wprowadzić ciekawszą ofertę? Zależy mi na internecie co najmniej 300 Mb/s, ponieważ gram oraz streamuję a jeśli chodzi o TV to zależy mi przede wszystkim na nSport + oraz pakiecie Eleven.

9 ODPOW. 9
Omnibus
491 133 24

Re: UPC vs Netia

@Korzonnapisał(a):

gram oraz streamuję

To podaj zagraniczne adresy IP serwerów tych gier, porównamy routing.

Użytkownik
3 0 0

195.122.154.1 - Elder Scrolls Online

104.160.142.3 - League of Legends

213.155.155.233 - Diablo 3

185.60.112.157 - Heroes of the Storm

Znalezione na szybko w necie, ponieważ jestem poza domem i nie mam póki co dostępu do sprzętu.

Omnibus
491 133 24

Serwer 213.155.155.233 nie przyda się, bo nie odpowiada na ping.

routing-gry.jpg

Weekend to najlepszy czas na testy. Pokaż jak u Ciebie, będzie potrzebny program WinMTR.

Naukowiec
1244 356 56

@Korzon napisał(a):

1. Jak się ma internet w UPC w stosunku do Netii (w Netii jest PON więc teoretycznie wygląda to lepiej) ?

1. W Netii na PON masz ponad dwa razy większy upload niż w UPC. 50mbs vs 20 mbs. Sieć PON powinna też mieć mniejsze opóźnienia niż HFC, aczkolwiek tutaj już więcej będzie zależeć od trasy. Generalnie źle w UPC nie jest.

@Korzonnapisał(a):

2. Gdybym decydował się na ofertę UPC to jaki sprzęt powinienem sobie dobrać (o ile jest taka możliwość) - chodzi o router oraz dekoder (lub też karta CI)

W tej ofercie którą podesłałeś dostaniesz jedynie dekoder Horizon. Jeśli będziesz bardzo uparty, może uda Ci się wynegocjować osobny modemorouter ConnectBox. Jako multiroom możesz sobie wybrać moduł CI+ lub dekoder mediabox. Osobiście jestem fanem mediamodułu i jeśli twój TV dobrze go obsługuje to bardzo gorąco polecam. Moim zdaniem moduł CI+ jest znacznie lepszy niż dekoder mediabox czy Horizon.

@Korzonnapisał(a):

3. Czy w najbliższym czasie UPC zamierza wprowadzić ciekawszą ofertę? Zależy mi na internecie co najmniej 300 Mb/s, ponieważ gram oraz streamuję a jeśli chodzi o TV to zależy mi przede wszystkim na nSport + oraz pakiecie Eleven.

3. Tego to nikt Ci z wyprzedzeniem nie powie. Jednak, jeśli nie zależy Ci np na nagrywarce (nie wspominałeś o tym) to taki pakiet już teraz można dostać w UPC za około 90zł. 

Omnibus
491 133 24

@zylxnapisał(a):

Jeśli będziesz bardzo uparty, może uda Ci się wynegocjować osobny modemorouter ConnectBox.

Lepiej niech się nie upiera, bo Horizon to Puma 5 i bezpieczniej unikać Compala skoro @Korzon lubi grać i streamować. Co innego jakby głównie przeglądał FB, wtedy sama poleciłam Compala.

Naukowiec
1244 356 56

@zuzia To już od niego zależy. Patrząc z innej strony CB ma lepsze WiFi, tryb bridge i więcej portów eth. Każdy sam musi sobie przekalkulować na czym mu bardziej zależy. 

Użytkownik
3 0 0

plik1.jpgplik2.jpgplik3.jpg

Jeśli chodzi o użytkowanie to jest 1 komputer stacjonarny, który będzie podpięty po kablu, tak samo wygląda sytuacja z jednym telewizorem, drugi telewizor jest w pokoju na przeciwko, gdzie nie ma opcji przeciągnięcia kabla więc zostaje wifi albo ta karta CI+, reszta urządzeń (smartfony, laptop) będą po wifi i tu nie oczekuje nie wiadomo czego, najważniejsze dla mnie jest działanie internetu na komputerze oraz TV na obu odbiornikach.

Omnibus
491 133 24

Menedżer Społeczności
457 410 137
Przeniesione: