UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dyskusja ogólna

Konto zbanowane
1247 359 58

Re: UPC-Wifree nie działa

@Informatyg Mam dwa CB, jeden z najnowszym softem, drugi przed aktualizacją. Testowałem to dosyć solidnie, ale żadnych różnic w działaniu WiFi jak do tej pory nie zauważyłem. Jak masz jakiś pomysł i chcesz sam potestować to zapraszam.

Konto zbanowane
441 160 27

@zylx  a masz jakiś pomysł jak to przetestować ? Bo dostęp po lokalnej najprawdopodobniej działa wtedy prawidłowo, ale nie wyjście na zewnątrz do intenretu.

I żeby to był 1-2 sprzęty, ale nie kurde wszystkie w domu. Teraz jak pisałem po ustawieniach fabrycznych był spokój, dopiero dzisiaj 1 raz znowu to się stało, na razie wyłączyłem, włączyłem wifi w fonie i dalej działa, jak się będzie częsciej powtarzać, to jeszcze nwm potestuje pingi do routera w tym czasie czy nie wiem co tu sprawdzić, tracerty itd. zwykle odruchowo się wyłącza i włącza wifi jak się wie, że to pomaga i później jak przyjdzie myśl o testach to jest już za późno, domownicy też już się wyszkolili i pierwsze co restart wifi i po testach :(

Najbardziej zanika to na sprzęcie apple- iphone i ipad, ale na innych też. Z tym, że iphony nie są moje, więc też jeszcze trudniej to zweryfikować.

Może podrzucić parę pomysłów co tu zrobić, bo swojego sprzetu nie chce kupować bo duet horizon + connectbox obecnie daje radę.

Tytan
Tytan
2079 997 165

@zuzia napisał(a):

Chyba wiem skąd u Ciebie przekonanie, że jest tak dużo hotspotów, bo też widziałam ten materiał marketingowy

nie trafilas zupelnie

nigdy belkot marketingowy nie trafial do mnie

i blagam - otworz oczy szerzej, sprobuj wejsc w buty zwyklego abonenta CATV ktorego nie interesuje technologia, jakies nazwy techniczne etc wciaz opierasz swoje sady na sobie, na tym co widzisz wokol siebie

statystycznego abonenta interesuje tylko aby korzystac z rozrywki a nie zyc tym ze sprzet moglby byc lepszy i tak dalej

tak jak napisal wyzej kolega, WiFree jest wlaczane automatycznie i moze jakis promil abomentow gp wylacza, cala reszta nigdy sie nie zaloguje do CB/GCB bo i po co?

co tam przecietny abonent taki jak ja ma znalezc? internet dziala? to nie sprawdzam predkosci jakichs idiotycznych kwadracikow itd

-----
Horizon | CI+| Giga Connect Box
Innowator
29 9 1

Offtopicowo i niejako w temacie, Wi-free wróciło zdaje się dzisiaj samo do prędkości między 30/37. Tym razem niczego nie zmieniałem, nie resetowałem, i nie grzebałem w ustawieniach routera. Internet po wifree chodzi stabilnie a i prędkości są ok.  Musiałem się tylko ponownie zalogować, co trochę dziwne, bo wcześniej tego nie było.

Co do tematu wyłączania wi-free na modemach przez użytkowników, to różnie zapewne to wygląda w zależności od miejsca zamieszkania. Ja zauważyłem, że tam, gdzie powiedzmy pół roku wcześniej normalnie łapałem sygnał, tak teraz jest pusto. Być może nastąpiła zmiana usługodawcy, albo faktycznie ludzie wyłączają   

Tytan
Tytan
2079 997 165

Nalezy pamietac ze HZN i GCB nie rozglaszaja WiFree

wiec jezeli ktos zmieni umowe na 1Giga to punkt znika

-----
Konto zbanowane
441 160 27

@GDA  skąd info, że GCB nie rozsiewa wifi free ?

Przecież @GMateusz  podawał nawet że nadają 50/5 ...

Tylko horizon nie rozsiewa wifi free, a starsze modemy 10/1

Tytan
Tytan
2079 997 165

Jezeli tak to ok.

Mialem wrazenie ze GCB jest wylaczony z tego rozwiazania

-----
Tytan
1439 822 568

@zylx napisał(a):

@Informatyg Mam dwa CB, jeden z najnowszym softem, drugi przed aktualizacją. Testowałem to dosyć solidnie, ale żadnych różnic w działaniu WiFi jak do tej pory nie zauważyłem. Jak masz jakiś pomysł i chcesz sam potestować to zapraszam.

Powieszę to sobie nad biurkiem chyba. A tak na serio, to nie mamy zgłoszeń od klientów dotyczących nieprawidłowej pracy CB związanej z softem na jego najnowszej wersji.

---------------------------------------

Przestrzegaj Zasad Społeczności UPC, a będziemy żyli w zgodzie.

Nauczyciel
570 149 26

@zylx 

Wykonaj taki test na Compalu. Uruchom na nim Wi-Free i połącz się z nim za pomocą urządzenia mającego Wi-Fi w standardzie G, wymuś ciągły transfer na granicy możliwości tej karty. Normalnie zdarza się taka sytuacja jak użytkownik Wi-Free ogląda filmy HD lub coś w tym stylu.

W tym samym czasie przetestuj wydajność WiFi 2.4 GHz na Compalu i daj nam znać o rezultatach

Highlighted
Konto zbanowane
1247 359 58

@zuzia Jasne, ale to tylko na CB z nowym softem. Nie wiem czy zdąże przed weekendem. 

Nauczyciel
570 149 26

@zylx 

Nie ma pośpiechu Druga sytuacja to maksymalne wysycenie łącza po Wi-Free torrentami.

Na poprzednich wersjach softu dawało to ciekawe efekty, niestety nie mam dostępu do Compala z najnowszym softem więc liczę na Ciebie.

Konto zbanowane
441 160 27

@zuzia  ale ile ludzi poza Tobą używa torrentów na sieci wifi-free ? 

Obecnie torrenty powoli wychodzą już z mody i raczej coraz mniej się tego używa 

Nauczyciel
570 149 26

@Informatyg 
Każdy korzysta z internetu wedle własnych upodobań, są i tacy co lubią nawiązywać dużą ilość połączeń przez sieć p2p. Nie chodzi o dyskusje o popularności torrentów, tylko o sprawdzenie jak korzystanie z danej usługi wpływa WiFi po stronie udostępniającego. 

Jeśli są jakieś niedociągnięcia w sofcie Compala to należy je zgłosić do poprawki, taki jest cel testów.

Konto zbanowane
441 160 27

Jeśli już robić takie testy to warto od razu to samo zrobić na gigaconnectbox