UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dyskusja ogólna

Innowator
20 3 0

UPC-Wifree nie działa

Od 30 lipca nie działa UPC Wi-Free.
W zasięgu mam kilka routerów. Nie działają ani sieci o nazwie "UPC Wi-Free" ani UPC Wi-Free #sprawdzUPCMobile!"

Jest jakaś awaria?

Jest jakaś planowana data zakończenia tej awarii?

43 ODPOW. 43
Konto zbanowane
441 160 27

Re: UPC-Wifree nie działa

Tak, jest awaria i ponoc conajmniej kilka dni jeszcze

Innowator
20 3 0

@Informatyg  masz wiarygodne źródło tej informacji?

Konto zbanowane
441 160 27

Info od konsultanta z upc, więc raczej wiarygodne  

Zresztą poczekaj na @GMateusz  albo innego pracownika upc to Ci potwierdzi.

PS: Podawał mi datę, ale kurtde teraz nie pamiętam czy to 5.08 czy kiedy tam miało być, jakoś pilnie tego nie potrzebuje to mi wyleciało z głosy co mi gadał, awaria i olałem temat

Użytkownik
1 0 0

Niestety jeśli chodzi o usługę wi-free awaria dalej trwa i przynajmniej na ten moment jest przewidywany termin usunięcia tej awari to 5 sierpnia okolice godziny 12:30.

Taka odpowiedz na pomocy technicznej :(. Odkąd korzystam z tej usługi czyli jakieś 3 tyg to już druga awaria. NIe udało mi się połączyć na win7 mimo wykonania kroków zgodnie z instrukcja.

Moderator
9 0 1

Wszystko zostało powiedziane, zgłoszenie braku połączenia z Wi-Free jest w trakcie realizacji. Czas podany na infolinii jest szacunkowy i czekamy na naprawę.

Innowator
27 8 1

O, widzę, że temat nie działającego wi-free jest zdaje się większy, niż tylko lokalnie  ... U mnie podobnie, przestało działać, jak tylko pojawiła się ta nowa nazwa "UPC Wi-Free #sprawdzUPCMobile!", i trzeba było się połączyć.

Oczywiście, nie działa do dzisiaj, wcześniej na czacie udało mi się uzyskać informację, że to jednak awaria i przywrócenie usługi potrwa jeden dzień. Jak widzę po temacie, to trochę jednak potrwa   

Innowator
20 3 0

dzięki wszystkim za odpowiedzi.

Innowator
20 3 0

może chwilowo, ale już działa

Tytan
1439 822 568

Utrudnienia zostały usunięte, Wi-Free działa prawidłowo w całym kraju.

---------------------------------------

Przestrzegaj Zasad Społeczności UPC, a będziemy żyli w zgodzie.

Nauczyciel
515 139 24

Jeszcze proszę o informację, kiedy wróci prędkość 50/5 Mbps, bo niestety nadal jest przycięta do 10/1 Mbps.

Innowator
27 8 1

Heh, właśnie sprawdziłem i mam podobnie. Nie przekracza 10  A przed tą ostatnią awarią śmigało tak ładnie ...

Tytan
1439 822 568

@zuzia zaciekawiło mnie Twoje zgłoszenie więc wyjaśniłem sprawę i już wszystko wiem. Prędkość dla nowych SSID w żadnym razie nie została przycięta. O tym na naszej stronie akurat nie przeczytacie (co uważam za błąd, możliwe, że to zmienimy), ale prędkość UPC Wi-Free wynosi owszem 50/5 mb/s, ale jedynie dla hotspotów postawionych na modemach CB i GCB. Dla UBEE, Thomsona i innych "niższych" modeli prędkość od zawsze wynosiła 10/1 mb/s.

Najwidoczniej @Jiuzer i @zuzia po zmianie SSID dla sieci Wi-Free w Waszej okolicy połączyło Was ze "starymi" hotspotami o obniżonej prędkości.

Nauczyciel
515 139 24

@GMateusz 

Jedynym "starym hotspotem" jest mój Ubee, reszta to Compale, co poznaję po ich MAC i kanale nadawania.

Łączę się po bssid (adresie MAC), właśnie sprawdziłam na dwóch Compalach nadających jako UPC Wi-Free #SprawdzUPCMobile! i niestety nie chce być inaczej tylko 10/1 Mbps. Wcześniej na nich było tyle:

8215663970.png

Tytan
1439 822 568

@zuzia to poproszę o szczegóły na priv (mac adresy) to prześlę to do weryfikacji.