anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dyskusja ogólna

Highlighted
Użytkownik
16 0 0

Re: Utraty pakietów w grach, skutkujące w przycięciach.

@Miłosznapisał(a):

@ThePecanTree faktycznie, tak nie powinno to wyglądać. Napisałem do Ciebie na PW w celu dalszej obsługi. 

Odpisałem. Dzisiejszy dzień to wygląda tak samo. Zauważyłem, że problem występuje z większym nasileniem wieczorem, ale może to po prostu przypadek. Czy ktoś na forum ma podobny problem, gdzie gubi pojedyńcze pakiety? Czy został zidentyfikowany powód tych anomalii? naprawdę nie chcę rozwiązywać umowy, zwłaszcza, że mam ją podpisaną na dwa lata i do czasu jak miałem 500mbps było w porządku. 8d8d394ed26b8e9a275d86e666af26f1 (1).png

Highlighted
Specjalista
41 15 0

Wysoki pingi się zdażały ale utraty pakietów nigdy...

Highlighted
Użytkownik
16 0 0

Był technik kolejny raz, wymienił modem. Mój PingPlotter wygląda tak:  9ca0d9825c498dda1387cbd85783819e.png

Czy ten loss na drugim hopie to normalne? Na razie tylko się orientuję. Zobaczę, czy będę tracił pakiety do głównych serwerów, ale mimo wszystko chcę wiedzieć.

Highlighted
Tytan
1146 608 106

Tak, może tak być że hosty pośredniczące nie odpowiadają/częściowo odpowiadają na zapytania

-------------------------------------------
Highlighted
Użytkownik
16 0 0

W takim razie jak na razie wygląda na to, że wymiana routera rozwiązała problem.

Highlighted
Użytkownik
16 0 0

jednak się myliłem. miałem spokój na 1 dzień. (uchwyciłem tylko 2 pakiety stracone, ale podczas gry miałem ich więcej i były odczuwalne)94e215d95dee21178315c3ff7530dbc3.png

Więc tak.. miałem 2 wizyty techników, w tym wymiana modemu. Sygnał na modemie wzorowy. W tym 2 letnia umowa, za którą zerwanie muszę płacić ogromną sumę. Co ja mogę dalej zrobić, aby nie mieć utrat pakietów? Podczas gry to się da odczuć bardzo i uniemożliwia mi grę. Co może być przyczyną tego, skoro modem jest w porządku? Instalacja? Aż mi głupio już tutaj pisać, dzwonić do tych techników. Ja po prostu chcę mieć stabilny internet, bez utrat pakietów. Nie można zerwać umowy w takiej sytuacji? To już się ciągnie zbyt długo.

Highlighted
Użytkownik
13 0 0

Podobno problem rozwiązuje posiadanie swojego routera i przełączenie ich beznadziejnego routera w tryb modemu.

Ja jeszcze tego nie sprawdzałem, ale chyba w końcu będę musiał.

Highlighted
Użytkownik
16 0 0

Jutro mam wizytę technika, znowu.. już mi się nie chcę nawet w to wszystko bawić. Czuję się zażenowany tą sytuacją, że muszę przechodzić przez tylu specjalistów i jestem już tym zmęczony. Chciałbym móc rozwiązać umowę przedwcześnie. Zobaczymy co przyniesie jutrzejsza wizyta. Jeśli nic, będę walczył o przedwczesne rozwiązanie umowy bez kary. Najgorsze jest to, że może być mi ciężko technikowi udowodnić problem, bo on występuje czasami. Jedyne czym dysponuje, to kilka screenshotów. Ty też tak masz? kilkuprocentowe utraty pakietów, od czasu do czasu. Częściej niż rzadziej. Jak wyłącze modem, to czasami mam spokój na 1-2h. Ale skoro miałem wymieniony modem... to na pewno nie on jest przyczyną problemów(?). Pogubiłem się. W każdym razie, mam nadzieję, że to się w końcu jakoś skończy. Nie lubię takich sytuacji.

Highlighted
Specjalista
41 15 0

Z własnym routerem mam tak

|------------------------------------------------------------------------------------------|
| WinMTR statistics |
| Host - % | Sent | Recv | Best | Avrg | Wrst | Last |
|------------------------------------------------|------|------|------|------|------|------|
| RT-AC86U-5C58 - 0 | 79 | 79 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 84-10-140-1.static.chello.pl - 0 | 79 | 79 | 7 | 13 | 52 | 13 |
| 89-75-7-209.infra.chello.pl - 0 | 79 | 79 | 7 | 11 | 20 | 14 |
| 94-75-97-102.upc.pl - 0 | 79 | 79 | 6 | 11 | 44 | 12 |
| rtr-int-2.rtr1.adm.wp-sa.pl - 0 | 79 | 79 | 8 | 14 | 71 | 11 |
| www.wp.pl - 0 | 79 | 79 | 4 | 8 | 18 | 7 |
|________________________________________________|______|______|______|______|______|______|
WinMTR v0.92 GPL V2 by Appnor MSP - Fully Managed Hosting & Cloud Provider

Ogólnie jakąś długą masz drogę zanim połączysz się z wp.pl i ping też sporo wyższy....

Highlighted
Użytkownik
16 0 0

Ping już i tak mnie mało interesuje. Tak długo, jak jest stabilny i nie za wysoki, to jest okej. Nie narzekam. Utraty pakietów natomiast, są nie do zignorowania, bo po prostu uniemożliwiają grę, a czasami nawet pracę. Była wizyta technika, modem wymieniany, sygnał w porządku. Ja wykluczyłem, że problem leży po mojej stronie. Jest teraz obserwacja na modemie, a loss wygląda tak (przez 2 dni miałem spokój). Zastanawiam się tylko co dalej.e1dc43eb43d234d432d38358b3eb047e.png

Highlighted
Inspirator
12 1 0

Pisz reklamację podpartą dowodem z pomiarów, i żądaj usunięcia problemów, operator ma 30 dni na odpowiedz - albo uzna reklamację  albo ją odrzuci czyt. coś wymyśli by odrzucić
Jeśli uzna to wiadomo co kolejnie
Jeśli to drugie do kolejna reklamacja i taka sama droga - tylko, że teraz przy odmowie idziesz już do RK (Rzecznika Konsumentów) i to już RK będzie z taką firmą rozmawiał.
Jesli RK nie pomoże, to następna droga to Sąd Konsumencki a jeśli i to nie pomoże to mediacje przez prezesem UKE.
Ale pamiętaj że na to potrzeba mnóstwo czasu i nerwów oczywiście.