UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dyskusja ogólna

ROZWIĄZANE
Highlighted
Tytan
2337 534 105

Wi-Free - kiedy zniknie

Jak w temacie. Kiedy UPC zrezygnuje ze swojego Wi-Free? Ta usługa stwarza więcej problemów niż pożytku, a abonenci szukają sposobów na to aby tą usługę wyłączyć na stałe. Zobaczcie na to:

https://nasz.orange.pl/t5/Pomys%C5%82y/Orange-FunSpot-aktywacja-dezaktywacja/idi-p/69268

Orange już z tego rezygnuje bo nikt z tego nie korzysta. Tutaj zapewne (w dobie LTE i Wi-Fi udostępnianych przez restauracje, kina czy centra handlowe) też jest nikłe zainteresowanie usługą (aczkolwiek może się mylę?). Jak wygląda przyszłość tej usługi? Czy jest sens ją dalej utrzymywać?

https://zanimnapiszesz.info
46 ODPOW. 46
ex-Moderator
181 130 26

Re: Wi-Free - kiedy zniknie

@MrPepka - to co dla jednych jak piszesz „stwarza więcej problemów niż pożytku” dla innych jest świetnym rozwiązaniem. Spora liczba użytkowników korzysta z usługi, a zgłoszenia niezadowolenia jakie otrzymujemy to przypadki gdzie nie mogą połączyć się z siecią. Podsumowując na chwilę obecną nie planujemy żadnych drastycznych zmian jeżeli chodzi o usługę we-free.

Tytan
Tytan
1896 951 148

@MrPepkanapisał(a):

Tutaj zapewne (w dobie LTE i Wi-Fi udostępnianych przez restauracje, kina czy centra handlowe) też jest nikłe zainteresowanie usługą (aczkolwiek może się mylę?)

Centra handlowe udostępniają wifi wyłącznie dla swoich celow aby nadać potok ludzi poruszający się po galerii

Zalecane jest niekorzystnie z takich darmowych hotspotow 

---
"Inteligentny wszystko zauważa.
Głupi wszystko komentuje".
Omnibus
335 120 6

Za samą sugestię wyłączenia tej usługi powinny spotkać cię zarzuty prokuratorskie! To jest zamach na swobody obywatelskie.

W przypadku awarii sprzętu ta usługa jest niezastąpiona. Gdy jadę przez miasto nawet nawigacja sama łaczy się z wi-fi. Często bywam w terenie i oszczędza mi wiele megabajtów. O oglądaniu Horizon go nie wspominam. Są jeszcze w kraju miejsca gdzie sieć gsm działa słabo a UPC jest wszędzie wokół.

500 +250 Mb/s, Asus AC 766 Mb/s +karta AC usb, Horizon Max PVR i 11-ki +Cisco PVR, Pakiet bezpieczeństwa
Tytan
2062 813 71

@Tomasznapisał(a):

Spora liczba użytkowników korzysta z usługi, a zgłoszenia niezadowolenia jakie otrzymujemy to przypadki gdzie nie mogą połączyć się z siecią.

Kiedy WiFree wprowadzono 2015r nie jakoś tak - mijają 3 LATA a Wam nadal ta usługa kuleje!

Jest tak stabilna jak pijak na drabinie.

Proszę podać % ilu klientów UPC Polska z niej korzysta, ilu klientów ma ją aktywną (bo nawet nie mają pojęcia, że ją mają włączoną!) a potem proszę podać % ilu klientów UPC Polska ma to WYŁĄCZONE - i dopiero wtedy możemy rozmawiać o Pańskich argumentach (które co by się nie okazało legną w gruzach o popularności tej wątpliwej jakości funkcjonalności).

Do dziś dnia macie reklamacje w kółko na to samo i do dziś dnia nie potraficie temu zaradzić! To jaką to może mieć opinię wśród Waszych klientów i popularność?

Jeśli nie mogę z usługi skorzystać z różnych względów, które NIE leżą po MOJEJ stronie - to jest to BUBEL a nie usługa.

Co więcej, samo WiFree jak Sami przyznaliście powoduje problemy w działaniu Waszego sprzętu - i to ma być kolejny plus dla tej usługi?

Po moich usilnych przygodach skorzystania z owego dobrodziejstwa doszedłem do przekonania, że szkoda na to moich nerwów (a po opiniach ludzi nawet tu na forum i w innych miejscach inni mają opinie podobną do mojej).

@GDAnapisał(a):

Centra handlowe udostępniają wifi wyłącznie dla swoich celow aby nadać potok ludzi poruszający się po galerii

Zalecane jest niekorzystnie z takich darmowych hotspotow 

Co nie zmienia faktu, że choć to niebezpieczne, to chętnych do darmoszki nie brakuje... a potem zawodzenie, że kogoś przez neta okradli, albo, że komuś smartfona zasyfiło

@brodacznapisał(a):

W przypadku awarii sprzętu ta usługa jest niezastąpiona. Gdy jadę przez miasto nawet nawigacja sama łaczy się z wi-fi. Często bywam w terenie i oszczędza mi wiele megabajtów.

No widzisz Pan, a ja często śmigam po Poznaniu i o WiFree tam nikt nie słyszał...

Nawigacja łączy się z wifi - co za desperat zostawia sieć wifi niezabezpieczoną? (bo raczej wątpię, że zna Pan hasła dostępu do danej sieci i wbija je "na zywca" podczas jazdy).

A jeśli nawigacja łapie WiFree - no to tym bardziej współczuję korzystania z jej stabilności.

Ludziom wifi (to i tak samo WiFree) nie działa na końcu 50m2 mieszkania, a tu proszę, aż na ulicę "się wylewa"

To modemy mają chyba ludzie co 10 m wystawione na balkonach

Pan wybaczy, ale dawno się tak nie ubawiłem...

Podsumowując - całkowicie popieram @MrPepka.

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Tytan
2337 534 105

@GDA

Od tego jest VPN żeby łącząc się z wifi udostępnianymi przez centrum być bezpiecznym w 100%

@brodacz

W przypadku awarii czego? Sprzętu od UPC? Przecież jako zapasowy net już masz net komórkowy który nawet w 3G lepiej działa od tego Wi-Free. Co do tras które przemierzasz. Jeśli jedziesz po mieście to przecież masz zasięg komórkowy (chyba, że masz kiepskiego operatora). A jeśli jedziesz po lesie czy po jakichś za..piach to nawet jak tam zasięgu nie ma to przecież UPC też tam nie ma bo im opłaca się budować sieć w miastach (bo tam mają najwięcej klientów). Więc wybacz, ale jestem zmuszony odmówić przyjęcia Twoich argumentów 

Tytan
Tytan
1896 951 148

Nie wiem co to jest VPN i zaręczam ci że 99% abonentów UPC również tego nie zna

---
Tytan
2337 534 105

@GDAnapisał(a):

Nie wiem co to jest VPN i zaręczam ci że 99% abonentów UPC również tego nie zna

To się doucz i poczytaj w necie o tym  A to, że inni nic o tym nie wiedzą to nie jest moje zmartwienie tylko zmartwienie abonentów którzy nie wiedzą nic o VPN. Poza tym abonenci o których mówisz i tak korzystają z wifi udostępnianego przez centrum bo co ich obchodzi to, że nie są bezpieczni? Dawaj dalej 

Tytan
Tytan
1896 951 148

Ale co mam dawać dalej?

Prośba aby usunąć jedną z usług jakie UPC ma w swoim portfolio jest dziecinne i tylko tyle albo aż tyle

---
Tytan
2062 813 71

@GDA

Czy to jest jakaś USŁUGA? - to poproszę do tego jakiś paragraf z umowy, coś co mam zawarte w UMOWIE gdzie się o tym wspomina?

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Tytan
Tytan
1896 951 148

Tak jest to usługa próbujesz że mnie zrobić idiote czy jak?

https://www.upc.pl/internet/poznaj/wi-free/

Jest to taka sama usługa jak PVR, ReplayTV których warunków też nie znajdziesz w umowie co nie oznacza ze nie jest oferowana

---
Tytan
2337 534 105

@GDA

Przykro mi, ale się mylisz. PVR czy Replay TV to są FUNKCJONALNOŚCI dekodera Horizon (lub w przypadku PVR również Mediaboxa). To nie są usługi. Usługami w UPC są Telewizja, Internet i Telefon. Wi-Free to też funkcjonalność modemoroutera.

Tytan
2062 813 71

@GDAnapisał(a):

Jest to taka sama usługa jak PVR, ReplayTV których warunków też nie znajdziesz w umowie co nie oznacza ze nie jest oferowana

PVR, Replay wynika z uwarunkowań sprzętowych i nie każdy sprzęt ma taką FUNKCJONALNOŚĆ.

Jak zauważasz nie ma tego w umowie nigdzie zaznaczone - więc jak jest tak i może zniknąć i NIE podlega to z tego tytułu żadnym reklamacjom.

Jednakże mam wybór wybierając do tego odpowiedni sprzęt, więc mam świadomość co DANY sprzęt mi oferuje.

Z WiFree jest tak samo - nie ma o niej nigdzie wzmianki i operator może to w każdej chwili wyłączyć (sam lub na wniosek abonenta).

Jednakże co do WiFree jest ono aktywowane wszystkim domyślnie na sprzęcie który to oferuje!

ALE czy obecnie mogę wybrać sprzęt bez WiFree - NIE, nie mogę bo takiego UPC Polska mi nie oferuje (w odróżnieniu od dekodera który mogę sobie świadomie wybrać i mieć lub nie PVR czy Replay Tv).

Także co innego dać klientowi świadomy wybór sprzętu i jego funkcjonalności, a co innego walić go w pysk funkcjonalnością, której nawet nie wiadomo czy jej chce czy sobie życzy (PVR, Replay może chcieć i może sobie takiej funkcjonalności klient ŻYCZYĆ ale też dobierze do tego odpowiedni sprzęt).

Z WiFree postawiono klientów pod płotem bez wyboru (bo jaki odsetek wie, że można a czasami wręcz powinno się taką usługę dezaktywować).

Jeśli to jest na moim sprzęcie (przekazanym mi przez operatora) ale u mnie w domu - to jako klient za to płacący (abonament wynikający z umowy, ale i koszty utrzymania takiej funkcjonalności w postaci wyższej opłaty za prąd) tylko ja powinienem decydować czy chcę takiej funkcjonalności i czy chcę ją komukolwiek udostępnić!

Z WiFree władowali się z butami do naszego domu nawet nie pytając nas czy tego chcemy.

Tytan
Tytan
1896 951 148

@KOCUREK1970napisał(a):

Z WiFree władowali się z butami do naszego domu nawet nie pytając nas czy tego chcemy.

bawią mnie te wasze żale coraz bardziej 

Wladowali się, weszli siła, co za bezczele z tego UPC 

EOT

---
Tytan
2062 813 71

@GDA

To nie żadne żale, tylko niezaprzeczalny i potwierdzony FAKT  - i mogą to potwierdzić tysiące ich klientów.