UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dyskusja ogólna

ROZWIĄZANE
Innowator
23 5 2

Wi-free regularnie rozłącza

Dość często używam Wi-free, fajna usługa. Niestety, ostatnio (od jakiegoś tygodnia) wi-free regularnie mnie rozłącza. Połączenie wifi zostaje utrzymane, ale tracę połączenie z Internetem.

Problem występuje kilka minut po połączeniu. Pomaga ponowne połączenie albo odczekanie kolejnych kilku minut. Sprawdzałem na dwóch urządzeniach (laptop z Ubuntu i telefon z Androidem) w dwóch miejscach.

Wygląda to na zbyt krótki czas udzielenia dzierżawy przez DHCP, bo system traci adres IP. Mogę dostarczyć jakieś logi. Jak to sensownie zgłosić?

--
Fiber Power 250 @ Ubee EVW3226
18 ODPOWIEDZI
Omnibus
299 124 12

Re: Wi-free regularnie rozłącza

@hikikomori napisał(a):

Miałem tak na routerze Cisco,  ty jak wisze masz Ubee , ale zacznij od wyłączenia funkcji energooszczędności w ustawieniach.

Nie widzę w ogóle opcji oszczędzania energii. Czy ona jest dostępna w Ubee? I jeśli tak, to gdzie?

Poza tym, to wygląda na problem po stronie UPC (DHCP jest ich), nie po stronie konkretnego routeru/modemu, z którym się łączę.

--
Innowator
23 5 2

Problem występuje cały czas. Serwer DHCP UPC przydziela bardzo krótkie dzierżawy (60 sekund), które urządzenie klienckie (moje) musi co minutę odnawiać. To się chyba nie za każdym razem udaje i powoduje zerwanie połączenia z Internetem, chociaż połączenie wifi pozostaje aktywne.

Na laptopie (Ubuntu 17.10) połączenie po prostu zanika. Na komórce (Android 7.1.2) system przełącza się do następnej sieci automatycznie.

Czy ktoś z szanownych forumowiczów miałby okazję to przetestować? W pierwszej kolejności, czy czas dzierżawy adresu wynosi 60 sekund? W drugiej, czy stabilnie działa przez kilkanaście minut?

--
GDA
Pan Abonent ;-)
1214 637 96

Z ciekawości - dlaczego na stałe korzystasz z upc wifree?

Innowator
23 5 2

Nie korzystam na stałe, ale korzystam regularnie. Rozłącza mnie co kilka minut, czasem nawet po minucie.

--
Innowator
23 5 2

WIdzę, że problem nie jest ani nowy ani nietypowy i dotyka wielu użytkowników w wielu różnych konfoiguracjach od kilku lat:

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2862252.html

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3090340.html

http://www.frazpc.pl/b/317466

https://forum.dobreprogramy.pl/t/upc-wi-free-polaczenie-co-chwile-zanika/512943

Z tą różnicą, że mi Wi-free przez dłuższy czas działało poprawnie.

--
Moderator
844 551 143

W pierwszej kolejności jeśli jeszcze tego nie zrobiłęś to zmiana hasła do usługi UPC Wi-Free z poziomu Moje UPC.

Innowator
23 5 2

Tak, zmieniałem hasło w trakcie debugowania tego problemu.

--
Omnibus
229 101 5

Czy regularne rozłączanie Wi-Free może mieć taką samą przyczynę i ten sam problem co u mnie na moim zwykłym WiF?i:

https://forum.upc.eu/t5/internet/rozlaczanie-wifi/m-p/4028#M920

--------------------------------------------------------------

Fiber Power 250 Mb/s - Ubee Evw3226

Innowator
23 5 2

Raczej nie, bo 1) to zupełnie inne urządzenia, 2) połączenie Wi-free nie zanika, problem wydaje się wynikać z zarządzania siecią w innej warstwie.

--
Innowator
23 5 2

Sprawdziłem na laptopie z Windows 10 i problem tam też występuje. Windows szybciej ponownie nawiązuje połączenie, ale też je co minutę traci.

Co mogę zrobić? Napisać reklamację? Pochyli się ktoś nad tym problemem? Na infolinii konsultant sprawdził na iPhonie, stwierdził, ze u niego działa i tyle.

--
Moderator
844 551 143

@hikikomori wyślij mi proszę w prywatnej wiadomości dane, które pozwolą na identyfikacje konta abonenckiego w naszym systemie (ID klienta/numer pesel + imię i nazwisko). Sprawdzę Twój przypadek jutro.

Innowator
23 5 2

@GMateusz, i jak? Dane wysłałem w czwartek. Wiem, że teraz sezon świąteczno-noworoczny, ale może miałeś okazję rzucić okiem.

--
Innowator
23 5 2

Teraz już w ogóle się nie mogę połączyć.

wpa_supplicant[1346]: wlp2s0: EAP-MSCHAPV2: failure message: '' (retry allowed, error 0)
wpa_supplicant[1346]: wlp2s0: CTRL-REQ-PASSWORD-0assword needed for SSID UPC Wi-Free
wpa_supplicant[1346]: wlp2s0: CTRL-EVENT-EAP-FAILURE EAP authentication failed

Zmieniłem hasło. Nadal nic.

Czy Wi-free jest jeszcze wspieraną usługą czy zostało porzucone?

--