UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dyskusja ogólna

ROZWIĄZANE
Debiutant
1 0 0

WiFi free

Witam serdecznie,

Od dłuższego czasu mam problmy z WiFi free, i nie mogę złapać łącza po tej sieci. Niby chyba doobrzee wprowadziłem hasło dla danej sieci, ale jak by nie było coś mnie rozłącza.

Tak samo to sie dzieje na smartofnie, gdzie pod androidem nie mogę polaczenia złapać.

Prócz mieszkania w ktorym przebywam nie moge łączza złapać, a tym samym szybciej się serfuje, czy pliki z netu pobiera.

Do tego WiFi Free nie mam zaufania, a przydałoby się coś takiego. Czy jest na to jaka rada?

24 ODPOWIEDZI
Moderator
844 551 143

Re: WiFi free

@andrzejno witamy na forum.

Napisz jeszcze raz proszę tylko tak żebym zrozumiał w czym tkwi problem. Jesteś w stanie połączyć się z Wi-Free czy nie?

Użytkownik
2 0 0

WiFi Free ma ograniczonąilośc podpietych klientow. W zageszczonych miejsciach pewnie ciezko jest sie zalapac

Omnibus
232 68 5

Ja mam ten sam problem już od kilku tygodni. U mniej oprócz tożsamości i hasła wyskakuje też pytanie o tożsamość anonimową. W żaden sposób nie daje się zalogować.

500 +250 Mb/s, Asus AC 766 Mb/s +karta AC usb, Horizon Max PVR i 11-ki +Cisco PVR, Pakiet bezpieczeństwa
ex-Moderator
137 132 20

@sputnik- dokładnie, w tym samym momencie z jedną siecią UPC Wi-Free można połączyć do 5 urządzeń. Niemniej jednak w zagęszczonych miejscach też proporcjonalnie powinno być więcej modemów udostępniających sieć. 

@brodacz - na jakim urządzeniu i z jakim systemem obserwujesz taki problem ?

Omnibus
232 68 5

Samsung S5. Jednak do listopada problem nie występował. Pojawił się , gdy zamówiłem usługi w drugim lokalu i stworzono mi nowe konto. Obecnie pozostałem tylko z jednym, ale problem też pozostał.

500 +250 Mb/s, Asus AC 766 Mb/s +karta AC usb, Horizon Max PVR i 11-ki +Cisco PVR, Pakiet bezpieczeństwa
ex-Moderator
137 132 20

@brodacz - być może przy tych zawirowaniach z kontami pozmieniało się coś w Moje UPC. Sprawdź proszę w zakładce Mój Profil  (po prawej stronie ustawienia dla Wi-Free). Najlepiej ustal nowe hasło, aby mieć 100% pewności.

Jeżeli połączenie masz skonfigurowane zgodnie z instrukcją dostępną pod adresem:

https://pytania.upc.pl/?q=fact_1006951

powinno łączyć bezproblemowo.

PS. Pamiętaj, że z siecią Wi-free z Twojego modemu (o ile rozgłasza) połączysz się jeśli nie będziesz miał zapisanej sieci Wi-Fi rozgłaszanej przez modem. (priorytet pierwszeństwa podczas łączenia). 

Omnibus
232 68 5

Dzięki, pomogło! Ilu domowników będąc na mieście może jednocześnie korzystać z wi-free na moim koncie?

Menedżer Społeczności
237 304 81

@brodacz Jednocześnie 3 użytkowników. Więcej info:  UPC WiFree.

--
Jeśli moja odpowiedź jest pomocna kliknij Zaakceptuj jako rozwiązanie, dzięki temu inni szybciej do niej dotrą
Tagi (2)
Inspirator
8 1 0

Witam,

mam podobny problem co @brodacz. Nie jestem w stanie połączyć się z telefonem (android oraz ios), podobnie laptop (windows oraz linux).

Nie korzystam z Wi-free na codzień, nie mieszkam też w zagęszczonej aglomeracji także nie powinno być problemu z ilością slotów.

Skonfigurowałem telefon oraz lapotpa zgodnie z instrukcjami na stronie, zmieniłem hasło kilka razu w Moje UPC do Wi-free, router udostepnia połączenie Wi-free. 

Na telefonie wyskakuje co chwile błąd uwierzyteniania (@brodacz ten sam problem tożsamości i zaraz pod tym tożsamość anonimowa oraz hasło). Natomiast laptop wywala okno z Troubleshoot albo ponownie okno do logowania i sytuacja się zapętla.

Zakorkowałem się w tych punktach i ani rusz. Prosiłbym o pomoc w rozwiązaniu problemu.

Pozdrawiam oraz życzę spokojnej niedzieli

Tagi (1)
Omnibus
232 68 5

To nie zmiana hasła mi pomogła tylko nazwy użytkownika. 

Inspirator
8 1 0

No więc tak, dodałem nowe konto. Zaznaczyłem wszsytkie opcje jako dostępne, dodałem nowe hasło do Wi-free i dalej ten sam problem. Hasła na głownym koncie zmienić nie mogę bo nie dostałem maila zwrotnego pomino wielu prób i zmiany przeglądarki i kółko się zamyka.

@brodacz moze masz racje ale jak wyżej, nie jestem w statnie zmienić hasła gdyż nie dostaję maila zwrotnego.

To teraz pytanie czy ktoś może coś z tym zrobić bo walczę z tym od tygodnia i raczej zero sukcesów ;/ a nie jest to *****in' rocket science!

Omnibus
232 68 5

Ale ja nie dodawałem nowego konta, tylko w starym zmieniłem nazwę użytkownika.

Inspirator
8 1 0

Jak wyżej napisałem, próbowałem zrobić tak jak napisałeś. Ale nie ma zadnej reakcji jak zmieniam hasło i czekam na maila potwierdzającego zmianę to dpua blada. 

Pisząć prościej strona Moje UPC raz, że zamula jak w średniowieczu, dwa funkcjonalność przy tak ważnej sprawie jak zmiana loginu/hasła działa jak nasi narodowi kopacze ziemniaków.

(dodam iż rozmawiamy o głównym koncie) - fakt dodałem drugie ale rozbiłem się o tą sama scianę.

Moderator
844 551 143

@damsta proponuję w takim razie kontakt z naszą infolinią pod numerem 813 813 813 i poinformowanie naszego pracownika, że podczas próby resetu hasła do portalu Moje UPC nie otrzymujesz maila zwrotnego.