UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dyskusja ogólna

ROZWIĄZANE
Omnibus
491 133 24

Własny kabel, a serwis

Pytanie do kogoś z UPC.

Czy jest możliwe użycie przez technika kabla będącego własnością klienta (ponieważ posiada lepszy i jego część ma być później pod tynkiem), chodzi o wymianę od skrzynki do lokalu. Znajomy ma taki dylemat i prosił mnie o ustalenie, czy można oficjalnie to załatwić.

5 ODPOW. 5
Omnibus
491 133 24

Re: Własny kabel, a serwis

Chyba brak procedury na taką okazję

Mam informację od znajomego, że technik bez problemu dokończył instalację za pomocą jego kabla. Temat do zamknięcia.

Konto zbanowane
441 160 29

@zuzia   z tego co mi wiadomo to wtedy wszystko zależy od technika, jeśli uzna, że kabel jest OK to podłączy i nie będzie problemu, jeśli uzna, że kabel się nie nadaje to pociągnie swój kabel. W końcu odpowiada za to, że usługa ma działać prawidłowo.

#EDIT

usunięta część wypowiedzi nic nie wnosząca do tematu

Omnibus
491 133 24

@Informatyg, rozumiem,  że technik nie zaakceptuje kabla marketowego, ale w tym przypadku chodziło o kabel o dobrych parametrach.

Znajomy miał wątpliwości, w sumie UPC daje gwarancję na instalację itd. ale wszystko poszło gładko, zdrowy rozsądek zwyciężył

Tytan
Tytan
1939 965 152

@zuzia napisał(a):

@Informatyg, rozumiem,  że technik nie zaakceptuje kabla marketowego, 

a dlaczego?

ja mialem swoja instalacje na kablach z marketu 

jezeli tylko trzyma parametry, nie wprowadza w siec ingressu, nie ma po drodze rozdzielaczy niewiadomego pochodzenia to po co kłaść nowa instalacje?

-----
Nie karm trolla. Zgłoś post moderacji!
Moderator
26 21 12

Jeżeli kabel Klienta nie jest uszkodzony i spełnia nasze wymagania (typ RG-6, minimum potrójnie ekranowany) to może zostać wykorzystany przez naszych instalatorów do podłączenia usług.

Prośba z Działu Instalacji, aby końcowe odcinki kabli były swobodnie dostępne, tak aby można było bez problemów zarobić końcówki - minimum 10cm kabla powinno wystawać ze ściany.

Dodatkowo prosimy nie zarabiać końcówek we własnym zakresie.