UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dyskusja ogólna

Highlighted
Inspirator
7 3 0

Wolny download przez VPN

Dzień dobry,

Chciałem skorzystać z komercyjnego Express VPN, którego główną zaletą są prędkości (nie odstające za bardzo od maksymalnie możliwej, max 10%). Nie chce konfigurować VPN w Horizonie (o ile jest taka możliwość?) interesuje mnie wykorzystywanie sieci prywatnej jedynie w komputerze, połączonym bezpośrednio kablem do Horizona i na kilku urządzeniach łączących się poprzez wifi. 

Z 300 MB/s transferu, mogę osiągnąć maksymalnie koło 100 MB/s dla najlepszych lokalizacji. W VPNowskiej aplikacji próbowałem różnych ustawień lokalizacji, protokołów, wyłączałem pomijanie adresu IP 6, nic nie pomaga.

Czy UPC ma jakieś problemy z szybkością działania sieci VPN? Bo nie wiem gdzie szukać przyczyny.

6 ODPOW. 6
Highlighted
Tytan
2522 553 123

Re: Wolny download przez VPN

Może spróbuj połączyć się z innymi serwerami, w ostateczności z innym VPN? Zobacz w WinMTR czy pakietów gdzieś nie gubisz

Highlighted
-
Nie dotyczy

Horizon nie obsługuje VPN.

Nie zauważyłam, żeby UPC celowo ograniczało ruch VPN.

Highlighted
Inspirator
7 3 0

Próbowałem inne, najlepiej działa rzecz jasna polski serwer, ale 100 MB/s zamiast 300 MB/s to i tak jest słabiutko.

Nie wiem za bardzo jak się obsługuje tego WinMTR ale po wklepaniu w hoście google.pl widzę, że bez VPN mam wszędzie straty 0%, podczas gdy z VPNem z nawet z polskim sewerem wszędzie widnieją 20% straty.

Skoro jeden z najlepszych VPN na rynku nie działa to nie wiem czy jest sens sprawdzania innych w tym np darmowych. No nic, na szczęście bez problemu zwracają kasę.

Highlighted
-
Nie dotyczy

Jeśli korzystasz z domyślnej konfiguracji przez protokół OpenVPN to komputer musi mieć naprawdę mocne CPU, żebyś zbliżył się do tych 300 Mbps przez VPN.

Highlighted
Inspirator
7 3 0

Wszystkich protokołów to dotyczy? Np IKEv2 jest ciut lepiej, ale to kwestia może plus 20 MB/s i zdecydowanie lepsze pingi, prawie jak bez VPN 7-10 ms. Ok, tego nie brałem pod uwagę, faktycznie mój CPU to już staruszek, Phenom czterordzeniowy 4.0 GHz, ale o tym nie wiedziałem, że taki wpływ to będzie mieć.

-
Nie dotyczy

Na IKEv2 zyskasz nieco na prędkości i najlepiej trzymaj się tego protokołu.