UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dyskusja ogólna

ROZWIĄZANE
GDA
Pan Abonent ;-)
1424 660 114

Re: Wybór soundbara

do poprawienia dźwięku z telewizora jak najbardziej jest to rozwiazanie

ja raczej pisałem o dźwięku 5.1 który z takiej belki jest nie do uzyskania

tylko rozstawione 6 głośników daje prawdziwy efekt kina

---
Nie mów do mnie szeptem.
Zimne nóżki w galarecie? Nie znoszę!
Nauczyciel
508 100 3

Z pewnością masz rację.

Jednak przy malych dzieciakach i ograniczonej powierzchni- już widzę przyzwolenie malżonki na kolumny za narożnikiem lub głośniki na d głowami z tyłu narożnika nie dałoby rady.

W każdym na razie to jest czego potrzebowalem  i nazie.... spełnia moje oczekiwania.

.....................................................................................................
Max, Eleven, HBO GO, C+ Prestige, Netflix 4K, Amazon Prime Video
Moderator
1058 639 176

@Szeptacz jeszcze się nie pochwaliłeś jaki model :-)

Nauczyciel
508 100 3

@GMateusz

Zdecydowalem się na HW-N650.

Po "odsluchaniu" nawet droższych modeli np. Yamahy, JBL-a, czy Polk-a w warunkach daleko odbiegających od ideału tu jednak jakość dźwięku byla w moim odczuciu najlepsza. Na razie tylko mogę obiektywnie potwierdzić pozytywne testy tego urządzenia (ale na razie dość krotko z niego korzystam) i jest ok.

.....................................................................................................
Max, Eleven, HBO GO, C+ Prestige, Netflix 4K, Amazon Prime Video
Naukowiec
942 243 39

@Szeptacz napisał(a):

Co ciekawe, zauważyłem  z uwagi na możliwość porównania dźwięku przetwarzanego z udzialem wejścia przez Horizon i przełaczając na wyjście cyfrowe na kartę CI+ jest tu  na korzyść doznań związanych z odsłuchem np. trybu Surround, jest bardziej dynamiczny i mniej "płaski".

Listwa podlączona do telewizora kablem HDMI z wejsciem ARC.

W teorii powinno to brzemieć dokładnie tak samo. Ani TV, ani Horizon nie powinien przetwarzać dźwięku, tylko podać go (bitstream) bezstratnie do soundbara. Może kwestia jakiś ustawień. W wielu TV trzeba ręcznie przestawić by po ARC szedł DD zamiast lpcm 2.0. 

@GDAnapisał(a):

do poprawienia dźwięku z telewizora jak najbardziej jest to rozwiazanie

ja raczej pisałem o dźwięku 5.1 który z takiej belki jest nie do uzyskania

tylko rozstawione 6 głośników daje prawdziwy efekt kina

I tak i nie. Oczywiście że soundbar nie zapewni takich doznań jak jak ampli + 6 oddzielnych głośników, nie ma nawet co porównywać. Z drugiej strony soundbar z dodatkowymi tylnymi głośnikami już jakieś efekty przestrzenne zapewnia (fizycznie jest nawet odpowiednia ilość kanałów do 5.1). Można powiedzieć, że to taka namiastka pełnego systemu kina domowego. Wszytko to kwestia kompromisu, nie każdy może sobie pozwolić na oddzielne głośniki (bo kable, bo miejsce, bo dzieci, bo żona etc) i wtedy zestaw soundbar + sub + tylne głośniki jest jakimś rozwiązaniem kompromisowym.