anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dyskusja ogólna

Highlighted
Innowator
25 5 0

Re: wysoki ping w grach na serwerach zagranicznych

@MrPepkadzięki za dotychczasową pomoc! Wydaje mi się jednak, że skoro trace @pawelb idzie również przez level3, ale nie ma takich opóźnień, a użytkownicy UPC mają opóźnienia (póki co opieram się na trzech przypadkach), to może jednak UPC powinno zwrócić się do Ziggo czy innego pośrednika, bo potencjalnie dotyczy to wszystkich użytkowników UPC. Oczywiście spróbuję wszystkich możliwych dróg, aby wyeliminować problem, ale jako pojedynczemu klientowi będzie mi chyba niestety łatiwej zmienić operatora, choćby na tego, z którego korzysta @pawelb, niż prosić o pomoc zagranicznego pośrednika, którego nie jestem klientem.

Highlighted
Tytan
2567 557 124

No cóż. Droga wolna

@kubutek napisał(a):

pojedynczemu klientowi będzie mi chyba niestety łatiwej zmienić operatora, choćby na tego, z którego korzysta @pawelb, niż prosić o pomoc zagranicznego pośrednika, którego nie jestem klientem.

@pawelb ma swoją sieć kablową więc sobie tak wynegocjował trasy bo jest właścicielem małej sieci kablowej. A UPC to jednak wielka, międzynarodowa firma i nie mają takiej możliwości ot tak zmienić trasę. Mogą wysłać zgłoszenie do Ziggo, ale to Ziggo musi rozwiązać problem

Highlighted
Omnibus
358 138 5

@MrPepka @kubutek 

u mnie nadal stabilne 28ms do obu adresów IP, fakt że mój upstream operator ma bezpośredni styk z Level 3 ale ruch do jednego z tych adresów idzie przez Frankfurt i Amsterdam a do drugiego przez Berlin i Amsterdam i zero utraconych pakietów czy zwiększonych pingów

tak że trzeba niestety cisnąć UPC w tej sprawie bo ewidentnie jest problem, być może wypadł jakiś link i jest puszczone backupową trasą...trudno powiedzieć ale na pewno jest przeciązona

łatwie UPC zgłosić problem do Level3 czy Ziggo niż normalnemu użytkownikowi, to może być zresztą jakaś awaria bo opóźnienia ponad 100ms w europie są kompletnie nie akceptowalne! 

Highlighted
-
Nie dotyczy

Podobnie jak @pawelb uważam, że UPC ma problem na stykach. Na szybko sprawdziałam trasę przez Atman i wyniki bez porównania lepsze niż masz, @kubutek, ok. 40 ms co jest wartością w pełni akceptowalną na serwer w UE.

atman.jpg

Highlighted
Omnibus
358 138 5

@kubutek 

Zgłoś to do UPC, swoją drogą mogłby któryś moderator tego forum wypowiedziec sie w tej sprawie bo im latwiej dowiedziec sie co sie dzieje, zglaszanie przez infolinie moze byc malo skuteczne, kogo na infolinii bedzie obchodzil jakis podwyższony ping? :(

dla mnie to wygląda na jakąś awarie na styku miedzyoperatorskim, ruch jest ale połączenie jest mocno przeciążone,dziala nazwijmy to "awaryjnie"

Highlighted
Innowator
25 5 0

Dziękuję. Zgłoszenie do UPC pójdzie dzisiaj. Uzyskanym info podzielę tutaj. 

Highlighted
Innowator
25 5 0

Po pierwszej rozmowie zaproponowana została zmiana konfiguracji urządzeń z IPv6 na IPv4. Problem pozostaje niestety dalej nierozwiązany, zarówno na Horizonie i TC7200.

Z uzyskanego info wynika, że UPC o żadnym problemie z level3 czy innym operatorem nie wie.

Highlighted
Tytan
2258 1029 190

@kubutek napisał(a):

Z uzyskanego info wynika, że UPC o żadnym problemie z level3 czy innym operatorem nie wie.

czyli ten problem dotyka garstki abonentow skoro nie maja zgloszen

-----
Horizon | CI+| Giga Connect Box
Highlighted
Innowator
25 5 0

Highlighted
Tytan
2258 1029 190

Ok

"policzmy glosy"

pamietajac ze UPC ma 1 200 000! abonentow uslugi internetowej

-----
Horizon | CI+| Giga Connect Box
Highlighted
Innowator
25 5 0

Nie otwierałem tego wątku, żeby liczyć głosy Nie mam też zamiaru udowadniać, że nie jestem sam, albo ile osób ma taki problem. Nie każdy pisze na forum, nie każdy sprawdzi traceroute, niektórzy zrzucą winę na gre albo napiszą, że operator jest beee. Ja tak nie twierdzę

Jestem po drugiej rozmowie z bardzo pomocnym Konsultatnem, który czyta to forum (pierwsze rozmowa też była pomocna, tylko rozwiązanie się nie sprawdziło). Problem jest dostrzegany, diabeł tkwi w przyczynie. Trzymam kciuki za nowe rozwiązanie

Highlighted
-
Nie dotyczy

Skoro już w tym kierunku idzie dyskusja... Oczywiście nie jesteś sam, zapewne dzieli nas spora odległość, a kłopoty ze stykiem międzyoperatorskim u mnie też istnieją co świadczy raczej o sporym zasięgu problemu, jeśli już stawiać hipotezy.

Nie będę gołosłowna, proszę oto świeże wyniki z łącza UPC:

UPC.jpg

Tu wyście przez konkurencyjnego operatora, opóźnienia o ponad połowę mniejsze:

Netia.jpg

Highlighted
Moderator
5 1 0

Witaj @kubutek ,

nie mieliśmy zgłoszeń dotyczących tego problemu, spróbujemy sprawdzić czy możemy coś zrobić, chociaż problem jest poza naszą siecią. W tym celu proszę o kontakt w wiadomości prywatnej do @Miłosz , pamiętaj proszę o podaniu numeru identyfikacyjnego.

Pozdrawiam,
Natalia
Moderator Społeczności UPC

Highlighted
Tytan
2567 557 124

Przecież pisałem, że problem jest między Ziggo, a Level3. Ja już napisałem do Ziggo aby to naprawili więc trzeba czekać

Moderator
79 9 16

Droga Społeczności,

sprawa przekazana do odpowiedniego Działu. Weryfikacja w toku. Jeśli dostaniemy jakąś odpowiedź, przekażemy informację tutaj. 

@MrPepka dzięki za zgłoszenie poza UPC.  Daj też znać co odpiszą. 

Pozdrawiam,
Miłosz
Moderator Społeczności UPC