UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dyskusja ogólna

Konto zbanowane
1247 359 57

Zamiana MUXów kanałów Polsat Sport Premium

Trochę się zastanawiałem czy jest w ogóle sens zakładać te temat, ale doszedłem do wniosku, że zapytaać nie zaszkdozi.

TL;DR: Kanały PSP są nadawane w "SuperHD". Pod tą nazwą marketingową kryje się nic innego jak wyższy bitrate tych kanałów. Niestety, z racji umieszczenia w  sieci UPC kanałów PSP 1 i 2 na MUXie z innymi kanałami HD klienci UPC dostają obraz poddany rekompresji o znacznie niższym bitrate. Jednakże kanały 3-6 są umieszczone na oddzielnym MUXie, gdzie praktycznie cała dostępna przepustowość jest przez 99% marnowana (na tych kanałach transmisja odbywa się tylko w fazie grupowej) na nadawanie statycznych plansz. proponuję zamianę miejscami na muxach kanałow 1 i 2 np z 3 i 4. Tym sposobem klienci UPC otrzymali by znacznie lepszą jakość kanałów PSP. Dodatkowo poprawie mogły by ulec również kanały wPolsce, Epic Drama i Nicktoons.

Wersja pełna: Kanały PSP UPC popiera prawdopodobnie drogą satelitarną. Wszystkie 6 kanałow jest umieszczonych na jednym transponderze. Kanały 1 i 2 nadają 24/h, gdy nie ma transmisji na żywo lecą powtórki. Kanały 3-6 nadają jedynie transmisje na żywo, przez 99% czasu wyświetlana jest na nich plansza statyczna która można zobaczyć powyżej. W przypadku jednoczesnej transmisji na żywo wszystkie kanały mają średni bitrate poniżej 10mbs (transponder nie jest z gumy), jednak taka sytuacja ma miejsce tylko 3 lub 4 razy na sezon. Zdecydowanie częściej transmisja na żywo odbywa się na dwóch lub trzech kanałach jednocześnie. Wtedy średni bitrate oscyluje w okolicach 18mbs znacznie poprawiając jakość wyświetlanego obrazu. 

Niestety, w UPC kanały na których są najczęściej transmisje (1 i 2) zostały umieszczone na jednym Muxie z 3 innymi kanałami HD (wPolsce.pl Epic Drama, Nicktoons HD), natomiast kanały PPV 3-6 znajduja sie na oddzielnym muxie razem z Polsat Doku. Jeden MUX ma pojemność około 50mbs, jak łatwo się domyślić przy 5 kanałach na jednym muxie, nawet przy zastosowaniu multipleksacji statystycznej i nadaniu kanałom PSP priorytetu niemożliwe jest zbliżenie się do źródłowego bitrate kanału. W efekcie,  klienci UPC otrzymują gorszej jakości obraz niż Ci, którzy oglądają bezpośrednio z satelity. Dodatkowo, spada również jakość innych kanałów na tym Muxie.

I nie było by w tym nic bardzo złego (w końcu dostępne pasmo nie jest z gumy), gdyby nie to, że w tym samym czasie na muxie obok 30-40mbs jest marnowane na nadawanie statycznych plansz. Jest to o tyle kuriozalne, że na satelice te same plansze są zredukowane do 1mbs, zaś UPC retransmituje je z 4-10mbs. Teoretycznie, zmieniając kanały na muxach możliwe było by transmitowane w UPC kanałów PSP 1 i 2 z znacznie wyższym bitrate, nawet 1:1 bez dodatkowej rekompresji. Zostały dwa mecze w tym sezonie, Finały Ligi Mistrzów i Ligi Europy. Stąd moje pytanie do @Kamil lub @GMateusz czy dało by się tutaj coś zrobić czy to raczej marzenie ściętej głowy. 

Tagi (3)
13 ODPOW. 13
Menedżer Społeczności
457 410 137

Re: Zamiana MUXów kanałów Polsat Sport Premium

@zylx przekazałem temat komu trzeba. Dam znak jak otrzymam zwrotkę.

--
Jeśli moja odpowiedź jest pomocna kliknij Zaakceptuj jako rozwiązanie, dzięki temu inni szybciej do niej dotrą
Tagi (4)
Wykładowca
815 193 10

Byle przed przed 29.05 kiedy jest finał Ligi Europy i 1 czerwca finał Ligi Mistrzów Fajnie jakby to załatwili, bo co jak co, ale bitrate przy piłce nożej jest bardzo potrzebne.

Wykładowca
815 193 10

@Kamil  sorry za multipost, ale już jutro finał Ligi Europy, jak dasz radę to zdobądź jaki feedback.

Menedżer Społeczności
457 410 137

@brtk hej, temat przekazany, ale mówiąc otwarcie - nie spodziewałbym się zmian tak szybko. 

--
Jeśli moja odpowiedź jest pomocna kliknij Zaakceptuj jako rozwiązanie, dzięki temu inni szybciej do niej dotrą
Tytan
1439 822 568

@zylx @brtk sugestia słuszna na przyszłość myślę, że zostanie to wzięte pod uwagę - na pewno ja będę o to zabiegać. Na ten moment już wiadomo, że na mecze finałowe Ligii Mistrzów MUX'ów nie podmienimy. Taka zmiana musi zostać odpowiednio wcześniej zakomunikowana, zgłoszona, zaakceptowana i dopiero wdrożona. Samo wydanie decyzji o możliwości podmiany to około 2 tygodni czasu. Także tym razem jak wspomniałem, przykro mi, ale się nie uda.

---------------------------------------

Przestrzegaj Zasad Społeczności UPC, a będziemy żyli w zgodzie.

Konto zbanowane
1247 359 57

Trudno. Czasu faktycznie było mało. Może na start przyszłego sezonu się to uda. 

Omnibus
349 129 7

@@

Trzymam kciuki za powodzenie zmian. Osobiście byłem bliski zamówienia tego pakietu, ale po kilku dniach otwartego okna faktycznie przekonałem się, że zysk na jakości jest niemal niezauważalny. Chętnie wejdę w temat gdy to się zmieni.

500 +250 Mb/s, Asus AC 766 Mb/s +karta AC usb, Horizon Max PVR i 11-ki +Cisco PVR, Pakiet bezpieczeństwa
-
Nie dotyczy
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Jeśli faktycznie zmiana, przyniesie skutek w postaci poprawy jakości tego pakietu, to będzie jeden z podstawowych czynników zachęcających do zaabonowania w przyszłości Polsat Premium.

Konto zbanowane
1247 359 57

Faza grupowa zbliża się wielkimi krokami. Udało się coś załatwić w temacie?

@Kamil @GMateusz 

Tytan
1439 822 568

@zylx z tego co wiem to nie.

---------------------------------------

Przestrzegaj Zasad Społeczności UPC, a będziemy żyli w zgodzie.

-
Nie dotyczy

@zylx  jeszcze raz mimo wszystko dzięki za przekazaną sugestię w tym temacie.

(To był jeden z punktów za kontynuacją umowy na telewizję który trzeba skreślić.)

Konto zbanowane
1247 359 57

@GMateusz A mógłbyś może napisać do ex współpracownika, któremu @Kamil przekazał temat w maju i poprosić o aktualny status? Ewentualnie wskazać mi, którego moda mogę o to prosić? Jeśli zapadła decyzja, że nic nie będzie zmieniane to chyba nie ma sensu trzymać tematu otwartego.

Menedżer Społeczności
457 410 137

Zróbmy inaczej: rozeznamy się w temacie i damy znak. Na razie mamy parę innych wątków, które są pilniejsze. Wrócimy do tego wątku tak szybko jak to możliwe.
--