UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dyskusja ogólna

Użytkownik
8 0 0

Zanizony transfer na 2 routerze Asus

Witam

Problem polega na tym ze na routerze asus Rt-n12+ w trybie AP, który jest podlaczony do modemu UPC kablem rj45 predkosc pobierania, czy to po wi-fi, czy kablu jest 60mb

Natomiast na ConectBox-e jest ciagle 300mb

Kable jest na 100% sprawny, gdyż podlaczony komputer bezposrednio do Conectbox-a osoaga 300mb

Oba routery pracuja w tej samej podsieci

Dodam ze na diagnostyce wykrywa bład "sprawdzanie stanu połaczen lokalnych ethernet"

Prosze o pomoc

22 ODPOW. 22
Użytkownik
8 0 0

Re: Zanizony transfer na 2 routerze Asus

Jeszcze dodam, ze ten router asus z innym routerm od innego operatora chodzi z pełna pradkoscia

Konto zbanowane
1247 359 57

Ten router ma porty rj45 tylko do 100mbs, więc więcej niż to nie będzie. Do tego Wifi jedynie w standardzie N. Przypuszczam że masz ustawiony kanał o szerokości 20mhz. Jak zmienisz na 40mhz to będzie 80-90mbs, ale to już maks tego urządzenia. 

Użytkownik
8 0 0

dziekuje za pomoc, w domu sprawdze

tylko pytanie czemu nie idzie po kablu cos ponizej 100 mb, tylko 60 ?

Konto zbanowane
1247 359 57

PO kablu powinno być 94mbs. Może coś w ustawieniach trzeba zmienić. Ja zaczął bym od reserów ustawień obu urządzeń.

Tytan
2155 820 71

@macieo111 

Ale jak zrobiłeś z Asusa tego AP?

Przełączyłeś na nim funkcję wbudowaną jako AP, czy zrobiłes z niego udawanego AP?

Serwer DHCP masz na tym Asusie aktywny gdy jest w trybie AP, do jakiego portu w tym Asusie podłączyłeś przewód z CB?

Nie wiem, zrób fotkę, opisz jak masz to połączone.

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Użytkownik
8 0 0

tak wiec tak

oczywiscie reset do ustawien fabrycznych był robiony kilkanascie razy

w załacznikach przesyłam ustawienia AP, 

oczywiscie kabel z Conect boxa-a wchodzi do gniazdza WAN

w załacznikach screenschoty

Ustawiania na 40mhz pasma nic nie zmieniłoap.PNGfiwi.PNGPrzechwytywanie1.PNGtransfer.PNG

Użytkownik
8 0 0

ustawiania WANwan.PNG

Konto zbanowane
2383 537 108

Masz ustawiony tryb routera. Musisz go zmienić na "Tryb punktu dostępowego (AP)"

https://zanimnapiszesz.info
Tytan
2155 820 71

@macieo111 

Pasmo kanału masz ustawione na 40MHz - lepiej ustawić na 20MHz.

Wybór kanału masz też na AUTO a nie wiadomo jak wygląda tam eter wifi.

Kanał rozszerzony też masz na AUTO.

Poeksperymentuj z ustawieniami i omijaj kanały nr 1, 6 i 11 - te są zawsze ustawione domyślnie.

Jeśli sieci wifi w paśmie 2,4 GHz jest więcej niż 3, to już rodzi problemy.

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Menedżer Społeczności
457 410 137

@zylx Twoje posty (i odpowiedzi @KOCUREK1970 na nie) zostały usunięte. 

Czytaj proszę ze zrozumieniem to co napisał OP, który wskazał, że zmiana na 40MHz nie przyniosła efektu. Troubleshooting ma przynieść poprawę u OPa, OP niekoniecznie chce przeczytać "u mnie działa" w Twoim wykonaniu.  

--
Jeśli moja odpowiedź jest pomocna kliknij Zaakceptuj jako rozwiązanie, dzięki temu inni szybciej do niej dotrą
Tagi (3)
Tytan
2155 820 71

@macieo111 

By był pełny obraz sytuacji, proszę podać nazwę karty sieciowej w komputerze i proszę wykonać skan otoczenia sieciowego i tu wstawić wynik jego pomiaru:

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3158772.html

Edycja: usunięcie wymiany zdań z @zylx 

Tagi (3)
Menedżer Społeczności
457 410 137

@zylx mam nadzieję, że juz zrozumiałeś. Ale poproszę o to raz jeszcze: czytaj proszę ze zrozumieniem.

OP przyszedł do Społeczności po pomoc. A ta może być skuteczna tylko jeśli wymiana informacji będzie oparta o czytanie ze zrozumieniem. Proszę o nie kierowanie troubleshootingu na mieliznę. 

--
Jeśli moja odpowiedź jest pomocna kliknij Zaakceptuj jako rozwiązanie, dzięki temu inni szybciej do niej dotrą
Tagi (3)
Użytkownik
8 0 0

Witam

zmieniłem ana 5 kanał, bo rzeczywiscie mam w domu kilka sieci wi-fi, ale bez rezultatu

na laptopie i telefonie jest taki sam transfer wiec wykluczam jakis problem z laptopem 

Szczerze mowiac watpie aby to był jakis problem z Asusem, bo w innej sieci działa elegancko,- wszystko na auto 

analiza.PNGanaliza1.PNGkarta.PNG

Konto zbanowane
2383 537 108

Karta Wi-Fi w laptopie szału nie robi. Piszesz, że wykluczasz problem z laptopem bo taki sam transfer masz na telefonie. A mógłbym poznać model telefonu?

https://zanimnapiszesz.info