UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dyskusja ogólna

ROZWIĄZANE
Highlighted
Inspirator
5 1 1

Zaślepka od gniazda RTV/Internet

Witajcie,

pod koniec stycznia przenosiłem usługę internetu stacjonarnego. Technik wymienił gniazdo w ścianie w pokoju sugerując, że do poprawnego działania usługi musi dokonać tej operacji. Moje gniazdo (z 1 gniazdkiem) było nowe, zakładane przez dewelopera w stanie kompletnym.

Technik wymienił gniazdo na 2 gniazdowe, ale nie zostawił do niej zaślepki, bo jak stwierdził nie ma jej w zestawie (hmmm?). Próbowałem kupić taką w markecie i założyć, ale nie pasuje.

Czy ktoś jest w stanie doradzić co to za gniazdo i gdzie szukać zaślepki przedniej? A w ogóle to dlaczego UPC montuje niekompletne gniazda zrzucając robotę na klienta?

10 ODPOW. 10
Tytan
1439 822 568

Re: Zaślepka od gniazda RTV/Internet

Technik w ogóle nie powinien montować, żadnego gniazda bo to jedynie źródło potencjalnych utrudnień sygnałowych. Prześlij zdjęcie jak to wygląda bo nie bardzo wiem co myśleć.

---------------------------------------

Przestrzegaj Zasad Społeczności UPC, a będziemy żyli w zgodzie.

Konto zbanowane
1247 359 57

@Rick_Grimes, trochę namieszałeś, ale chyba rozumiem o co Ci chodzi. Technik zanotował Ci spliter teleste, który wygląda tak: 

3dss2.png

Na to powinien założyć (A przynajmniej ja zawsze miałem zakładaną) obudowę Teleste SPC-B. Nie wiem dlaczego nie zostało to u Ciebie zrobione, ale koszt takiej osłony to jakieś 2-4zl więc problem nie jest duży. 

http://www.teleste.pl/produkty/instalacje-abonenckie/rozgalezniki-i-tapy-budynkowe/obudowa-spc-do-ro...

Inspirator
5 1 1

Hej

nie, nie o tym mówię, chodzi mi o gniazdo w stylu:

2065357800_1348922475_thumb.jpg

Inspirator
3 0 0

To ja tylko potwierdze, że u mnie technik też wymieniał gniazdko - to, które montował dweloper z jakiegoś powodu mu nie pasowało. Na szczęście u mnie zaślepka stara zaślepka pasowała do tego gniazda, które zostało zamontowane

Tytan
999 587 81

Jezeli macie gniazdka ze zwrotnicami (a wlasnie takie zakladaja deweloperzy ze względu na ustawę) to trzeba je zdemontować bo tna częstotliwości. 

-------------------------------------------

hosting
Inspirator
5 1 1

Super, że wymieniają. Tylko czemu montują niekompletne i niech klient martwi się sam.

Inspirator
5 1 1

Inaczej - nie spodziewałem się, że będzie problem z doborem pasującej zaślepki. Technik zapewniał, że pasuje każda z marketu. No jednak nie pasuje...

Tytan
999 587 81

@Rick_Grimesnapisał(a):

Super, że wymieniają. Tylko czemu montują niekompletne i niech klient martwi się sam.

Jak dla mnie powinno sie to skonczyc bez żadnego gniazdka a jezeli chcesz to powinieneś sam dokupić opdowiednie.

Chłop chciał dobrze i żeby nie zostawić dziury zamontował to co miał żeby działało 

cyt.@GMateusz

"Technik w ogóle nie powinien montować, żadnego gniazda bo to jedynie źródło potencjalnych utrudnień sygnałowych. "

a ty jeszcze narzekasz ?

//Usunięto cześć wypowiedzi na podstawie pkt. 2 Zasad Społeczności UPC.

GMateusz

-------------------------------------------

hosting
Inspirator
5 1 1

Zamykam dyskusję, bo widzę, że nie prowadzi do sensownego zakończenia problemu.

Tytan
2161 821 71

@trochanapisał(a):

To ja tylko potwierdze, że u mnie technik też wymieniał gniazdko - to, które montował dweloper z jakiegoś powodu mu nie pasowało.

Odpowiedz jest bardzo prosta - ma być gniazdko no to jest, a, że to gniazdko TV/SAT a nie TV/CATV kogo to z deweloperów interesuje.

Gniazdko SAT ma zupełnie inne pasmo przenoszenia, NIE posiada KZ (Kanału Zwrotnego) dla modemu.

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.