UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dyskusja ogólna

ROZWIĄZANE
Highlighted
Innowator
16 0 1

Zmiana IP

Instalacja 13.03 i na razie IP się nie zmieniło , ale rozumiem że to tylko kwestia czasu. Kiedy może się zmienić ?

5 ODPOW. 5
Highlighted
Tytan
2685 575 129

Re: Zmiana IP

Wybacz, ale nie wiadomo o co Ci chodzi. Jakie IP ma się zmienić? Twoje? Chodzi o zmianę adresacji IPv4 na IPv6 (lub na odwrót) czy o co konkretnie?

Highlighted
-
Nie dotyczy

Nie ma reguły. Czasem miałem jedno IP przez kilka miesięcy, innymr razem zmieniało się po tygodniu. Jeśli bardzo Ci zależy, to przestawiając modemorouter w tryb modemu można wymuszać zmianę IP zmieniając adres mac podłączonego do niego sprzętu. 

Highlighted
-
Nie dotyczy

Ja miałem to samo IP od czasu instalacji do czasu wymiany modemu na inny, czyli prawie 2 lata. Po wymianie modemu mam ciągle to samo IP już przez ponad pół roku.

Highlighted
-
Nie dotyczy

@porkbone  IP w UPC zmienia się najczęściej tylko jeśli:

A

1. Router jest wyłączony w czasie wygaśnięcia dzierżawy adresu i jej nie odnowi. Standardowy czas dzierżawy to chyba 72h.

2. Zmieni się adres MAC podłączonego urządzenia.

W innych przypadkach zmiana IP sama z siebie jest rzadkością. 

Highlighted
Moderator
160 63 45

Adres IP dla Klientów indywidualnych Internetu UPC jest zmienny, dynamiczny.  Dzierżawa IP trwa przez pewien okres i po jej wygaśnięciu IP może ulec zmianie, natomiast nie ma na to dodatkowej reguły czy sposobu aby zmienić go sobie nagle samemu.

Jeżeli komuś zależy na posiadaniu stałego adresu IP to jest to możliwe jedynie w przypadku usług posiadanych na firmę.

Dodatkowe informacje odnośnie adresacji IP znajdziecie na naszej stronie: https://pytania.upc.pl/?q=fact_1006822

@porkbone  @MrPepka @Pablo / Niektóre Wasze posty w tym wątku zostały usunięte. Proszę, aby przestrzegać Zasad Społeczności UPC i nie obrażać się wzajemnie.