UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dyskusja ogólna

ROZWIĄZANE
Użytkownik
2 0 0

Zmiana warunków umowy bez mojej zgody

dzień dobry, opiszę krótko swoją historię.

w 2017 roku posiadałem internet + telewizję, za usługi płaciłem około 100zł. Wysłałem wypowiedzenie obu usług, po czym zadzwonił do mnie Pan z UPC i zapytał czy nie chce zostawić sobie samego internetu bo dostanę go za 6zł (wtedy jeszcze 30mbps).

Zgodziłem się, za 6zł głupio było nie zostawić.

Dzisiaj (po około 2 latach) dzwoni do mnie Pani, że od czerwca (czyli za dwa dni) moja kwota za internet będzie zwiększona do 66zł... UPC postanowiło mi zwiększyć opłatę, bo wg nich za mało płacę.

Czy wystawienie faktury wyższej o 1100% i poinformowanie mnie dwa dni wcześniej przez telefon to jest wg was prawidłowe poinformowanie o zmianie warunków umowy? Gdzie mój czas na wypowiedzenie umowy? Bo oczywiście nie chcę tej usługi teraz za 66zł.

Sami chyba zaprzeczasie swojemu regulaminowi, w którym jest napisane, że nie musze godzić się na zaakceptiowanie gorszych warunków i mam prawo do rezygnacji z usługi na starych zasadach (czyt. ze starą fakturą w okresie wypowiedzenia).

Lukasz

5 ODPOW. 5
Highlighted
Moderator
1058 639 176

Re: Zmiana warunków umowy bez mojej zgody

@dachu02 witam w Społeczności UPC. Proponuję, abyś od razu skorzystał z Asystenta Kontaktu i przesłał do nas oficjalne zgłoszenie reklamacyjne, tak abyśmy mogli przeanalizować Twoją sprawę. Po wysłaniu zgłoszenia proszę o przesłanie do mnie numeru ID umowy to postaram się przyśpieszyć obsługę Twojego zgłoszenia. 

Nie skomentuję sprawy bo na razie znam tylko Twoją wersję i nie wiem jak to wygląda od naszej strony (nie mam Twoich danych aby to sprawdzić). Tak czy tak - Społeczność UPC nie jest oficjalnym kanałem kontaktu i nie służy załatwianiu takich spraw. Tylko proces reklamacyjny pozwoli na pełną analizę Twojego przypadku.

Moderator
1058 639 176

Dzięki za numer sprawy @dachu02. Proponuję jednak publicznie nie podawać takich danych.

Naukowiec
942 244 39

@dachu02 Tak Ci tylko wspomnę, że w OWU (ogólne warunki umowy)  jest zapis o tym że UPC może podnieść po zakonczeniu omresu zobowiazania opłaty raz w roku o maksymalnie 8zł, o czym musisz zostać wcześniej poinformowany i możesz nie wyrazić zgody. Umowa ulegnie wtedy rozwiązaniu. 

Przy czym, nawet po podwyżce o 8zł miał byś całkiem konkurencyjne warunki. 

Użytkownik
2 0 0

Na podwyżkę o 8 zł bym się zgodził, ale nie o 60 na dzień przed jej wdrozem

Moderator
1058 639 176

Nie stosujemy podwyżek w kwocie 60 zł więc sprawa na pewno jest nietypowa i wymaga wyjaśnienia. Wyłączam komentowanie aż do jej rozwiązania.