UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Giga Connect Box

Adept
2 0 0

Bardzo słaby zasieg WiFI

Witam,

Wlasnie przesiadlem sie z 250Mbit na 1Gbit i oczywiscie dostalem nowy modem.
Zainstalowany zostal w tym samym miejscu gdzie poprzedni.
No i jest oczywiscie problem. Tam gdzie do tej pory byl calkiem dobry internet przez WiFi (dwa zakrety, korytarzem - jakies 7 metrow po prostej) w tej chwili internet jest nie do uzytku. Mniej niz 1Mbit i zrywa. 

Czy macie tak samo? Czy ta nowa lepsza technologia zostala wprowadzona? Bo nie wiem jak to nazwac? A moze modem wadliwy/zle skonfigurowany?

6 ODPOWIEDZI
Profesor
1510 406 77

Re: Bardzo słaby zasieg WiFI

Jeśli chcesz zwiększyć zasięg to tylko poprzez dodatkowe AP podłączane do modemu PRZEWODOWO. Jeśli gdzieś nie możesz dociągnąć kabla to poprzez PLC go dociągniesz

https://zanimnapiszesz.info
Adept
2 0 0

Jak zwiekszyc zasieg to wiem.
Pytanie w skrocie brzmi:  Dlaczego nowszy i nowoczesniejszy modem jest gorszy od starego skoro mial byc lepszy?

Profesor
1510 406 77

Nikt Ci nie zagwarantuje wysokiego zasięgu Wi-Fi. A co do owego zasięu to jest wiele zmiennych któe na to wpływają. Zamieść zrzut z programu InSSIDer (znajdź jego wersję darmową) to może coś się uda wymyśleć

https://zanimnapiszesz.info
Omnibus
444 343 35

Sprawdz co sie dziej e weterze i czy da si ezmienic n ainny kanał, ewentualnie zmniejsz badz zwieksz szerokość kanału wifi

-------------------------------------------
Nie jestem nauczycielem, nie jestem wsparciem technicznym. Jak się nie znasz to skontaktuj się z kimś kto się zna i za odpowiednie wynagrodzenie zrobi wszystko tak jak powinno być.
Moderator
838 551 141

Jaki modem był poprzednio?

Nauczyciel
522 124 6

Na początek rozdziel sieci 2.4GHz i 5GHz i powiedz czy coś dało. Robisz to w panelu modemorouter po zalogowaniu. Zmień też kanał i szerokość kanału wifi.