UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Giga Connect Box

ROZWIĄZANE
Highlighted
Debiutant
1 0 0

Giga Connect Box - zrywanie połączenia Wi-Fi, brak możliwości podłączenia gniazdka Sonoff

Witam wszystkich

Półotra tygodnia temu przeszliśmy z internetu 250 Mb/s z Horizonem w roli modemu, na 1 Gb/s z Giga Connect Boxem.

Z Horizonem nie było żadnych problemów. Połączenie Wi-Fi było stabilne, niezależnie od częstotliwości.

Niestety, Giga Connect Box od pierwszego dnia nie działa dobrze. Połączenie Wi-Fi zrywa na obu częstotliwościach (wydzieliłem 2.4 oraz 5.0, gniazdko obsługuje tylko sieć 2.4 GHz), tylko na smartfonach (sprawdzane na 3 urządzeniach).

Dodatkowo, nie ma możliwości połączenia z gniazdkiem Sonoff S26. Na wszystkich innych punktach dostępowych działa (sprawdzane były 2 routery na innych sieciach, oraz modem 3G), z Connect Boxem nie współpracuje.

Dzisiaj poprosiłem o przywrócenie IPv4, niestety nie rozwiązało to powyższych problemów. Być może ktoś spotkał się z podobnymi problemami. Przejrzałem zarówno to forum jak i inne źródła. Nie znalazłem odpowiedzi.

Z góry dziękuję za pomoc.

4 ODPOW. 4
Zawodowiec
240 60 3

Re: Giga Connect Box - zrywanie połączenia Wi-Fi, brak możliwości podłączenia gniazdka Sonoff

@D4blju

zawsze możesz popróbować np. ze zmianą szerokości pasma z 40Mhz na 20Mhz itp

ewentualnie ze zmianą w autentykacji i wymuszenie WPA2 AES albo TKIP (jeśli jest taka możliwość) 

wyłączenie Power Saving dla WiFi?

generalnie raczej czekałbym na aktualizację oprogramowania do GigaBoxa 

GDA
Pan Abonent ;-)
1259 646 103

Re: Giga Connect Box - zrywanie połączenia Wi-Fi, brak możliwości podłączenia gniazdka Sonoff

@pawelbnapisał(a):

generalnie raczej czekałbym na aktualizację oprogramowania do GigaBoxa 

post jest z października, więc zakładam że już po problemie, skoro kolega @D4blju nie odezwał się więcej

---
W internecie możesz być tym kim zechcesz.
Jednak dziwne jest to, że większość ludzi wybiera bycie debilem ...
Zawodowiec
240 60 3

@GDA

Rzeczywiście, nawet nie zwróciłem uwagi, dopiero co został wrzucony w ten wątek

Moderator
932 600 151

Sam mam takie gniazdko i problemów z nim nie mam. Temat zamykam.