UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Giga Connect Box

Inspirator
3 1 0

Mój trzeci Giga Box ciągle się zawiesza, tak samo jak poprzednie dwa.

Witam

Popełniłem błąd i zdecydowałem się na gigabajtowy internet. Ten badziew ciągle się zawiesza i muszę go resetować. Oczywiście zgłosiłem to od razu co poskutkowało chyba 4 wizytami techników z zewnętrznej firmy (to istotne) którzy wymieniali gniazdka i modemy - ten jest trzeci albo nawet czwarty. Nic nie pomogło dalej zgłaszałem aż wreszcie przyszedł pracownik z UPC skontrolować dlaczego tamci tyle razy przychodzili. Czarodziejsko odkrył, że mam pecha i trafiłem trzy razy na modem z wadliwym oprogramowaniem i w ciągu 24h naprawią mi to zdalnie z Amsterdamu. Po tygodniu i po kolejnych zawieszeniach na infolinii dowiedziałem się, że Pan z UPC mnie oszukał bo nie mogą tego naprawić bo nie wiedzą jak to zrobić i żebym czekał do początku stycznia. No to od 6/12 sobie czekam i resetuje modem. Wczoraj zadzwoniłem na infolinię i jestem w szoku bo z takim chamskim zachowaniem pracownika infolinii się nie spotkałem nigdy z żadnej firmie. W skrócie dowiedziałem sie, że naprawią jak naprawią i żebym nie marudził bo przecież nadal jest styczeń, a on nie widzi w systemie że to trwa od września więc mam przestać o tym mówić. Był mocno zniecierpliwionyi nie zadowolony, że odważyłem się mu zawracać głowę. Bym może złożył skargę na niego ale już złożyłem na tego co mnie okłamał prosto w twarz i nie dostałem żadnej odpowiedzi więc nie ma to sensu. Ta firma to żart i póki płacicie to ma was gdzieś i wali tylko PR bzdury. Nie polecam

6 ODPOW. 6
Wykładowca
754 175 32

Re: Mój trzeci Giga Box ciągle się zawiesza, tak samo jak poprzednie dwa.

@Filippo, witaj na forum. Przykro słyszeć, że modem, który miał być wybawieniem po Compalu ma takie problemu. Korzystasz z IPv4 czy IPv6? Jesli z IPv6 to przełącz sobie przez Asystenta pomocy na IPv4 i zobacz czy pomoże. Możesz też tutaj zamieścić zrzuty ekranu z konfiguracji GCB pokazujące poziomy sygnału na poszczególnych kanałach DS i US. Może coś się wyjaśni. 

Nauczyciel
570 138 6

Troche dziwne, że masz takie problemy. Faktycznie IPv6 może powodować to. Zapewne jak sam nie prosiłeś o zmianę na IPv4, to masz te IPv6, bo UPC wrzuca je z automatu. Mi też wrzucili IPv6 po zmianie umowy ze 150Mb/s na 300Mb/s, pomimo że miałem na starej umowie config IPv4. Na IPv6 nie chciało mi się zestawić połączenie nawet, a po wgraniu IPv4 od razu internet ruszył.

Inspirator
3 1 0

O IPv4 jest tylko tak jak na sreenie, o IPv6 nic nie znalazłem. O kanałach jest takie coś: 32A7786A-8455-4D6E-B2E3-5F83149B5097.jpeg09F78378-39DA-4153-9D5B-37DB3895EB70.pngAB3B9DB1-3512-4FAF-B55B-3C477BE58B58.png754CF492-464A-4AA0-879A-B1061BFF2648.pngED3BA1E9-E3A1-45C0-948D-E65BDBA6242A.png676A0F19-3365-4C4A-A3E3-D48FE4F3D133.png

Omnibus
233 73 5

Zawiesza się po kablu czy tylko po Wi-Fi?

500 +250 Mb/s, Asus AC 766 Mb/s +karta AC usb, Horizon Max PVR i 11-ki +Cisco PVR, Pakiet bezpieczeństwa
Inspirator
3 1 0

@brodacznapisał(a):

Zawiesza się po kablu czy tylko po Wi-Fi?

Zawiesza się calkowicie, nie ma internetu ani po kablu ani po wifi. Samo wifi również co jakiś czas zamula mocno tak że się zdjęcia na stronach nie wczytują, wtedy trzeba poczekać i mu przechodzi.

Omnibus
233 73 5

Prawdopodobieństwo poprawy wynosi 5%, ale co ci szkodzi. Ustaw na stałe kanał z zakresu 36-40 i pasmo 20Mhz. Jak pomoże to wówczas napiszę co było przyczyną i jak jej się pozbyć.

500 +250 Mb/s, Asus AC 766 Mb/s +karta AC usb, Horizon Max PVR i 11-ki +Cisco PVR, Pakiet bezpieczeństwa