UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Giga Connect Box

Inspirator
5 0 0

prędkość internetu 0.6Mb/s...

Witajcie,

Kilka dni temu podpisałam nową umowę z internetem 1Gb/s. Usługa z Horizonem a dodatkowo Modem Giga Connect Box. Po kablu internet działa przyzwoicie, a więc w granicach 30-50% przepustowości.

Problem zaczyna się przy WiFi. Wielokrotnie wykonywany speedtest pokazuje wyniki w granicach 0.6-1 Mb/s... 
Nie jestem w stanie zrobić na laptopie zupełnie nic. 

Połączenie w laptopie realizowane jest poprzez WiFi 802.11 ac.
Nie jest to wadliwy sprzęt, gdyż na 2 egzemplarzach są identyczne wyniki a dodatkowo z poprzednim połączeniem nie było problemu.

Czy ktoś z forumowiczów jest w stanie naprowadzić mnie co powinnam w takiej sytuacji zrobić?
Serwisant skwitował problem przez "u mnie działa".

24 ODPOW. 24
Profesor
1621 418 83

Re: prędkość internetu 0.6Mb/s...

Na innych urządzeniach jest to samo? Jaka karta Wi-Fi siedzi w laptopie?

https://zanimnapiszesz.info
GDA
Pan Abonent ;-)
1259 646 103

Witaj na społeczności

taka prędkość nie jest napewno niczym prawidłowym

rozpocząłbym od resetu GCB (przycisk z tyłu trzymamy min. 30 sek) a potem sprawdził w zasięgu ilu sieci Wi-Fi się znajdujesz i ustawiłbym najmniej obciżony kanał

---
W internecie możesz być tym kim zechcesz.
Jednak dziwne jest to, że większość ludzi wybiera bycie debilem ...
Nauczyciel
570 138 6

@jAnka 30-50% też nie jest jakoś super. Powinno być w okolicach 940Mb/s.

Podaj specyfikację laptopa, ludzie napalają się na szybki internet, a sprzet im tego nie jest w stanie uciągnąć.

Inspirator
5 0 0

@brtk

Specyfikacja laptopa:

Model: Lenovo Legion Y520-15IKBN
Procesor: Intel Core i5-7300HQ CPU @ 2.50GHz 4-rdzeniowy

RAM: 8GB DDR4

System: Windows 10 Home

Karta sieciowa: Realtek 8821AE Wireless LAN 802.11ac PCI-E NIC

System czysty, świeżo po instalacji na dysku SSD 128GB

Przed chwilą zrobiłam kolejny speed test i doszłam do zawrotnych 24Mbps.

Będę jeszcze próbować ze zmianą kanałów.

Profesor
1621 418 83

Masz do swojej sieciówki wgrane stery w tej wersji:
2023.56.0502.2017?

Masz włączone IPv6 w swoim modemie?

Nauczyciel
570 138 6

@jAnka powinno śmigać. Sterowniki do sieciówki aktualne, ze strony producenta, zarówno te od LAN jak i WiFi? (nie z Windows Update co się same instalują)

Jezeli chodzi o WiFi, to loteria, najpierw ustal dlaczego nie masz po LANie max prędkości, potem się martw o WiFi.

Zaloguj się też do ConnectBoxa i zobacz czy masz IPv6 plik konfiguracyjny czy  IPv4. Wejdź w Ustawienia zaawansowane -> Narzędzia -> Status sieci ->Konfiguracja i sprawdź tam, czy w "Plik konfiguracyjny" masz XXX-v4-sip.cfg czy XXX-v6-sip.cfg. Jak v6, to poproś na czacie lub telefonicznie o zmianę na plik z IPv4.

https://pcsupport.lenovo.com/us/pl/products/laptops-and-netbooks/legion-series/legion-y520-15ikbn/do...

Profesor
1380 608 54

@jAnka

System W10 i wszystko jasne - nie tylko Ty masz problemy na tym systemie z wifi.

Zajrzyj na Elektrodę i poczytaj..

Można zrobić też reset systemu do ustawień początkowych i doinstalować co brakuje.

Unikać automatycznych instalacji czegokolwiek z WU (Windows Update).

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Nauczyciel
570 138 6

Nie tyle co unikać, co nadpisywać potem najnowszymi sterownikami ze strony producenta. Choć zdarzają się przypadki, że sterowniki te z WindowsUpdate są zbawieniem.

Inspirator
5 0 0

@MrPepka @brtk 

Sterowniki aktualne, w modemie mam IPv6. Może to być przyczyną?

@KOCUREK1970 Na starym modemie nie miałam żadnych problemów, łącząc się z siecią komórkową przez WiFi też wszystko działa. Problem pojawił się od momentu zmiany umowy i wymiany routera :(

System kilka dni temu wgrywałam czysty i doinstalowywałam sterowniki ze strony Lenovo. Wgrywałam go na nowy dysk ręcznie a nie z partycji przywracania.

Profesor
1621 418 83

Sterowniki jak doinstalowujesz to ze stron producentów tych chipów. Co do IPv6 wyłącz go przez Asystenta Pomocy

Nauczyciel
570 138 6

Może być. Mi dziś przedłużyli umowę z nowym internetem 300Mb/s i miałem plik v6, to w ogóle nie działał mi internet. Przez komórkę połączyłem się z czatem, poprosiłem o wgranie pliku v4 i internet ożył.

Przez chat, telefonicznie albo przez asystenta pomocy możesz zmienić IPv6.

Tu masz wyjaśnione jak to zrobić przez asystenta w MoimUPC.

https://forum.upc.eu/t5/lacznosc-i-konfiguracja/czy-da-sie-wylaczyc-ipv6-przez-asystenta-pomocy/m-p/...

PS. dodam od siebie, że reset modemu nie jest chyba wymagany, bo dziś jak zmienili mi przez chat plik wsadowy na v4, to po odświeżeniu strony panelu routera już tam widniało to, bez resetu i internet zaczął działać. Więc po prostu sprawdzaj czy zmienił się Plik konfiguracyjny na ten z końcówką v4.

Profesor
1380 608 54

@jAnkanapisał(a):

@KOCUREK1970 Na starym modemie nie miałam żadnych problemów, łącząc się z siecią komórkową przez WiFi też wszystko działa. Problem pojawił się od momentu zmiany umowy i wymiany routera :(

System kilka dni temu wgrywałam czysty i doinstalowywałam sterowniki ze strony Lenovo. Wgrywałam go na nowy dysk ręcznie a nie z partycji przywracania.

Są przypadki, że dane chipsety sprzętów się po prostu nie lubią (i nie jest to rzadkość).

W GCB za wifi odpowiada układ Celeno.

Być może trzeba będzie poczekać na update softu do GCB.

Właściciele komputerów MAC w określonych specyfikacjach technicznych też mają problemy z GCB.

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Nauczyciel
570 138 6

Na razie niech koleżanka wyłaczy IPv6, potem będziemy się martwić.

Inspirator
5 0 0

@brtk

Niestety płonne były me nadzieje. Po zmianie na IPv4 internet nie raczył przyspieszyć. Na drugim laptopie połączyłam się z WiFi z Horizona - tam prędkość jest w granicach 300Mbps. 

Jest to zawsze jakaś deska ratunku ale w tym momencie mogę równie dobrze zmienić umowę na 300...