UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Giga ConnectBox

Adept
2 0 0

Bardzo słaby zasieg WiFI

Witam,

Wlasnie przesiadlem sie z 250Mbit na 1Gbit i oczywiscie dostalem nowy modem.
Zainstalowany zostal w tym samym miejscu gdzie poprzedni.
No i jest oczywiscie problem. Tam gdzie do tej pory byl calkiem dobry internet przez WiFi (dwa zakrety, korytarzem - jakies 7 metrow po prostej) w tej chwili internet jest nie do uzytku. Mniej niz 1Mbit i zrywa. 

Czy macie tak samo? Czy ta nowa lepsza technologia zostala wprowadzona? Bo nie wiem jak to nazwac? A moze modem wadliwy/zle skonfigurowany?

17 ODPOW. 17
Tytan
2340 534 106

Re: Bardzo słaby zasieg WiFI

Jeśli chcesz zwiększyć zasięg to tylko poprzez dodatkowe AP podłączane do modemu PRZEWODOWO. Jeśli gdzieś nie możesz dociągnąć kabla to poprzez PLC go dociągniesz

https://zanimnapiszesz.info
Adept
2 0 0

Jak zwiekszyc zasieg to wiem.
Pytanie w skrocie brzmi:  Dlaczego nowszy i nowoczesniejszy modem jest gorszy od starego skoro mial byc lepszy?

Tytan
2340 534 106

Nikt Ci nie zagwarantuje wysokiego zasięgu Wi-Fi. A co do owego zasięu to jest wiele zmiennych któe na to wpływają. Zamieść zrzut z programu InSSIDer (znajdź jego wersję darmową) to może coś się uda wymyśleć

Tytan
924 578 77

Sprawdz co sie dziej e weterze i czy da si ezmienic n ainny kanał, ewentualnie zmniejsz badz zwieksz szerokość kanału wifi

-------------------------------------------

hosting
Moderator
1426 826 566

Jaki modem był poprzednio?

---------------------------------------

Przestrzegaj Zasad Społeczności UPC, a będziemy żyli w zgodzie.

Wykładowca
815 196 10

Na początek rozdziel sieci 2.4GHz i 5GHz i powiedz czy coś dało. Robisz to w panelu modemorouter po zalogowaniu. Zmień też kanał i szerokość kanału wifi.

Użytkownik
12 0 0

Mam to samo 

Przy Connect Boxie i 600/60 miałem wszędzie super zasięg i nic nie zrywało, teraz mam GigaBox 1000/60, a zasięg i parametry są tragiczne.. potrafi mi zerwać połączenie kilka razy dziennie - czasami nie zauważę bo mam w telefonie transmisję danych , ale daje się to zauważyć np podczas oglądania horizon.tv lub hbo go - po kilku minutach filmu pokazuje się informacja - : "Nie jesteś w zasiegu sieci UPC, czy kontynuować połączenie w sieci  komórkowej ?"  ( czy coś w tym stylu )

Tytan
924 578 77

Co to znaczy mam to samo, każda sytuacja jest inna, jakie sa nadajniki obok (na jakich dzialaja kanałąch) ?
Z jakiej sieci korzystasz (2.4GHz czy 5GHz)?

Czy zmieniałeś kanał ?

Wraz z wymianą urządzenia zmieniły sie ustawienia sieci.

Łatwo przyjsc i pisac bo u mnie jest to samo  nic wczesniej nie sprawdzając

hosting
Użytkownik
12 0 0

Pisząc "mam to samo" pisałem o temacie - "Bardzo słaby zasięg WiFi" napisałem wyraźnie że przy poprzednim urządzeniu (ConnectBox - Compal), Wifi działało poprawnie bez żadnej zwiechy , a teraz jest dużo gorzej przy modemie GCB - urządzenia dsą połaczone iw 2,4 i w 5Ghz sieci - sieci mają różne nazwy. Spotkałem się ze stwierdzeniem że to ma duuuuże znaczenie, więc od razu zmieniłem, choć na Complau nie zmieniałem  i hulało jak złoto....

Kanały zmieniałem od razu po instalacji z default na inne..

Piszesz - Wraz z wymianą urządzenia zmieniły sie ustawienia sieci. - co się zmieniło oprócz urządzenia ??? skoro ustawiłem te same parametry jak miałem w Compalu - sprawdzałem wiele ustawień - nic niestety nie pomaga

Piszesz aby pisać ? czy aby pomóc w rozwiązaniu problemu ?

Tytan
2340 534 106

Ale oba urządzenia mają różne chipsety sieciowe i różnie reagują na warunki panujące w eterze tak więc Kolega @Pablo ma rację

Tytan
924 578 77

Nie pisze aby pisać tylko skąd ja mam to wiedzieć co robiłeś na jdnym i na drugim urzadzeniu a tym bardziej czego nie zrobiłes.

Skonczył mi się abonament na szklaną kulę a przedłużenie było nieopłacalne więc nie mogłem się dowiedzieć wszystkiego tego co DOPIERO TERAZ opisałeś.

hosting
Użytkownik
12 0 0

OK - faktycznie napisałem zbyt ogólnie - przepraszam !! 

Dzisiaj rano rozmawiałem przez telefon z kimś z technicznego z UPC , mieli mi dzisiaj wymieniać GCB na inny egzemplarz ze względu na przerwy w dostępie do sieci po kablu, ale stwierdzili, że była w okolicy (Mokotów) jakaś awaria i błedy mogły się z tego brać. Co do WiFi to powiedział, że te modemy mają słabe WiFi i jak komuś zależy na lepszym WiFi,  to powinien postawić swoje własne urządzenie  - no to już mnie rozwaliło -po to płacę niemały abonament, żeby jeszcze kupować dodatkowe urządzenie do WiFi ????

Ale chyba tak będzie trzeba - ktoś doradzi czy postawić jakiegoś AP - połączyć go po kablu z GCB, a w GCB wyłączyć WiFi ? czy w ogóle przełączyć to dziadostwo w tryb bridge i za nim postawić jakiegoś ASUS'a ?czy coś innego ...

Tytan
924 578 77

To wszystko zależy od tego jakie są twoje wymagania.

Jezeli jedynym czego Ci brakuje w GCB to porządnie wifi to polecił bym zaopatrzyć się w coś z UBNT UNIFI.

Jeżeli szukasz jakiegoś bardziej optymalnego rozwiązana (takie które wyważy możliwości konfiguracji i zasięg wifi) to radził bym kupić router.

Wersja budżet (skromne menu,ma wszystko co potrzeba,działa stabilnie łącznie z tym że jak za to cenę to ma rewelacyjne wifi) z 3 letnią gwarancją, osobiśćie mogę polecić

https://www.ceneo.pl/48956694

Asusy nie są złe lecz czasami nie warte swojej ceny, jedyne co je ratuje to oprogramowanie oparte na open source

https://www.ceneo.pl/47488768

hosting
Innowator
26 0 1

Czy ten toto będzie miał porównywalną prędkość wifi na 5ghz co gigarouter od upc? Ja uzyskuje max 625 Mbps. Przez problemy z wifi też chyba zainwestuje w router